Fakty po południu

Ekologiczne bomby na dnie Bałtyku. Naukowcy mówią o ogromnym zagrożeniu

Podwodne cmentarzysko staje się coraz większym zagrożeniem. Na dnie Bałtyku wciąż spoczywa wiele wraków z drugiej wojny światowej, które korodują i mogą uwolnić miliony litrów paliwa i toksycznych substancji. Grozi to katastrofą ekologiczną.

Autor: Mateusz Kudła / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
PrawdaMiedzyOczy

Niech Niemcy zostaną zmuszeni by posprzątać po sobie. To ich statki i ich ładunek.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Oświadczenia Mariana Banasia. CBA zakończyło kontrolę

    Oświadczenia Mariana Banasia. CBA zakończyło kontrolę

    CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Teraz ruch po jego stronie - ma siedem dni na złożenie zastrzeżeń do zawartych w raporcie ustaleń. Opozycja pyta co ze złożeniem dymisji. W obozie władzy także słychać coraz śmielsze głosy, że szef NIK jest coraz większym obciążeniem. Ale tu też ruch należy tylko do niego. Bo tylko on może przerwać sześcioletnią kadencję. Na razie szef NIK jest na bezpłatnym urlopie.

    czytaj więcej »
   • Ruszyło przeciąganie senatorów? Schetyna ostrzega przed "korupcją polityczną"

    Ruszyło przeciąganie senatorów? Schetyna ostrzega przed "korupcją polityczną"

    Rządowa układanka jest nie mniej problematyczna niż senacka. Niewielka przewaga opozycji uruchamia wielką mobilizację w obozie władzy. Już rozpoczęło się kuszenie senatorów. Na negocjacyjnym stole pojawiły się ministerialne teki i to pewnie nie koniec ofert. Grzegorz Schetyna grzmi o politycznej korupcji. Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu najpóźniej odbędzie się 12 listopada.  

    czytaj więcej »
   • Więzienie za edukację seksualną? Sejm debatuje nad kontrowersyjną ustawą

    Więzienie za edukację seksualną? Sejm debatuje nad kontrowersyjną ustawą

    Pięć lat więzienia za "propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej". PiS nie tylko popiera, ale zdecydowanie zaostrza obywatelski projekt organizacji "Stop pedofilii". Sejm pracuje nad kontrowersyjną ustawą, która rykoszetem może uderzyć i w młodzież, i w edukatorów seksualnych. W środę odbędzie się głosowanie.  

    czytaj więcej »
   • Wyrok w sprawie Amber Gold został ogłoszony. Będzie apelacja?

    Wyrok w sprawie Amber Gold został ogłoszony. Będzie apelacja?

    Twórcy Amber Gold skazani. Marcin P. na 15 lat więzienia, a jego była żona Katarzyna na 12 i pół roku. To kary niższe od wnioskowanych przez prokuratora. Oboje mają też zapłacić grzywny i naprawić wyrządzone szkody. A te są gigantyczne. Małżeństwo w ramach tak zwanej piramidy finansowej oszukało ponad 18 tysięcy klientów. W maju gdański sąd uznał ich za winnych oszustwa oraz niekorzystnego rozporządzenia mieniem i rozpoczął wielomiesięczne odczytywanie wyroku. Ten nie jest prawomocny. Obrońca Marcina P. już mówi o prawdopodobnej apelacji.

    czytaj więcej »
   • Kto, ile i z jakim skutkiem? Wyborcze rekordy w Polsce

    Kto, ile i z jakim skutkiem? Wyborcze rekordy w Polsce

    Rekordziści w tych wyborach do Sejmu uzyskali nawet kilkaset tysięcy głosów poparcia. W większości to twarze nam dobrze znane, ale nie zawsze, co pokazało choćby starcie "jedynek" we Wrocławiu. Na drugim biegunie są kandydaci, którym wystarczyło kilka tysięcy tysięcy głosów, byśmy zobaczyli ich w Sejmie. W pewnym sensie dostali się tam po plecach rekordzistów.

    czytaj więcej »
   • Bernadeta Krynicka żegna się z mandatem posła

    Bernadeta Krynicka żegna się z mandatem posła

    Ta zmiana w poselskich ławach zwraca szczególną uwagę. Bernadeta Krynicka żegna się z mandatem posła, za to do Sejmu wchodzi Iwona Hartwich. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zasłynęła z krytyki protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ostrych wypowiedzi. Tym razem wyborców do siebie nie przekonała.

    czytaj więcej »
   • Nowa sytuacja po wyborach. W PiS trwają narady

    Nowa sytuacja po wyborach. W PiS trwają narady

    W PiS-ie nadal trwają narady, bo tak naprawdę większość ma Zjednoczona Prawica, w której więcej niż dotąd mandatów zdobyli przedstawiciele Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro i Porozumienia Jarosława Gowina. Trzeba się z nimi dogadać na nowo. Zwłaszcza w sprawie składu rządu. To się dzieje za kulisami, a przy ulicy Wiejskiej trwają obrady starego Sejmu.

    czytaj więcej »
   • Zagraniczne media o wynikach wyborów w Polsce

    Zagraniczne media o wynikach wyborów w Polsce

    Polskie wybory są relacjonowane i komentowane także za granicą. Polska zbacza w stronę nieliberalnej formy demokracji - brzmi jeden z komentarzy. W innym czytamy, że Polska wciąż nie jest Węgrami, Turcją czy autokratycznym krajem. Padają słowa o populizmie i obietnicach socjalnych, a także o tym, że opozycja jest chaotyczna i bez pewności siebie.

    czytaj więcej »
   • Komu wyborców odebrali Lewica i Konfederacja?

    Komu wyborców odebrali Lewica i Konfederacja?

    W Sejmie IX kadencji zasiądą posłowie ugrupowań, których w poprzedniej kadencji nie było w ogóle - Lewicy i Konfederacji. Na kogo cztery lata temu głosowali ich wyborcy? Okazuje się, że większość wyborców Lewicy w 2015 roku głosowała na PO. Z kolei wyborcy Konferencji - na partię KORWiN. Aż co piąty wyborca Konfederacji cztery lata temu w ogóle nie głosował.

    czytaj więcej »
   • Schetyna przegrał z kandydatką PiS, Kaczyński z kandydatką KO. Liczne porażki "jedynek"

    Schetyna przegrał z kandydatką PiS, Kaczyński z kandydatką KO. Liczne porażki "jedynek"

    Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Warszawie uzyskał mniej głosów niż kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Z kolei we Wrocławiu więcej głosów niż szef PO Grzegorz Schetyna uzyskała kandydatka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka. W Gdańsku Sławomir Neumann uzyskał mniej głosów niż kandydat PiS Jarosław Sellin, a także mniej niż "dwójka" na liście KO, czyli Jarosław Wałęsa. Lepszy wynik od Sławomira Neumanna uzyskali jeszcze Piotr Adamowicz i Agnieszka Pomaska. To nie koniec prestiżowych porażek "jedynek" na listach.

    czytaj więcej »
   tvnpix