Fakty po południu

Opozycja żąda dymisji Andruszkiewicza. Działania prokuratury "świadczą, że parasol ochronny istniał"

Fałszowanie podpisów pod listami poparcia Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych z 2014 roku i śledztwo, ciągnące się przez lata. Reporterzy "Superwizjera" TVN dotarli do świadków i dokumentów, które obciążają Adama Andruszkiewicza, ówczesnego szefa Młodzieży Wszechpolskiej, a od niedawna wiceministra cyfryzacji. Sam w reakcji kategorycznie zaprzecza, oskarżenia nazywa nieprawdziwymi i mówi, że dowiedzie tego przed sądem. Jest postępowanie dyscyplinarne prokuratury krajowej wobec białostockich śledczych, od opozycji - żądanie dymisji wiceministra.

Autor: Martyna Olkowicz / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Innowacyjna operacja zaawansowanej skoliozy. "Jesteśmy zaskoczeni wynikiem"

  Innowacyjna operacja zaawansowanej skoliozy. "Jesteśmy zaskoczeni wynikiem"

  Unikalna operacja skoliozy w Szczecinie. 13-letnia pacjentka miała wyjątkowo mocne skrzywienie kręgosłupa o kącie około 80 stopni. Lekarze je wyprostowali. Użyli prętów korekcyjnych, wykonanych na miarę we Francji. Jeszcze niedawno taka operacja byłaby niemożliwa. Przeprowadził ją jedyny taki w Polsce zespół składający się z trzech lekarzy: ortopedy, neurochirurga i neurologa.

  czytaj więcej »
 • W PCK brakuje 46 ton żywności. "Część darów mogła być rozdawana w czasie kampanii wyborczej PiS"

  W PCK brakuje 46 ton żywności. "Część darów mogła być rozdawana w czasie kampanii wyborczej PiS"

  46 ton żywności dla ubogich i bezdomnych mogło zniknąć z dolnośląskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. To nowy wątek afery, który bada prokuratura. Według "Gazety Wyborczej" kiedy oddziałem PCK kierowali politycy PiS, żywność przeznaczona dla potrzebujących miała być rozdawana na wiecach wyborczych. Prokuratura bada też wątek wykradzenia z PCK ponad miliona złotych. Zarzuty w te sprawie usłyszał m.in. były radny PiS. Śledczy planują przesłuchanie minister edukacji Anny Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Próba oczyszczenia Kościoła. Przemówienie Franciszka i łzy kardynała

  Próba oczyszczenia Kościoła. Przemówienie Franciszka i łzy kardynała

  Odpowiedzialność - to temat pierwszego dnia wyjątkowego spotkania w Watykanie w sprawie pedofilii w Kościele. Na zaproszenie papieża przyjechali przewodniczący episkopatów z całego świata oraz zwierzchnicy zakonów. Franciszek powiedział, że konieczne są działania, nie tylko słowa. A biskup z Filipin - że winni są także wysocy hierarchowie. Ofiary molestowania mówią o swoich obawach. Czy po tym szczycie coś się zmieni, czy Franciszkowi uda się oczyścić Kościół?

  czytaj więcej »
 • Jakie są plany Tuska? "Potrzeba mobilizacji nie tylko politycznej, ale i moralnej"

  Jakie są plany Tuska? "Potrzeba mobilizacji nie tylko politycznej, ale i moralnej"

  Do wyborów powinna pójść wielka obywatelska koalicja, która uwolni energię ludzi - powiedział Donald Tusk w wywiadzie dla "Faktów po Faktach" w TVN24. Dodał, że potrzebna jest mobilizacja polityczna i moralna. Wezwał opozycję, by się za bardzo nie kłóciła, a wszystkich Polaków zachęcał do wspólnego uczczenia 30. rocznicy historycznych wyborów z 4 czerwca. Nie powiedział, czy w przyszłym roku będzie kandydował na prezydenta, ale wyraźnie podkreślał, że tegoroczne podwójne wybory uważa za bardzo ważne.

  czytaj więcej »
 • Dyrektor rozwiązała klasę. Kurator: to naruszenie prawa

  Dyrektor rozwiązała klasę. Kurator: to naruszenie prawa

  Dzieci nie są wpuszczane do szkoły, rodzice nie dostali planu lekcji, a klasa - według dyrektor podstawówki - została rozwiązana. Okazuje się, że tylko w teorii, bo jak mówi dolnośląski kurator oświaty, szkoła nie ma prawa wyrzucić uczniów. Większość rodziców sama znalazła dzieciom miejsca w innych szkołach, ale są też tacy, którzy się z tym nie godzą. - I słusznie - dodaje kurator, który chcąc rozwiązać problem pojawił się w szkole osobiście. Szkoła broni swojej decyzji, mówiąc, że została ona podjęta w trosce o dobro uczniów i nauczycieli.

  czytaj więcej »
 • Stawką jest wiarygodność. Szczyt na temat problemu pedofilii w Kościele

  Stawką jest wiarygodność. Szczyt na temat problemu pedofilii w Kościele

  Bezprecedensowy szczyt w Watykanie. Temat - pedofilia. Do Stolicy Apostolskiej przyjeżdża 190 delegatów wszystkich episkopatów z całego świata. Duchowni będą rozmawiać o ochronie dzieci w Kościele. Spotkają się też z grupą ofiar księży pedofili. Konferencję zwołał papież Franciszek. Jest zdeterminowany. Stawką jest wiarygodność Kościoła. Wielu pokrzywdzonych jednak nie wierzy, że kościół jest w stanie się oczyścić.

  czytaj więcej »
tvnpix