Fakty po południu

 • Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Kowalska / Fakty po południu
 • Budowa autostrady A1. Nikt nie chce się podjąć dokończenia prac
 • Awaryjny rurociąg na Wiśle zaczął działać

Plan PiS-u na płacę minimalną. "Będzie to trudne"

PiS obiecuje, że od 2020 roku płaca minimalna będzie wynosiła dwa tysiące sześćset złotych, rok później będzie to trzy tysiące, a za cztery lata - cztery tysiące. Tempo imponujące, tylko nie uzgodnione z przedsiębiorcami ani z członkami rządu. Minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz mówi nie było to z nią konsultowane. I dodaje, że będzie to trudne do osiągnięcia.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW PO POŁUDNIU" W TVN24GO

Autor: Katarzyna Kowalska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Pod Poznaniem można zasadzić okolicznościowe drzewo. "To powrót do tradycji"

  Pod Poznaniem można zasadzić okolicznościowe drzewo. "To powrót do tradycji"

  Las Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych pod Poznaniem to jedyne takie miejsce w Polsce. Mieszkańcy regionu dla upamiętnienia ważnych momentów w życiu - rocznicy ślubu, narodzin dziecka czy na dowód miłości i przyjaźni - mogą zasadzić drzewo na terenie nadleśnictwa Babki. Akcja leśników ruszyła 9 lat temu. Do dzisiaj zasadzono 340 drzew, a po tym weekendzie będzie ich już prawie 450. Każde drzewo ma swój numer i certyfikat. W każdej chwili można podejrzeć w internecie, jak rośnie, albo przyjechać i zobaczyć na własne oczy.

  czytaj więcej »
 • Zaszczepieni na COVID-19 nie liczą się do limitów. Jak to potwierdzić?

  Zaszczepieni na COVID-19 nie liczą się do limitów. Jak to potwierdzić?

  Od soboty można organizować imprezy i spotkania do dwudziestu pięciu osób w domach i na świeżym powietrzu. Jednak do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Osoby zaszczepione nie będą też brane pod uwagę przy limitach obowiązujących na weselach, komuniach i innych imprezach. Trzeba mieć przy sobie potwierdzenie szczepienia - może to być odpowiedni wydruk, albo rekord w aplikacji mObywatel.

  czytaj więcej »
 • Szczepienia w Polsce przyspieszają. Eksperci apelują, by rząd skupił się na zachęcaniu do nich

  Szczepienia w Polsce przyspieszają. Eksperci apelują, by rząd skupił się na zachęcaniu do nich

  W Wałbrzychu szczepione przeciw COVID-19 są osoby nawet bez rejestracji. Wałbrzych oferuje szczepionkę AstraZeneki dla każdego, kto ma już e-skierowanie lub urodził się przed 1999 rokiem. Podobnie jest w innych miejscach w Polsce. Dlatego epidemiolodzy apelują, żeby nie tylko zwiększać dostępność do szczepień, co już się dzieje, ale przede wszystkim namawiać tych nieprzekonanych.

  czytaj więcej »
 • Śledczy badają, co dokładnie wydarzyło się w pralni na Gocławiu

  Śledczy badają, co dokładnie wydarzyło się w pralni na Gocławiu

  73-letni właściciel pralni nie żyje, jego 37-letni syn jest w szpitalu - to rezultat zdarzenia, do którego doszło w piątek na osiedlu Gocław w Warszawie. Po południu policjanci odebrali zgłoszenie, że ktoś w pralni na Gocławiu potrzebuje pomocy, ale drzwi do lokalu były zamknięte. Po tym, jak je wyważyli, w środku znaleźli ciało starszego mężczyzny, a także 37-latka z nożem w ręku. 37-latek zaatakował policjantów, ale został obezwładniony. W czasie akcji padły strzały. Prokuratura weryfikuje, czy mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Policja apeluje do świadków o zgłaszanie się do nich.

  czytaj więcej »
 • "Gdyby było dobrze, to nie pisalibyśmy listów"

  "Gdyby było dobrze, to nie pisalibyśmy listów"

  Część działaczy Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej napisało list otwarty do kierownictwa PO. Ich zdaniem bez daleko idących zmian PO nie ma szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów. Pod listem podpisali się między innymi były szef PO Grzegorz Schetyna, a także Bartosz Arłukowicz, Sławomir Neumann i Marcin Bosacki.

  czytaj więcej »
 • "Cele polityczne i propagandowe będą jedynym zyskiem tej akcji"

  "Cele polityczne i propagandowe będą jedynym zyskiem tej akcji"

  Były terminy, bo były szczepionki. Teraz szczepionek nie ma, a terminy są odwoływane. Chodzi o szczepienia, które miały być wykonane preparatem Johnson & Johnson. To właśnie ta szczepionka sprawiła, że majówkowa akcja szczepień cieszyła się takim powodzeniem. Mimo kolejnych zapewnień o zupełnie innej puli, głosy o propagandowym zabiegu nie milkną.

  czytaj więcej »
 • Powraca temat emerytur stażowych

  Powraca temat emerytur stażowych

  Temat emerytur stażowych pojawiał się przy okazji kolejnych kampanii prezydenckich. Teraz powraca, a gwarantem jego powodzenia ma być powołana przez prezydenta Rada do spraw Społecznych i obecność w niej prezes ZUS - Gertrudy Uścińskiej.

  czytaj więcej »
 • TVN Grupa Discovery z dziewięcioma nagrodami na World Media Festival

  TVN Grupa Discovery z dziewięcioma nagrodami na World Media Festival

  Sześć złotych i trzy srebrne nagrody trafiły do dziennikarzy oraz tytułów TVN Grupa Discovery na World Media Festival w Hamburgu. Podwójnie doceniony został reportaż "Tygrysy na granicy" Katarzyny Górniak - zdobył pierwsze miejsce w kategorii News: Raport śledczy i główną nagrodę w kategorii News, złożonej z 14 subkategorii.

  czytaj więcej »
 • 22-tonowa chińska rakieta pędzi w kierunku Ziemi

  22-tonowa chińska rakieta pędzi w kierunku Ziemi

  Chińska rakieta pędzi w kierunku Ziemi z dużą prędkością i bez żadnej kontroli. Wiadomo, że spadnie. Nie wiadomo - kiedy i gdzie. Nie wiadomo też czy i w jak dużych fragmentach i czy to może być niebezpieczne. Naukowcy prześcigają się w prognozach i każda z nich zawiera spory margines błędu.

  czytaj więcej »
tvnpix