Fakty po południu

Bocian został na zimę. Puka w drzwi dziobem i dostaje szprotki

Pewien bocian z Podlasia nie poleciał do ciepłych krajów, choć na chorego nie wygląda. Najpierw mieszkał w Topolanach. Teraz przeprowadził się do wsi Potoka. Polubili go mieszkańcy - z wzajemnością. Bocian ludzi trzyma się blisko, może liczyć na różne smakołyki, a sam reaguje na wołanie: "kici, kici".

Autor: Marta Abramczyk / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Królowa Elżbieta II ma obiekcje co do marki "Sussex Royal"

  Królowa Elżbieta II ma obiekcje co do marki "Sussex Royal"

  Książę Harry i księżna Meghan, czyli książę i księżna Sussexu, podjęli decyzję o rezygnacji z obowiązków członków rodziny królewskiej. Zamierzają stworzyć własną działalność pod marką "Sussex Royal", ale na drodze stanęła im królowa Elżbieta II. Brytyjskie dzienniki donoszą, że monarchini zabroniła używać im słowa "royal" (ang. królewski), bo z królewskiej rodziny się oficjalnie wypisali.

  czytaj więcej »
 • Polacy, którzy wrócili z Chin, opuścili szpital. Koronawirusa nie stwierdzono

  Polacy, którzy wrócili z Chin, opuścili szpital. Koronawirusa nie stwierdzono

  Polacy, którzy na początku lutego wrócili z Wuhanu, są zdrowi. Przez ponad dwa tygodnie przechodzili kwarantannę w wojskowym szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Wyszli już do domu. Zdrowi są też trzej Polacy, którzy podróżowali wycieczkowcem "Diamond Princess". Na całym świecie w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło ponad 2 tysiące osób, a ponad 75 tysięcy osób zostało zainfekowanych od początku epidemii.

  czytaj więcej »
 • Tomasz Kaczmarek zatrzymany. "Spodziewaliśmy się represji"

  Tomasz Kaczmarek zatrzymany. "Spodziewaliśmy się represji"

  Były agent CBA Tomasz Kaczmarek został zatrzymany. Śledczy chcą mu postawić kolejne, nowe zarzuty. Dotyczą nieprawidłowości w funkcjonowaniu Stowarzyszenia Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper, którego jest prezesem. Żona Tomasza Kaczmarka nie ma wątpliwości, że nowe zarzuty to kara wymierzona przez rząd jej mężowi. Kaczmarek oskarżył ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego o to, że jako szef CBA skłaniał go do kłamania podczas wykonywania czynności operacyjnych w związku ze sprawą willi w Kazimierzu Dolnym.

  czytaj więcej »
 • Od awansów do kontroli CBA. Kalendarium w sprawie Mariana Banasia

  Od awansów do kontroli CBA. Kalendarium w sprawie Mariana Banasia

  Ostatnie miesiące obfitowały w wiele zwrotów akcji w stosunkach Mariana Banasia z obozem rządzącym. Najpierw dla Zjednoczonej Prawicy Marian Banaś był kryształowy. Na prezesa NIK został wybrany głosami posłów z Klubu Parlamentarnego PiS. Potem, po wybuchu afery wokół kamienicy Mariana Banasia w Krakowie, gdzie był prowadzony hotel na godziny, politycy PiS zaczęli mówić o jego odwołaniu. Okazało się, że to nie jest jednak takie proste. Marian Banaś jako prezes NIK sam przeszedł do kontrataku. W styczniu rządzący znów zaczęli ciepło mówić o Banasiu.

  czytaj więcej »
 • Nowa koncepcja i zaskoczenie mieszkańców. Tu ma biec szybka kolej

  Nowa koncepcja i zaskoczenie mieszkańców. Tu ma biec szybka kolej

  Śmiała inwestycja i problem dla części mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego. Właśnie dowiedzieli się o planach budowy szybkiej kolei przez działki, na których wybudowali domy. Koncepcję przedstawił Centralny Port Komunikacyjny na swojej stronie internetowej. To koncepcja, która zarówno dla miasta, jak i jego mieszkańców, jest niemałym zaskoczeniem.

  czytaj więcej »
 • Szlaki na Śnieżkę zostały zamknięte. Niektórzy ignorują zakazy

  Szlaki na Śnieżkę zostały zamknięte. Niektórzy ignorują zakazy

  Jeżeli ktoś w najbliższych czasie planował wejść na Śnieżkę, musi zmienić plany. Służby Karkonoskiego Parku Narodowego zamknęły wszystkie szlaki na szczyt, bo wiatr uszkodził element dachu obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. Wszystkie szlaki po polskiej stronie zostały zamknięte. Są jednak tacy, na których zakazy nie robią wrażenia.

  czytaj więcej »
 • Poszukiwania Ibrahima. Informacje z Belgii nie zgadzają się z wersją matki

  Poszukiwania Ibrahima. Informacje z Belgii nie zgadzają się z wersją matki

  Wciąż nie wiadomo, gdzie jest 10-letni Ibrahim, ale informacje z Belgii rzucają nowe światło na sprawę. W wyroku z 2018 roku sąd w Antwerpii orzekł, że chłopiec ma pozostać razem z ojcem w Belgii, a matka ma opłacać alimenty. Według wyroku matka mogła zabrać chłopca na wakacje, ale tylko w Belgii. W poniedziałek matka Ibrahima powoływała się na wyrok belgijskiego sądu z 2017 roku, w którym - jak mówiła - prawa rodzicielskie zostały ojcu odebrane.

  czytaj więcej »
 • Trwa zbieranie podpisów. W kampanii przybywa tematów

  Trwa zbieranie podpisów. W kampanii przybywa tematów

  Walka o głosy i zbieranie podpisów. Na pierwszym planie tego etapu kampanii prezydenckiej jest apel kandydatów opozycji, by prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę PiS przeznaczającą dwa miliardy dla mediów państwowych. Ochrona zdrowia, praworządność, polityka socjalna i potrzeba zakopania głębokich podziałów - w kampanii wybrzmiewają również te tematy.

  czytaj więcej »
 • Chińskie władze: u 80 procent zakażonych nowym koronawirusem choroba przebiega łagodnie

  Chińskie władze: u 80 procent zakażonych nowym koronawirusem choroba przebiega łagodnie

  Koronawirus najbardziej zagraża osobom starszym i schorowanym - wynika z raportu opublikowanego przez chińskie władze. Według Pekinu u 80 procent pacjentów infekcja ma łagodny przebieg, a śmiertelność infekcji sięga nieco ponad dwóch procent. Niedawno wybudowany szpital w Wuhanie opuścili pierwsi pacjenci, jednak Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed nadmiernym optymizmem.

  czytaj więcej »
tvnpix