Fakty po południu

Niespodziewany ruch marszałek Sejmu. Opozycja pyta o powody

Zgodnie z wnioskiem złożonym przez PiS, marszałek Elżbieta Witek przerwała posiedzenie Sejmu. Obrady zostaną wznowione dopiero po wyborach. To pierwszy raz w historii polskiej polityki. Do tej pory stary Sejm nie zbierał się i nie głosował w starym składzie po wybraniu nowych posłów. Opozycja gubi się w domysłach, co może planować władza na wypadek swej przegranej. PiS zapewnia, że chodzi tylko o to, by już teraz posłowie mogli zaangażować się w kampanię wyborczą.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW PO POŁUDNIU" W TVN24GO

Autor: Aleksandra Kąkol / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Stał się niewygodny dla swojej ekipy". Opozycja komentuje aresztowanie "agenta Tomka"

  "Stał się niewygodny dla swojej ekipy". Opozycja komentuje aresztowanie "agenta Tomka"

  To polityczna zemsta i próba uciszenia niewygodnego świadka - tak o zatrzymaniu Tomasza Kaczmarka mówi sejmowa opozycja. Były agent CBA i były poseł PiS usłyszał zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy i próby ukrycia majątku. Został tymczasowo aresztowany. Prokuratura decyzję motywuje obawą matactwa. Opozycja w przypadek nie wierzy. "Agent Tomek" został aresztowany niedługo po tym jak w materiale "Superwizjera" TVN oskarżył byłych przełożonych o naciski w sprawie tak zwanej willi Kwaśniewskich.

  czytaj więcej »
 • Ozzy Osbourne wraca z nową płytą

  Ozzy Osbourne wraca z nową płytą

  Fani czekali dekadę na jego kolejną solową płytę. Ozzy Osbourne wraca z albumem "Ordinary Man". W tytułowej piosence nagranej razem z Eltonem Johnem Osbourne śpiewa, że nie był przygotowany na sławę.

  czytaj więcej »
 • "Wbiegł za stół sędziowski i uderzył sędzię"

  "Wbiegł za stół sędziowski i uderzył sędzię"

  W czwartek w Sądzie Rejonowym w Rybniku 39-letni podsądny, po usłyszeniu wyroku, najpierw zaczął obrażać sędzię, a potem ją zaatakował. Miał wejść na stół sędziowski i uderzyć sędzię. Jeszcze przed wejściem na salę rozpraw mężczyźnie na bramkach ochrona odebrała nóż. Sędzia z Rybnika ukarała mężczyznę 14 dniami aresztu. Prokuratura wszczęła śledztwo. Środowisko sędziowskie jest oburzone incydentem.

  czytaj więcej »
 • 65-latek usłyszał zarzut za tablicę na wiecu Andrzeja Dudy

  65-latek usłyszał zarzut za tablicę na wiecu Andrzeja Dudy

  Prezydent Andrzej Duda odwiedził w czwartek Łowicz. Na wiecu zjawili się również jego krytycy. Wśród nich był 65-letni mężczyzna, który zdaniem prokuratury użył obelżywego słowa wobec prezydenta. Tym słowem było słowo "dureń", które znajdowało się na tablicy trzymanej przez 65-latka. Za publiczne znieważenie prezydenta RP grozi do trzech lat więzienia.

  czytaj więcej »
 • Trwa unijny szczyt w sprawie budżetu. Cztery kraje chcą cięć

  Trwa unijny szczyt w sprawie budżetu. Cztery kraje chcą cięć

  Holandia, Dania, Szwecja i Austria - o tych czterech krajach członkowskich Unii Europejskiej zaczęto mówić "oszczędna czwórka". Trwają trudne negocjacje w sprawie unijnej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. "Oszczędna czwórka" chce mniejszego budżetu unijnego po brexicie. Dla Polski takie stanowisko jest szczególnie trudne.

  czytaj więcej »
 • Marszałek po spotkaniu z prezesem NIK: nie mogłam interweniować

  Marszałek po spotkaniu z prezesem NIK: nie mogłam interweniować

  Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z prezesem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem. Rozmowa trwała ponad godzinę i oczekiwanych efektów nie przyniosła. Marian Banaś przyszedł się poskarżyć na działania CBA, a Elżbieta Witek pomocy odmówiła. W jej przekonaniu immunitet prezesa NIK nie oznacza, że nie można przeszukać jego gabinetu czy mieszkania.

  czytaj więcej »
 • Walka o dwa miliardy na onkologię. Apel Jerzego Stuhra

  Walka o dwa miliardy na onkologię. Apel Jerzego Stuhra

  Nie cichnie temat związany z przekazaniem dwóch miliardów złotych na telewizję państwową, zamiast na onkologię. Politycy opozycji walczą dalej i domagają się prezydenckiego weta pod ustawą. W środę w senackiej komisji zdrowia udało się przegłosować poprawkę do projektu budżetu na 2020 rok, zakładającą przekazanie 1,95 miliarda złotych na profilaktykę i leczenie chorób nowotworowych. O tym, dlaczego te pieniądze są tak ważne dla pacjentów zmagających się z nowotworem, mówi aktor Jerzy Stuhr.

  czytaj więcej »
 • "Diametralne zmiany" przed wizytą premiera. Zamalowany fresk w Niemczy

  "Diametralne zmiany" przed wizytą premiera. Zamalowany fresk w Niemczy

  Radni Niemczy na Dolnym Śląsku byli zdumieni, gdy zobaczyli, że z sali posiedzeń zniknął fresk autorstwa francuskiego artysty. Został zamalowany białą farbą przed wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Burmistrz uznał, że właśnie tak należy go "odnowić". Okazuje się, że chyba niepotrzebnie wyszedł przed szereg, bo czeka go kontrola.

  czytaj więcej »
 • Prezydent w Dudabusie. Czy usłyszy apele o weto?

  Prezydent w Dudabusie. Czy usłyszy apele o weto?

  W czwartek w trasę ruszył Dudabus. Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna kampanijny, znany sprzed pięciu lat objazd po kraju. Mimo tłustego czwartku przed ubiegającym się o reelekcję prezydentem trudne tematy - kontrowersyjny wywiad szefowej sztabu Andrzeja Dudy i apel pozostałych kandydatów o zawetowanie ustawy przekazującej dwa miliardy złotych na telewizję państwową.

  czytaj więcej »
 • Napastnik z Hanau miał działać z pobudek ksenofobicznych

  Napastnik z Hanau miał działać z pobudek ksenofobicznych

  Dziewięć osób zginęło w strzelaninach w niemieckim mieście Hanau. Ogień w dwóch barach miał otworzyć 43-letni Tobias R. Zdaniem śledczych mężczyzna mógł działać z pobudek ksenofobicznych. Napastnik zostawił nagranie wideo, w którym przyznaje się do winy i list, w którym prezentuje poglądy skrajnie prawicowe.

  czytaj więcej »
tvnpix