Fakty po południu

Policjanci skarżą się, że zarabiają za mało. Związkowcy grożą strajkiem

Policjanci skarżą się, że zarabiają za mało. Związkowcy grożą strajkiem

Policjanci skarżą się, że zarabiają za mało. Związkowcy grożą strajkiem

Foto: Fakty TVN | Video: Sylwia Piestrzyńska / Fakty po południu
Sygnał ostrzegawczy w policji. Na alarm biją sami policjanci, bo mówią, że służba potrzebuje gruntownej naprawy. Jest coraz gorzej: funkcjonariusze zwalniają się ze służby, żeby pracować w supermarketach, a system szkoleń jest najkrótszy w Europie. Policyjni związkowcy przygotowali program naprawczy, przekażą go ministrowi spraw wewnętrznych. Jeśli nie wprowadzi go w życie, to ma odbyć się ogólnopolski strajk.

Autor: Sylwia Piestrzyńska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
skarabeusz87

Odkąd jestem w służbie to słyszę że będzie lepiej. Prawda jest taka że mam 20 letniego ericssona (radiostacja) i ta firma nie wydała mi nawet munduru wyjściowego a służbowy musiałem sam kupić bo na magazynie nie było. W pokoju mam prywatny komputer, prywatną drukarkę, o prywatnych długopisach, rękawiczkach skórzanych, jednorazowych, rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Yrr
   Yrr

   W policji jest jeden wielki bałagan. Braki kadrowe w jednostkach, a wymagania coraz większe. Wszystko działa na zasadzie, że jakoś to będzie.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • Asfalt zapadł się pod samochodami. Zdjęcia z monitoringu

      Asfalt zapadł się pod samochodami. Zdjęcia z monitoringu

      Niesamowite zdjęcia z monitoringu, a na nich zapadająca się pod autami ziemia. W kilka sekund samochody dosłownie zniknęły, a w asfalcie pojawiła się gigantyczna dziura. Na filmie ze wschodnich Chin widać jak auta staczają się do rozkopanej drogi, a nad nimi unoszą się tumany kurzu. Auta zostały zniszczone i częściowo przysypane. Do wydobycia trzech pojazdów trzeba było użyć specjalnego sprzętu. Na szczęście - jak poinformowały chińskie media - nikomu nic się nie stało. Prace budowlane na miejscu zostały wstrzymane, a władze zleciły poprawę warunków bezpieczeństwa. Przyczyną wypadku były najprawdopodobniej intensywne opady deszczu, które osłabiły konstrukcję jezdni.

      czytaj więcej »
     • Jej powstanie było koniecznością. Nowa baza GOPR w Beskidach

      Jej powstanie było koniecznością. Nowa baza GOPR w Beskidach

      Nowa baza GOPR w Beskidach już jest. Dzięki niej ratownicy górscy do poszkodowanych pod Baranią Górą dotrą kilka razy szybciej niż dotychczas. Powstanie bazy było koniecznością, ponieważ turystów z roku na rok jest coraz więcej, a co za tym idzie, więcej jest też wypadków. W tym roku pod tym względem już padł rekord.

      czytaj więcej »
     • Minister nie chce karania aktywistów. Zaprasza ich też do specjalnego zespołu

      Minister nie chce karania aktywistów. Zaprasza ich też do specjalnego zespołu

      Nie będzie kar dla obrońców Puszczy Białowieskiej. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział wycofanie wniosków o ukaranie aktywistów, którzy bronili Puszczy przed masową wycinką. I zaprasza ich do prac w nowym, ministerialnym zespole ekspertów do spraw Puszczy. Aktywiści zapowiadają, że do zespołu nie dołączą dopóki w jego składzie będą osoby, które wycinkę Puszczy zalecały.

      czytaj więcej »
     • Spadochroniarz zawisł na ścianie klifu. Nagranie z akcji ratunkowej

      Spadochroniarz zawisł na ścianie klifu. Nagranie z akcji ratunkowej

      Dramatyczna akcja ratunkowa w Squamish w Kanadzie. Mężczyzna zawisł na ścianie klifu na wysokości 350 metrów, bo jego spadochron zahaczył o skałę. Na szczęście ratownikom udało się wciągnąć go na górę.Klif na którym zawisł skoczek ma ponad 700 metrów. Ratownicy musieli zejść na linach kilkaset metrów i zabrać go na górę. Mężczyzna był przytomny i przez cały czas akcji rozmawiał z ratownikami. Kiedy został wciągnięty na górę, przyleciał po niego helikopter. Trafił do szpitala, ale według lekarzy nic poważnego mu się nie stało.

      czytaj więcej »
     • Bójka na środku ulicy. Bo pieszy wtargnął na jezdnię

      Bójka na środku ulicy. Bo pieszy wtargnął na jezdnię

      Pieszy przeszedł przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, więc kierowca postanowił go tego oduczyć. Doszło do bójki na środku ulicy. Podobnych nagrań drogowej agresji jest mnóstwo. Zajeżdżanie drogi, wyprzedzanie na linii ciągłej, parkowanie na przystankach... Lista drogowych grzechów pieczołowicie dokumentowana jest przez kierowcę miejskiego autobusu ze Szczecina. Pan Maciej publikuje nagrania - ku przestrodze.

      czytaj więcej »
     tvnpix