Fakty po południu

 • Foto: Fundacja Mare | Video: Mateusz Kudła / Fakty po południu
 • "Gdyby był człowiekiem poważnym, to by się podał do dymisji"
 • Będzie śledztwo przeciw Birgfellnerowi? "Spekulacje medialne"

Ekologiczne bomby na dnie Bałtyku. Naukowcy mówią o ogromnym zagrożeniu

Podwodne cmentarzysko staje się coraz większym zagrożeniem. Na dnie Bałtyku wciąż spoczywa wiele wraków z drugiej wojny światowej, które korodują i mogą uwolnić miliony litrów paliwa i toksycznych substancji. Grozi to katastrofą ekologiczną.

Autor: Mateusz Kudła / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
PrawdaMiedzyOczy
PrawdaMiedzyOczy

Niech Niemcy zostaną zmuszeni by posprzątać po sobie. To ich statki i ich ładunek.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Za maturzystami egzamin z matematyki. "Ostatnie zdanie było trudne i podchwytliwe"

    Za maturzystami egzamin z matematyki. "Ostatnie zdanie było trudne i podchwytliwe"

    W środę maturzyści mierzyli się z królową nauk - blisko 350 tysięcy abiturientów przystąpiło do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła zawiadomienie na policję o możliwym wycieku jednego z tematów, który pojawił się na maturze z języka polskiego. Odpowiednie służby mają zbadać, czy ktoś z uczniów lub nauczycieli złamał prawo udostępniając arkusz.

    czytaj więcej »
   • 26-latka przyznała się do zabójstwa 3-letniej córki

    26-latka przyznała się do zabójstwa 3-letniej córki

    26-latka przyznała się do zabójstwa swojej córki. Trzykrotnie ugodziła 3-latkę kuchennym nożem. Kobieta złożyła obszerne wyjaśnienia, opisując przebieg tragicznego zdarzenia, do którego doszło we wtorek w Poznaniu. 26-latka zeznała, że chciała odebrać sobie życie, ale nie chciała zostawiać dziecka samego, dlatego najpierw je zabiła. Grozi jej dożywocie.

    czytaj więcej »
   • Polska chce odkupić część szczepionek Johnson & Johnson od Danii

    Polska chce odkupić część szczepionek Johnson & Johnson od Danii

    Mieli już termin, szykowali się na szczepienie preparatem Johnson & Johnson, ale ich wizyty zostały odwołane. Ci pacjenci, których problem dotyczy, wiążą to z majówkową akcją szczepień. - To była osobna pula - rozwiewa domysły minister zdrowia Adam Niedzielski, a szef rządowej agencji rezerw strategicznych Michał Kuczmierowski dodaje, że problemy w punktach są przez opóźnienia w dostawie. Teraz rząd chce preparaty Johnson & Johnson odkupić od Danii. List w tej sprawie do premier Danii napisał szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

    czytaj więcej »
   • Sejm wyraził zgodę na ratyfikację funduszu odbudowy

    Sejm wyraził zgodę na ratyfikację funduszu odbudowy

    We wtorek wieczorem Sejm przyjął projekt ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji, która umożliwia uruchomienie unijnego funduszu odbudowy. Posłowie Lewicy - jak obiecali - zagłosowali za ratyfikacją, choć nie wszyscy. Mimo partyjnej dyscypliny w klubie PiS ugrupowanie Zbigniewa Ziobry wyraziło swój sprzeciw wobec ratyfikacji, co od dawna deklarowało. Pojawiają się więc pytania o konsekwencje wobec posłów Solidarnej Polski, a także o przyszłość równie podzielonej opozycji.

    czytaj więcej »
   • Kto będzie monitorować wydawanie unijnych środków?

    Kto będzie monitorować wydawanie unijnych środków?

    Sejm we wtorek odpowiedział się za ratyfikacją decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczących funduszu odbudowy. Teraz czas na decyzję Senatu. Jednym z elementów Krajowego Planu Odbudowy, dokumentu związanego z wydawaniem unijnych pieniędzy z funduszu, jest utworzenie Komitetu Monitorującego. Kto ma wchodzić w skład komitetu i jakie są jego cele? Te kwestie budzą wątpliwości wśród części opozycji i dużej części samorządowców.

    czytaj więcej »
   • Stan gry przed głosowaniem w Sejmie

    Stan gry przed głosowaniem w Sejmie

    Głosowanie nad udzieleniem zgody na ratyfikację unijnego funduszu odbudowy to nie tylko kwestia sporna w Zjednoczonej Prawicy, ale też w opozycji. Solidarna Polska jest na nie, więc PiS porozumiał się z Lewicą. Lewica twierdzi, że PiS uwzględnił ich postulaty. We wtorek Sejm ma głosować nad udzieleniem zgody.

    czytaj więcej »
   tvnpix