Fakty po południu

ŚDM: na spotkanie z papieżem Franciszkiem pielgrzymi przybywają z najdalszych krańców świata

ŚDM: na spotkanie z papieżem Franciszkiem pielgrzymi przybywają z najdalszych krańców świata

ŚDM: na spotkanie z papieżem Franciszkiem pielgrzymi przybywają z najdalszych krańców świata

Video: tvn24
Papież Franciszek w czwartek po raz pierwszy oficjalnie spotka się z pielgrzymami, którzy przybyli do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. W kolorowym wielotysięcznym tłumie na Błoniach jest grupa z Kiribati, niewielkiego państwa na Oceanie Spokojnym. Swoją wyspę znają jak własną kieszeń. I tylko ją. Bo nigdy nie wypuszczali się poza jej granice. A Polska to dla nich kraina odległa nie tylko geograficznie.

Autor: Ewelina Woźnica / Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wpadł do wody na środku oceanu

  Wpadł do wody na środku oceanu

  - Wyrzuciło go tak mocno, jakby spadł z konia - relacjonują członkowie międzynarodowej załogi biorącej udział w regatach dookoła świata. Ich kolega z Australii wpadł do wody, kiedy płynęli z Melbourne do Hong Kongu. Mężczyzna został wyciągnięty z wody po siedmiu minutach. Australijczyk wypadł za burtę na czwartym z jedenastu odcinków regat. Zawodnicy wypłynęli z Alicante prawie trzy miesiące temu. Meta znajduje się w Hadze.

  czytaj więcej »
 • Runęła antresola w budynku giełdy w Dżakarcie

  Runęła antresola w budynku giełdy w Dżakarcie

  77 osób zostało rannych. Na nagraniach z monitoringu widać, jak pod ludźmi zarywa się podłoga. Policja wykluczyła zamach, jako przyczynę tej katastrofy. Cała antresola runęła na parter. Trwała wtedy przerwa w sesji giełdy, dlatego wszędzie byli ludzie. Na nagraniu z monitoringu widać grupę młodzieży, która zwiedzała w tym czasie budynek. Wszystkim udało się przeżyć. Z kolei na tym nagraniu widać miejsce, w którym była wcześniej antresola. Podłoga runęła na miejsce w pobliżu kawiarni, gdzie często gromadzą się turyści. To główne lobby budynku. Zapanował chaos, Wszyscy rzucili się do ucieczki. Rannych przewieziono do pobliskich szpitali, głównie z obrażeniami kończyn. Policja wykluczyła już zamach. Zawiniła - prawdopodobnie - sama konstrukcja budynku z lat 90. Giełda w Dżakarcie wznowiła już pracę.

  czytaj więcej »
 • Matka wyrzuciła dziecko z balkonu, chcąc ratować je przed pożarem. Pomogła strażaczka

  Matka wyrzuciła dziecko z balkonu, chcąc ratować je przed pożarem. Pomogła strażaczka

  Bohaterska akcja z Georgii w Stanach Zjednoczonych. Strażaczka - złapała dziecko, które kobieta wyrzuciła z balkonu na trzecim piętrze. Ogarnięta paniką matka chciała w ten sposób uratować je przed ogniem. Pożarł wybuchł w nocy, kiedy domownicy spali i natychmiast odciął im drogę ucieczki. Kapitan Jackie Peckrul - dzięki błyskawicznej reakcji - złapała malucha. Uratowała mu życie, dlatego przez lokalne media natychmiast została okrzyknięta bohaterką. Pracę strażaka wykonuje od blisko 15 lat.

  czytaj więcej »
 • Czułe pożegnanie w świetle policyjnych reflektorów

  Czułe pożegnanie w świetle policyjnych reflektorów

  Gdy para złodziei z Arizony zorientowała się, że nie uniknie aresztowania, postanowiła wykorzystać ostatnie minuty na wolności. Uściski i pocałunki zarejestrowała kamera policyjnego helikoptera. Para porzuciła auto na pustynnym terenie i próbowała uciekać w różnych kierunkach. 35-latek i jego 29-letnia partnerka szybko zdali sobie jednak sprawę, że nie uda im się uciec przed policją. Wtedy rzucili się sobie w ramiona. Chwilę później Dustin i Lovida trafili do aresztu. Odpowiedzą między innymi za kradzież, ucieczkę przed policją i spowodowanie niebezpieczeństwa na drodze.

  czytaj więcej »
tvnpix