Fakty po południu

Policjanci skarżą się, że zarabiają za mało. Związkowcy grożą strajkiem

Policjanci skarżą się, że zarabiają za mało. Związkowcy grożą strajkiem

Policjanci skarżą się, że zarabiają za mało. Związkowcy grożą strajkiem

Foto: Fakty TVN | Video: Sylwia Piestrzyńska / Fakty po południu
Sygnał ostrzegawczy w policji. Na alarm biją sami policjanci, bo mówią, że służba potrzebuje gruntownej naprawy. Jest coraz gorzej: funkcjonariusze zwalniają się ze służby, żeby pracować w supermarketach, a system szkoleń jest najkrótszy w Europie. Policyjni związkowcy przygotowali program naprawczy, przekażą go ministrowi spraw wewnętrznych. Jeśli nie wprowadzi go w życie, to ma odbyć się ogólnopolski strajk.

Autor: Sylwia Piestrzyńska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
skarabeusz87

Odkąd jestem w służbie to słyszę że będzie lepiej. Prawda jest taka że mam 20 letniego ericssona (radiostacja) i ta firma nie wydała mi nawet munduru wyjściowego a służbowy musiałem sam kupić bo na magazynie nie było. W pokoju mam prywatny komputer, prywatną drukarkę, o prywatnych długopisach, rękawiczkach skórzanych, jednorazowych, rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Yrr
   Yrr

   W policji jest jeden wielki bałagan. Braki kadrowe w jednostkach, a wymagania coraz większe. Wszystko działa na zasadzie, że jakoś to będzie.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • Tragiczny początek wakacji. 4 osoby utonęły

      Tragiczny początek wakacji. 4 osoby utonęły

      Tragiczny początek wakacji nad wodą. Już 4 osoby utonęły. Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi, jednak wiele osób ignoruje zakazy kąpieli i wybiera miejsca niestrzeżone. To nie jedyny problem. WOPR mówi o brawurze, przecenianiu swoich umiejętności i alkoholu. Ponadto w wielu miejscach w kraju brakuje ratowników.

      czytaj więcej »
     • Policja: kot sołtysa ma być na smyczy. Sprawa trafiła do sądu

      Policja: kot sołtysa ma być na smyczy. Sprawa trafiła do sądu

      Sołtys wsi Dzikowo Iławeckie, Stanisław Baran, ma stanąć przed sądem za to, że jego kot "biega luzem po drodze". Policjanci uznali, że zwierzę powinno być uwiązane na smyczy i nosić kaganiec. Sołtys nie przyjął mandatu i nie zastosował się do poleceń policji. - Właściciel kota miał przedstawiony zarzut, nie przyznał się się do winy i skorzystał z prawa, które mu przysługuje. Odmówił składania wyjaśnień - mówi Marta Kabelis z policji w Bartoszycach. Sprawa trafiła na wokandę. Pierwsza rozprawa ma się odbyć za miesiąc.

      czytaj więcej »
     • Ruszyły wakacyjne kontrole drogowe. Nie wszystkie mają pozytywny rezultat

      Ruszyły wakacyjne kontrole drogowe. Nie wszystkie mają pozytywny rezultat

      Początek wakacji oznacza start wzmożonych kontroli drogowych. Kilka tysięcy policjantów i inspektorów wyjechało na polskie drogi, żeby mieć pewność, że urlopowicze bezpiecznie dojadą do celu. Sprawdzają trzeźwość kierowców, przestrzeganie przez nich czasu pracy, jak również, a może przede wszystkim, stan techniczny autokarów, którymi podróżują dzieci. Nie wszystkie pojazdy przeszły kontrole i zamiast w trasę, pojechały do serwisu.

      czytaj więcej »
     • Trwa obława po napadzie i strzelaninie. "Mężczyzna może znajdować się w zupełnie innym miejscu"

      Trwa obława po napadzie i strzelaninie. "Mężczyzna może znajdować się w zupełnie innym miejscu"

      Nie ustają poszukiwania włamywacza i uczestnika strzelaniny, do której doszło w Baranowicach na Dolnym Śląsku w nocy z wtorku na środę. Napastnicy najpierw okradli stację paliw, później doszło do wymiany ognia z policją. Jeden z napastników zginął, a ranny w szyję policjant trafił do szpitala. Policja ostrzega, że mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny. We Wrocławiu powołano specjalną grupę, która prowadzi działania operacyjne.

      czytaj więcej »
     • W wielu miejscach w kraju brakuje krwi, zwłaszcza grupy 0 Rh-

      W wielu miejscach w kraju brakuje krwi, zwłaszcza grupy 0 Rh-

      Centra krwiodawstwa od lat zmagają się z problemem mniejszej liczby dawców w wakacje, gdy krwi potrzeba najwięcej. W krytycznych sytuacjach trzeba nawet odwoływać planowe zabiegi operacyjne. Szczególnie brakuje krwi grupy 0 Rh-. Jest to tzw. grupa uniwersalna, którą można podać każdemu pacjentowi. Lekarze przypominają, ze krew nie tylko ratuje życie, ale także leczy.

      czytaj więcej »
     • Rząd chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych

      Rząd chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych

      Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych. Zdaniem ministerstwa, dla takich kobiet powinno być schronienie w domach samotnej matki. Problem w tym, że takich ośrodków jest za mało. Ponadto, kiedy dziecko rośnie to prędzej czy później i tak trafia do schroniska. Tam często mieszkają razem kilka lat, bo tyle muszą czekać na mieszkanie socjalne.

      czytaj więcej »
     • Spór Beaty Szydło i Konstantego Radziwiłła o opłaty w szpitalach

      Spór Beaty Szydło i Konstantego Radziwiłła o opłaty w szpitalach

      Różnica zdań między premier Beatą Szydło a ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Chodzi o opłaty za świadczenia w publicznych szpitalach. Zgody wszystkich ministrów nie ma też w kwestiach emerytalnych. Tu różne poglądy mają wicepremier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafalska. Czy to tylko różne głosy w dyskusji czy już poważne tarcia w rządzie?

      czytaj więcej »
     • Światowy Dzień Uchodźcy. "Uciekają przed wojną, prześladowaniami, głodem"

      Światowy Dzień Uchodźcy. "Uciekają przed wojną, prześladowaniami, głodem"

      - Polska nie będzie przyjmowała uchodźców w ramach unijnej relokacji - potwierdzają przedstawiciele rządu w Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez ONZ. Jednocześnie słyszymy zapewnienie, że jeśli prawdziwy uchodźca pojawi się na naszej granicy, to zostanie przyjęty, a Polska pomaga finansowo - tam, na miejscu, w rejonie konfliktów. Pytanie tylko, czy jest to wsparcie wystarczające.

      czytaj więcej »
     tvnpix