Fakty po południu

Od awansów do kontroli CBA. Kalendarium w sprawie Mariana Banasia

Ostatnie miesiące obfitowały w wiele zwrotów akcji w stosunkach Mariana Banasia z obozem rządzącym. Najpierw dla Zjednoczonej Prawicy Marian Banaś był kryształowy. Na prezesa NIK został wybrany głosami posłów z Klubu Parlamentarnego PiS. Potem, po wybuchu afery wokół kamienicy Mariana Banasia w Krakowie, gdzie był prowadzony hotel na godziny, politycy PiS zaczęli mówić o jego odwołaniu. Okazało się, że to nie jest jednak takie proste. Marian Banaś jako prezes NIK sam przeszedł do kontrataku. W styczniu rządzący znów zaczęli ciepło mówić o Banasiu.

Autor: Bartłomiej Ślak / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Sejm uchwala, prawnicy krytykują. Jak mogą wyglądać najbliższe wybory?

  Sejm uchwala, prawnicy krytykują. Jak mogą wyglądać najbliższe wybory?

  W poniedziałek Sejm głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości uchwalił ustawę, która umożliwi zorganizowanie tegorocznych wyborów korespondencyjnie. Posłowie PiS zachwalają rozwiązanie, choć wcześniej byli gorącymi orędownikami jego likwidacji. Innego zdania są prawnicy, którzy twierdzą, że takie wybory nie będą, ani powszechne, ani równe, ani bezpośrednie.

  czytaj więcej »
 • Wielkanoc inna niż dotąd. Zalecenia resortu zdrowia na czas świąt

  Wielkanoc inna niż dotąd. Zalecenia resortu zdrowia na czas świąt

  Mimo wprowadzonych zakazów w związku z pandemią COVID-19, nie każdy się do nich stosuje. Policjanci patrolują ulice miast i wystawiają kolejne mandaty. Funkcjonariusze przypominają Polakom, aby zostawali w domach. O to samo ponownie apeluje minister zdrowia Łukasz Szumowski. Prosi, by w czasie Świat Wielkanocnych Polacy zachowali się odpowiedzialnie. - Spędźmy święta w domu, tylko z najbliższymi - mówi minister.

  czytaj więcej »
 • Korekty rządu w "tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorców to nie zadowala

  Korekty rządu w "tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorców to nie zadowala

  Rząd przyjął korekty do przyjętych w zeszłym tygodniu przepisów tak zwanej "tarczy antykryzysowej". Nowe rozwiązania przewidują między innymi wydłużenie świadczeń dla osób zatrudnionych na umowach cywilno-prawnych do trzech miesięcy, czy zabezpieczenie środków przekazanych w ramach ustawy przed zajęciem komorniczym. Jednak przedsiębiorcy nie są zadowoleni z z tych rozwiązań. Oczekują zdecydowanego zwiększenia zastrzyku pieniędzy z budżetu państwa. W innym wypadku przedsiębiorców mogą czekać masowe zwolnienia, o czym alarmują już nie tylko związki zawodowe, ale także urzędy pracy.

  czytaj więcej »
 • Jak świat walczy z nowym patogenem? "Nikt nie był przygotowany na coś takiego"

  Jak świat walczy z nowym patogenem? "Nikt nie był przygotowany na coś takiego"

  Stany Zjednoczone notują minimalny spadek zachorowań na COVID-19. Jednak lekarze nadal apelują o zachowanie czujności i stosowania się do zaleceń. W USA na pomoc medykom ruszył znany amerykański aktor Sean Penn i ufundował darmowe testy dla pracowników placówek ochrony zdrowia w Malibu. Działania poszczególnych państw różnią się od siebie - jedni zaostrzają zalecenia, a inni próbuj złagodzić obostrzenia. Jak na świecie przebiega walka z nowym patogenem?

  czytaj więcej »
 • "Zakazaliście wstępu do lasu, ale chcecie ludzi wysłać do skrzynek pocztowych"

  "Zakazaliście wstępu do lasu, ale chcecie ludzi wysłać do skrzynek pocztowych"

  W poniedziałek wieczorem Sejm uchwalił zgłoszoną przez Prawo i Sprawiedliwość ustawę, która umożliwia przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich wyłącznie w formie korespondencyjnej. Przepisy w niej zawarte przewidują także, że w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów. Ustawa została przyjęta większością głosów posłów klubu PiS. Teraz ustawa z Sejmu trafiła do Senatu, który na jej rozpatrzenie ma 30 dni.

  czytaj więcej »
 • Tak wygląda praca w poznańskim szpitalu zakaźnym

  Tak wygląda praca w poznańskim szpitalu zakaźnym

  Jak zmieniły się polskie szpitale w czasie pandemii COVID-19? Można to zobaczyć chociażby w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. Obecnie jest to szpital jednoprofilowy, szpital zakaźny. Kilka tygodni temu praca personelu medycznego została przeorganizowana, w szpitalu stanęły dodatkowe ściany i śluzy.

  czytaj więcej »
 • Zasada "zostań w domu" wciąż aktualna. Sypią się kary

  Zasada "zostań w domu" wciąż aktualna. Sypią się kary

  Zamknięte parki, plaże, lasy i ciągle ta sama zasada: "zostań w domu". Nie do wszystkich dociera. 20 tysięcy złotych zapłaci mężczyzna, który kilka razy wyszedł z domu podczas swojej kwarantanny. Przed Świętami Wielkiej Nocy niech zadziała też głos Kościoła. Na odwiedziny i wyjazdy przyjdzie czas. Ten czas nie jest teraz.

  czytaj więcej »
 • Ognisko zachorowań w Krotoszynie. Powiat ma jednak nie być odcięty

  Ognisko zachorowań w Krotoszynie. Powiat ma jednak nie być odcięty

  Czarny punkt w Wielkopolsce. Z powodu koronawirusa w Krotoszynie został zamknięty i szpital, i komenda policji. Około 30 procent wszystkich zachorowań na COVID-19 przypada na mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Wojewoda jeszcze w niedzielę nie wykluczał nawet zamknięcia powiatu i odizolowania mieszkańców. W poniedziałek jednak mieszkańcy usłyszeli, że powiat nie zostanie zamknięty. Potwierdził to Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

  czytaj więcej »
 • Morawiecki: szczyt zachorowań w maju, w czerwcu

  Morawiecki: szczyt zachorowań w maju, w czerwcu

  Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek przekazał Sejmowi informacje o sytuacji epidemicznej w kraju. - Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - w maju, czerwcu. Chcemy do tego czasu ograniczyć liczbę zachorowań, a w szczególności wypłaszczać krzywą zachorowań - poinformował szef rządu.

  czytaj więcej »
tvnpix