Fakty po południu

Odnaleźć ORP "Orła". Ekspedycja wyruszyła na Morze Północne

Polscy badacze i nurkowie chcą odnaleźć wrak ORP "Orła". Rozpoczynają ekspedycję, przez 3 tygodnie będą szukać polskiej jednostki na Morzu Północnym. Sprawdzą, czy „Orzeł” został zatopiony przez brytyjskie lotnictwo, czy też zaginął z innej przyczyny. To nie pierwsza taka wyprawa, jednak są ogromne nadzieje, że tym razem tajemnica okrętu zostanie ostatecznie wyjaśniona.

Autor: Mateusz Kudła / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wyniki kontroli w policji po śmierci 2-letniego Marcela

  Wyniki kontroli w policji po śmierci 2-letniego Marcela

  2-latek został uduszony, funkcjonariusze otrzymali nagany, a komendant odszedł na emeryturę - to pokłosie kontroli po śmierci dwuletniego Marcela w Chodzieży. Dziecko miało od dawna być ofiarą przemocy, i mimo sygnałów ostrzegawczych, ani lokalna policja ani miejscowa prokuratura nie zadziałały jak trzeba. W marcu chłopca zabiła własna matka.

  czytaj więcej »
 • W Szczecinie niepełnosprawni rozpoczęli aktywne treningi w wodzie

  W Szczecinie niepełnosprawni rozpoczęli aktywne treningi w wodzie

  Poruszają się na wózkach inwalidzkich, ale teraz spełniają swoje marzenia o żeglarstwie. Na jeziorze Dąbie w Szczecinie 16 niepełnosprawnych dzieci i dorosłych pod okiem profesjonalistów rozpoczęło aktywne treningi w wodzie. Oprócz nauki żeglarstwa zajęcia są szansą na aktywną rehabilitacje i pokonywanie własnych barier. Pomysł zrodził się na oddziale neurochirurgii.

  czytaj więcej »
 • Władze Białorusi zmieniają strategię? Szef MSW: nie chcę przemocy

  Władze Białorusi zmieniają strategię? Szef MSW: nie chcę przemocy

  Po pięciu dniach walki z opozycją Alaksandr Łukaszenka zmienił taktykę. Wypuścił na wolność kilka tysięcy zatrzymanych. Wśród nich jest sześciu Polaków. Represje zelżały. Może dlatego, że władza bardziej od demonstrantów zaczęła się bać strajków w państwowych zakładach pracy. Relacje tych, którzy wychodzą z więzień, są wstrząsające. Na dowód Białorusini pokazują fioletowe od pałek plecy.

  czytaj więcej »
 • Kolejne europejskie kraje wprowadzają dodatkowe obostrzenia

  Kolejne europejskie kraje wprowadzają dodatkowe obostrzenia

  Brytyjski minister transportu Grant Shapps ogłosił, że od soboty rano wszyscy przyjeżdżający z Francji, Holandii oraz Malty muszą przejść w Wielkiej Brytanii obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Liczna zakażeń koronawirusem we Francji sukcesywnie rośnie - tylko wczoraj potwierdzono tam 2669 nowych przypadków COVID-19. Z tego powodu kolejne miasta zaostrzają restrykcje. Z kolei Niemcy wprowadzają obowiązkowe badania dla turystów wracających z Hiszpanii.

  czytaj więcej »
 • PiS nieoczekiwanie przegrał głosowanie. "Nie wszyscy się zorietnowali"

  PiS nieoczekiwanie przegrał głosowanie. "Nie wszyscy się zorietnowali"

  PiS nieoczekiwanie przegrał głosowanie w Sejmie, bo cześć jego posłów miała przez pomyłkę odrzucić wprowadzenie pod obrady projektu ustawy o bezkarności dla funkcjonariuszy państwowych łamiących prawo w imię walki z koronawirusem. PiS-owi na tym projekcie zależy, choć nawet kancelaria prezydenta dziwi się, że proponowane przepisy są tak ogólne. Opozycja sprzeciwia się tym propozycjom. Twierdzi, że władza szykuje sobie "licencję na bezkarność".

  czytaj więcej »
 • Będą podwyżki dla polityków? "Wspólna decyzja wszystkich klubów"

  Będą podwyżki dla polityków? "Wspólna decyzja wszystkich klubów"

  Posłowie dwa lata po tym, jak sobie obcięli zarobki o 20 procent, teraz chcą je podnieść i to o 57 procent. Wtedy była to reakcja na skandal z wielkimi nagrodami dla rządu Beaty Szydło. Teraz, w związku z pandemią COVID-19, sytuacja gospodarcza jest dużo gorsza gorsza. Ale za to jest już po wyborach. Według propozycji po raz pierwszy pensje ma też dostać żona prezydenta.

  czytaj więcej »
 • Tęczowe flagi na kolejnych pomnikach

  Tęczowe flagi na kolejnych pomnikach

  Kolejne pomniki z tęczowymi flagami i kolejne działania policji. Aktywiści z Kielc w ramach solidaryzowania się ze środowiskami LGBT zawiesili tęczową flagę na pomniku Henryka Sienkiewicz. Z kolei w Warszawie pod pomnikiem Bolesława Prusa, według świadków, pojawiło się dziewięciu policjantów. Wszystko dlatego, że na lewej nodze pomnika autora "Lalki" zawisła tęczowa flaga.

  czytaj więcej »
 • Rzecznik Praw Obywatelskich podsumował swoją kadencje

  Rzecznik Praw Obywatelskich podsumował swoją kadencje

  We wrześniu Adam Bodnar skończy swoją pięcioletnią kadencję Rzecznika Praw Obywatelskich. W środę senatorowie wysłuchali informacji o działalności rzecznika oraz o stanie przestrzegania wolności, praw człowieka i obywatela w 2019 roku. Adam Bodnar mówił między innymi, że "ustrój Polski nie może już być definiowany jako prawdziwa demokracja konstytucyjna, lecz raczej jako demokracja nieskonsolidowana, czy jako demokracja hybrydowa".

  czytaj więcej »
tvnpix