Fakty po południu

 • Foto: Fakty po południu | Video: Aneta Regulska / Fakty po południu
 • Macierewicz do dymisji? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
 • Kajakiem przez Atlantyk

Pretensje zamiast udzielenia pomocy. Niepełnosprawni utknęli na stacji

To miał być zwykły wypad za miasto, a skończyło się długim oczekiwaniem na pustej stacji kolejowej. Pani Iza i Pan Daniel - oboje niepełnosprawni - o pomoc w podróży z Krakowa do Sędziszowa poprosili pracowników PKP. Zgodnie z procedurami zrobili to odpowiednio wcześnie. Wbrew procedurom pomocy na miejscu nie było. Były za to pretensje i niewybredne uwagi. Wbrew zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Krzysztofwt10

W Sędziszowie jak w lesie

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Profesor Horban rekomenduje obowiązkowe szczepienia i to nie tylko dla lekarzy

    Profesor Horban rekomenduje obowiązkowe szczepienia i to nie tylko dla lekarzy

    Profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw związanych z pandemią COVID-19, zapowiedział w czwartek w TVN24, że Rada Medyczna będzie zalecać obowiązkowe szczepienia różnych grup zawodowych. Profesor Horban najpierw wskazał na pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza tych, którzy mają kontakt z pacjentami, ale wymienił także nauczycieli oraz pracowników sklepów wielkopowierzchniowych. Według ekspertów czwarta fala zachorowań na COVID-19 w Polsce to kwestia tygodni, dlatego warto już teraz podejmować działania prewencyjne.

    czytaj więcej »
   • Polska liderem w spożyciu piwa w Europie. Najnowszy raport Instytutu Jagiellońskiego

    Polska liderem w spożyciu piwa w Europie. Najnowszy raport Instytutu Jagiellońskiego

    Przeciętny Polak powyżej 15. roku życia rocznie wypija 136 litrów piwa, co oznacza 272 półlitrowe puszki - wynika z raportu Instytutu Jagiellońskiego. Dane klasyfikują Polskę jako lidera w ilości spożywanego piwa w Europie. Duża dostępność, spory wybór i niewysoka cena sprawiają, że po piwo sięgamy coraz częściej - tłumaczy były dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka.

    czytaj więcej »
   • KRRiT wciąż nie podjęła decyzji w sprawie koncesji. Niemal 100 dziennikarzy podpisało list otwarty w obronie TVN

    KRRiT wciąż nie podjęła decyzji w sprawie koncesji. Niemal 100 dziennikarzy podpisało list otwarty w obronie TVN

    Pod listem otwartym w obronie telewizji TVN podpisało się już niemal stu dziennikarzy, w tym sześciu redaktorów naczelnych różnych mediów w Polsce. Prawnicy nie mają wątpliwości, że TVN S.A. ma prawo otrzymywać koncesje na nadawanie telewizji. Od 2015 roku w strukturze właścicielskiej TVN S.A. jest kapitał amerykański i nigdy nie stanowiło to przeszkody, gdyż nigdy nie była to kontrola bezpośrednia - TVN S.A. jest spółką zależną od Polish Television Holding z siedzibą w Holandii. Jeszcze w zeszłym roku ta sama Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznawała koncesje kanałom TVN.

    czytaj więcej »
   • Sejmowa komisja przyjęła dwie poprawki do lex TVN

    Sejmowa komisja przyjęła dwie poprawki do lex TVN

    Lex TVN z poprawką. Projekt trafi pod obrady Sejmu w sierpniu. Z komisji wyszedł ze zmianą zaproponowaną przez Pawła Kukiza, PiS odrzucił przy tym poprawkę Porozumienia Jarosława Gowina. Poprawka zaproponowana przez Pawła Kukiza mówi, że mediów nie może kupić ani spółka skarbu państwa, ani żadna inna z nią powiązana. Co zmienia ta poprawka?

    czytaj więcej »
   • Nie ustają akcje zachęcające do szczepień. Specjalny bus rusza w trasę po Sosnowcu

    Nie ustają akcje zachęcające do szczepień. Specjalny bus rusza w trasę po Sosnowcu

    Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepionych zostało zaledwie 17 milionów osób. W rosnącym zagrożeniu przed czwartą falą pandemii, powracają apele i pojawiają się kolejne akcje ułatwiające zaszczepienie - tak, jak bus SZCZEPanek na ulicach Sosnowca. Szczepienia w Polsce są dobrowolne, ale premier Mateusz Morawiecki przyznaje, że rozważana jest możliwość obowiązkowych szczepień dla pracowników służby ochrony zdrowia.

    czytaj więcej »
   • Politycy PiS szukają głosów do poparcia dla lex TVN. "Telefony dzwonią"

    Politycy PiS szukają głosów do poparcia dla lex TVN. "Telefony dzwonią"

    Prawo i Sprawiedliwość szuka w Sejmie większości, by przyjąć lex TVN. Koalicyjne Porozumienie przekonuje, że ustawa w obecnym kształcie jest szkodliwa i uderza w inwestycje amerykańskiego sojusznika. We wtorek sejmowa komisja kultury i środków przekazu, głosami PiS-u, ustawie anty-TVN dała zielone światło. Przeszła z poprawkami złożonymi przez Kukiz'15 i Marka Suskiego Wielu ekspertów podkreśla, że projekt autorstwa PiS-u zagraża koncesjom TVN i TVN24.

    czytaj więcej »
   • Jakub Banaś o swoim zatrzymaniu i działaniach PiS wobec Mariana Banasia

    Jakub Banaś o swoim zatrzymaniu i działaniach PiS wobec Mariana Banasia

    Syn prezesa NIK Jakub Banaś w środę był gościem w TVN24. Opowiedział między innymi o swoim zatrzymaniu, relacjach Banaś-PiS oraz o zwrocie w tych relacjach, kiedy jego ojciec z "kryształowego" stał się "prezesem na celowniku". Marian Banaś w NIK to był pomysł Jarosława Kaczyńskiego. Teraz prezes PiS chce NIK zneutralizować, aby mieć czyste pole do wyborów - mówił Jakub Banaś. Syn szefa NIK kilka dni temu został zatrzymany przez CBA na lotnisku. Białostocka prokuratura postawiła mu siedem zarzutów. Jak ocenił w TVN24, sposób jego zarzynania "był spektakularny".

    czytaj więcej »
   tvnpix