Fakty po południu

 • Foto: tvn24 | Video: Tomasz Pupiec / Fakty po południu
 • Ustawa anty-TVN trafi do komisji. "Trwa poszukiwanie brakujących głosów"
 • Ultimatum Komisji Europejskiej dla Polski. "Teraz jesteśmy przy ścianie"

Wieczorem głosowanie w sprawie wotum nieufności dla ministra Czarnka

W środę wieczorem Sejm ma zająć się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Odrzucenie wniosku zarekomendowała we wtorek sejmowa komisja edukacji, nauki i młodzieży. Wniosek o odwołanie ministra Czarnka złożyli w czerwcu posłowie Koalicji Obywatelskiej. Lista zarzutów opozycji pod adresem ministra jest bardzo długa.

Autor: Tomasz Pupiec / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • KRRiT wciąż nie podjęła decyzji w sprawie koncesji. Niemal 100 dziennikarzy podpisało list otwarty w obronie TVN

  KRRiT wciąż nie podjęła decyzji w sprawie koncesji. Niemal 100 dziennikarzy podpisało list otwarty w obronie TVN

  Pod listem otwartym w obronie telewizji TVN podpisało się już niemal stu dziennikarzy, w tym sześciu redaktorów naczelnych różnych mediów w Polsce. Prawnicy nie mają wątpliwości, że TVN S.A. ma prawo otrzymywać koncesje na nadawanie telewizji. Od 2015 roku w strukturze właścicielskiej TVN S.A. jest kapitał amerykański i nigdy nie stanowiło to przeszkody, gdyż nigdy nie była to kontrola bezpośrednia - TVN S.A. jest spółką zależną od Polish Television Holding z siedzibą w Holandii. Jeszcze w zeszłym roku ta sama Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznawała koncesje kanałom TVN.

  czytaj więcej »
 • Sejmowa komisja przyjęła dwie poprawki do lex TVN

  Sejmowa komisja przyjęła dwie poprawki do lex TVN

  Lex TVN z poprawką. Projekt trafi pod obrady Sejmu w sierpniu. Z komisji wyszedł ze zmianą zaproponowaną przez Pawła Kukiza, PiS odrzucił przy tym poprawkę Porozumienia Jarosława Gowina. Poprawka zaproponowana przez Pawła Kukiza mówi, że mediów nie może kupić ani spółka skarbu państwa, ani żadna inna z nią powiązana. Co zmienia ta poprawka?

  czytaj więcej »
 • Nie ustają akcje zachęcające do szczepień. Specjalny bus rusza w trasę po Sosnowcu

  Nie ustają akcje zachęcające do szczepień. Specjalny bus rusza w trasę po Sosnowcu

  Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepionych zostało zaledwie 17 milionów osób. W rosnącym zagrożeniu przed czwartą falą pandemii, powracają apele i pojawiają się kolejne akcje ułatwiające zaszczepienie - tak, jak bus SZCZEPanek na ulicach Sosnowca. Szczepienia w Polsce są dobrowolne, ale premier Mateusz Morawiecki przyznaje, że rozważana jest możliwość obowiązkowych szczepień dla pracowników służby ochrony zdrowia.

  czytaj więcej »
 • Politycy PiS szukają głosów do poparcia dla lex TVN. "Telefony dzwonią"

  Politycy PiS szukają głosów do poparcia dla lex TVN. "Telefony dzwonią"

  Prawo i Sprawiedliwość szuka w Sejmie większości, by przyjąć lex TVN. Koalicyjne Porozumienie przekonuje, że ustawa w obecnym kształcie jest szkodliwa i uderza w inwestycje amerykańskiego sojusznika. We wtorek sejmowa komisja kultury i środków przekazu, głosami PiS-u, ustawie anty-TVN dała zielone światło. Przeszła z poprawkami złożonymi przez Kukiz'15 i Marka Suskiego Wielu ekspertów podkreśla, że projekt autorstwa PiS-u zagraża koncesjom TVN i TVN24.

  czytaj więcej »
 • Jakub Banaś o swoim zatrzymaniu i działaniach PiS wobec Mariana Banasia

  Jakub Banaś o swoim zatrzymaniu i działaniach PiS wobec Mariana Banasia

  Syn prezesa NIK Jakub Banaś w środę był gościem w TVN24. Opowiedział między innymi o swoim zatrzymaniu, relacjach Banaś-PiS oraz o zwrocie w tych relacjach, kiedy jego ojciec z "kryształowego" stał się "prezesem na celowniku". Marian Banaś w NIK to był pomysł Jarosława Kaczyńskiego. Teraz prezes PiS chce NIK zneutralizować, aby mieć czyste pole do wyborów - mówił Jakub Banaś. Syn szefa NIK kilka dni temu został zatrzymany przez CBA na lotnisku. Białostocka prokuratura postawiła mu siedem zarzutów. Jak ocenił w TVN24, sposób jego zarzynania "był spektakularny".

  czytaj więcej »
 • Pierwszy medal dla Polski w Tokio. Wioślarki wywalczyły srebro

  Pierwszy medal dla Polski w Tokio. Wioślarki wywalczyły srebro

  W Tokio wreszcie dało się usłyszeć polski okrzyk radości. Wioślarska czwórka podwójna kobiet zdobyła srebrny medal olimpijski. Emocje kibiców rozpalił też tenisowy duet Świątek-Kubot. Pokonali francuską parę i zagrają w ćwierćfinale turnieju. Na boisku również triumfowali polscy siatkarze, którzy wygrali z Wenezuelą.

  czytaj więcej »
 • Ustawa anty-TVN. Eksperci i przedsiębiorcy kwitują: projekt szkodliwy, zbędny i wadliwy

  Ustawa anty-TVN. Eksperci i przedsiębiorcy kwitują: projekt szkodliwy, zbędny i wadliwy

  We współczesnym świecie dostęp do informacji i wiedzy to potężny oręż. Ustawa anty-TVN może go jednak ograniczyć, jak alarmują organizacje pozarządowe. Helsińska Fundacja Praw Człowieka projekt ustawy anty-TVN autorstwa PiS porównuje do standardów rosyjskich. Wątpliwości, że ustawa jest wymierzona w TVN S.A., nie mają Polska Rada Biznesu, Krajowa Izba Gospodarcza i Polska Izba Komunikacji Elektronicznej.

  czytaj więcej »
 • Mały Jaś choruje na SMA. Zbiórka przyspieszyła - brakuje tylko 3,7 miliona złotych

  Mały Jaś choruje na SMA. Zbiórka przyspieszyła - brakuje tylko 3,7 miliona złotych

  Mały Jaś i jego rodzice cały czas potrzebują pomocy. Chłopiec ma pięć miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Leczenie refundowanym przez NFZ lekiem jest niewystarczające. Choroba niszczy nie tylko mięśnie odpowiadające za poruszanie się, ale również za oddychanie czy połykanie. Już teraz Jaś żyje dzięki wspomaganiu respiratorem. Rodzice nie mają już czasu. Jak najszybciej trzeba poddać chłopca terapii genowej. Widzowie TVN i TVN24 ruszyli z pomocą. Brakuje już tylko ponad 3,7 miliona złotych.

  czytaj więcej »
tvnpix