Fakty po południu

  • Foto: Kręcioła TV | Video: Tomasz Pupiec / Fakty po południu
  • "Takiego boomu na rowery od dawna nie było"
  • Ognisko COVID-19 w parafii w Pile. Sanepid szuka osób, które przyjęły komunię świętą

"Najpiękniejsza domówka świata" wielkim sukcesem. Ponad milion oglądających Pol'and'Rock Festival

Pogo przy ognisku, pod namiotem i za stodołą. Ze względu na pandemię tegoroczny, dwudziesty szósty Pol'and'Rock Festival wyjątkowo odbywa się za pośrednictwem internetu. Dla wiernych fanów festiwalu to nie jest przeszkoda. Jurek Owsiak mówi, że to "najpiękniejsza domówka świata".

Ruszył Pol'and'Rock Festival w wyjątkowej odsłonie

W tym roku Pol'and'Rock Festival jest tylko online. W Kostrzynie nad Odrą pustki, za to w 35...

Pol'and'Rock Festival 2020 to "najpiękniejsza domówka świata", jak twierdzi Jurek Owsiak. "Świata", bo transmisję w internecie śledzą ludzie z kilkunastu krajów. Wielu internautów nie ogląda festiwalu w samotności. Wystarczy grupa przyjaciół lub rodzina i dobre miejsce - najlepiej z dala od sąsiadów.

W studiu pod Warszawą, z którego transmitowany jest festiwal, może przebywać maksymalnie 150 osób.

- Trzeba sobie powrócić myślami do czasów, gdy się zaczynało grać koncerty i gdy wychodziłeś na scenę, i dawałeś z siebie 100 procent, pomimo tego, że przed sceną było 10, 50 czy 100 osób. Tutaj mamy 150 - ocenił Krzysztof Sokołowski, wokalista zespołu Nocny kochanek.

Oglądających jest jednak znacznie więcej. - Zdecydowanie możemy mówić o sukcesie. My wiedzieliśmy, że będzie dobrze, bo ludzie byli spragnieni festiwalowego klimatu i spragnieni tej festiwalowej muzyki, natomiast nie spodziewaliśmy się, że aż milion wyświetleń będziemy mogli zarejestrować w ciągu tylko pierwszego dnia - poinformowała Anna Orzech, rzeczniczka prasowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Te wyniki dotyczą po prostu komputerów, przy których na domówkach ludzie oglądali nasz festiwal w kilka-kilkanaście osób - dodała Anna Orzech. Ponadto te wyniki nie uwzględniają liczby wyświetleń w serwisach Player.pl i Onet.pl.

Pol'and'Rock Festival można oglądać na żywo w serwisie player.pl

Wyjątkowa edycja festiwalu

Choć niektórzy tęsknią za atmosferą Kostrzyna nad Odrą i nieprzebranymi tłumami ludzi pozytywnie zakręconych, to dostrzegają też pozytywy: dzięki transmisji w internecie w tym roku festiwal można obejrzeć i przeżyć wspólnie z dziećmi lub rodzicami.

- Tęsknijmy za normalnością, chciejmy normalność, kochajmy się nawzajem! I w tych dźwiękach moi drodzy, przy uroczym wieczorze dzisiejszej najpiękniejszej domówki świata, zaśpiewajcie razem z Adamem! - zaapelował podczas jednego z koncertów Jurek Owsiak.

Pol'and'Rock Festival 2020 rozpoczął się w czwartek i potrwa do soboty.

Autor: Tomasz Pupiec / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix