Fakty po południu

"Najpiękniejsza domówka świata" wielkim sukcesem. Ponad milion oglądających Pol'and'Rock Festival

Pogo przy ognisku, pod namiotem i za stodołą. Ze względu na pandemię tegoroczny, dwudziesty szósty Pol'and'Rock Festival wyjątkowo odbywa się za pośrednictwem internetu. Dla wiernych fanów festiwalu to nie jest przeszkoda. Jurek Owsiak mówi, że to "najpiękniejsza domówka świata".

Ruszył Pol'and'Rock Festival w wyjątkowej odsłonie

W tym roku Pol'and'Rock Festival jest tylko online. W Kostrzynie nad Odrą pustki, za to w 35...

Pol'and'Rock Festival 2020 to "najpiękniejsza domówka świata", jak twierdzi Jurek Owsiak. "Świata", bo transmisję w internecie śledzą ludzie z kilkunastu krajów. Wielu internautów nie ogląda festiwalu w samotności. Wystarczy grupa przyjaciół lub rodzina i dobre miejsce - najlepiej z dala od sąsiadów.

W studiu pod Warszawą, z którego transmitowany jest festiwal, może przebywać maksymalnie 150 osób.

- Trzeba sobie powrócić myślami do czasów, gdy się zaczynało grać koncerty i gdy wychodziłeś na scenę, i dawałeś z siebie 100 procent, pomimo tego, że przed sceną było 10, 50 czy 100 osób. Tutaj mamy 150 - ocenił Krzysztof Sokołowski, wokalista zespołu Nocny kochanek.

Oglądających jest jednak znacznie więcej. - Zdecydowanie możemy mówić o sukcesie. My wiedzieliśmy, że będzie dobrze, bo ludzie byli spragnieni festiwalowego klimatu i spragnieni tej festiwalowej muzyki, natomiast nie spodziewaliśmy się, że aż milion wyświetleń będziemy mogli zarejestrować w ciągu tylko pierwszego dnia - poinformowała Anna Orzech, rzeczniczka prasowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Te wyniki dotyczą po prostu komputerów, przy których na domówkach ludzie oglądali nasz festiwal w kilka-kilkanaście osób - dodała Anna Orzech. Ponadto te wyniki nie uwzględniają liczby wyświetleń w serwisach Player.pl i Onet.pl.

Pol'and'Rock Festival można oglądać na żywo w serwisie player.pl

Wyjątkowa edycja festiwalu

Choć niektórzy tęsknią za atmosferą Kostrzyna nad Odrą i nieprzebranymi tłumami ludzi pozytywnie zakręconych, to dostrzegają też pozytywy: dzięki transmisji w internecie w tym roku festiwal można obejrzeć i przeżyć wspólnie z dziećmi lub rodzicami.

- Tęsknijmy za normalnością, chciejmy normalność, kochajmy się nawzajem! I w tych dźwiękach moi drodzy, przy uroczym wieczorze dzisiejszej najpiękniejszej domówki świata, zaśpiewajcie razem z Adamem! - zaapelował podczas jednego z koncertów Jurek Owsiak.

Pol'and'Rock Festival 2020 rozpoczął się w czwartek i potrwa do soboty.

Autor: Tomasz Pupiec / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Maseczki, ograniczenia i masowe testowanie. Świat zmaga się z pandemią

  Maseczki, ograniczenia i masowe testowanie. Świat zmaga się z pandemią

  Europa walczy z pandemią. Niemal we wszystkich krajach noszenie maseczek jest obowiązkowe, a za odmowę grozi grzywna, a nawet więzienie. W Czechach dobowy przyrost zakażeń przekroczył 15 tysięcy, słowacja rozpoczęła masowe testowanie obywateli, a szef WHO mówi, że świat znalazł się w krytycznym punkcie. Na całym świecie koronawirusa wykryto u ponad 42 milionów osób.

  czytaj więcej »
 • Rozporządzenie premiera wprowadza nowe ograniczenia dla seniorów

  Rozporządzenie premiera wprowadza nowe ograniczenia dla seniorów

  Wraz z wprowadzeniem na terenie całego kraju strefy czerwonej, ograniczenia dotknęły również seniorów. W opublikowanym rozporządzeniu - podpisanym przez Mateusza Morawieckiego - można przeczytać, że osoby, które ukończyły siedemdziesiąty rok życia, mogą się przemieszczać wyłącznie w celach związanych z pracą zawodową, z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb życia codziennego i sprawowaniem lub uczestniczeniem w sprawowaniu kultu religijnego.

  czytaj więcej »
 • Od soboty nowe ograniczenia w Polsce

  Od soboty nowe ograniczenia w Polsce

  Od soboty czerwoną strefą objęta jest cała Polska. Dodatkowymi obostrzeniami - restauracje, kawiarnie i bary, które obecnie posiłki mogą wydawać wyłącznie na wynos. Seniorzy i młodzież mają ograniczoną możliwość wychodzenia z domu. Wesela, komunie, jakiekolwiek przyjęcia okolicznościowe zostają odwołane. W kościołach może przebywać mniej wiernych. Wszystkich obowiązuje niezmiennie dystans, częsta dezynfekcja i maseczka i na ustach i na nosie.

  czytaj więcej »
 • Kolejny dzień protestów po orzeczeniu TK w sprawie aborcji

  Kolejny dzień protestów po orzeczeniu TK w sprawie aborcji

  W sobotę rozpoczęły się kolejne protesty przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Demonstracje odbywają się już między innymi w Łodzi i Poznaniu, a kolejne zaplanowane są w wielu innych miastach Polski.

  czytaj więcej »
 • Cała Polska została objęta czerwoną strefą

  Cała Polska została objęta czerwoną strefą

  Premier zapewnia o przemyślanej strategii rządu, ale obostrzenia wprowadza z dnia na dzień, czym w kłopoty finansowe i logistyczne wpędza przede wszystkim właścicieli lokali gastronomicznych, bo ci na przystosowanie do nowej sytuacji dostali raptem kilkanaście godzin. Od soboty 24 października - przez co najmniej dwa tygodnie - restauracje będą zamknięte, a posiłki wydawać mogą wyłącznie na wynos. Od 24 października cała Polska jest tak zwaną czerwoną strefą.

  czytaj więcej »
 • Ostatnia debata przed wyborami w USA. Komentatorzy podzieleni

  Ostatnia debata przed wyborami w USA. Komentatorzy podzieleni

  Mniej agresji, mniej chaosu, ale temperatura sporu niezmiennie wysoka. To była ostatnia debata Trump-Biden przed listopadowymi wyborami. Na nowych zasadach i bardziej stonowana niż poprzednia. Ale personalnych ataków nie brakowało, a kandydaci różnili się we wszystkich omawianych kwestiach. Media też są podzielone. Nie ma zgodnego wskazania kto wygrał starcie w Nashville.

  czytaj więcej »
 • Komentarze po orzeczeniu TK w sprawie prawa antyaborcyjnego

  Komentarze po orzeczeniu TK w sprawie prawa antyaborcyjnego

  PiS wydał wojnę kobietom, ale to kobiety tę wojnę wygrają - mówi wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy. Lider Platformy Borys Budka dorzuca, że pod osłoną pandemii i rękami "pseudosędziów PiS" zaostrza ustawę aborcyjną. Choć przedstawiciele obozu władzy przekonują, że Trybunał podjął niezależną decyzję, a państwo będzie pomagać kobietom rodzącym niepełnosprawne dzieci. Czwartkowe orzeczenie praktycznie przekreśla obowiązujący od niemal 30 lat tak zwany kompromis aborcyjny.

  czytaj więcej »
tvnpix