Fakty po południu

Los wyjątkowej szkoły w Bytomiu wisi na włosku

Los wyjątkowej szkoły w Bytomiu wisi na włosku

Los wyjątkowej szkoły w Bytomiu wisi na włosku

Foto: Fakty po południu | Video: Katarzyna Sosulska / Fakty po południu
Dla rodziców to dramat, dla uczniów jeszcze większy. Przyszłość jedynej w Polsce szkoły sportowej dla dzieci niepełnosprawnych wisi na włosku. Lada dzień placówka w Bytomiu może być zamknięta. Urząd Marszałkowski w Katowicach uznał, że jej utrzymanie się nie opłaca. Szkoła prowadzi unikalną na skalę kraju rehabilitację przez sport. Dowodem na jej skuteczność jest każdy z siedemdziesięciorga podopiecznych.

Autor: Katarzyna Sosulska / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Magdalenauhvx
Magdalenauhvx

Znam jedną Panią tam pracującą, jest całym sercem oddana dzieciom. Pozdrawiam Panią Anię :)

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • W wielu miejscach w kraju brakuje krwi, zwłaszcza grupy 0 Rh-

    W wielu miejscach w kraju brakuje krwi, zwłaszcza grupy 0 Rh-

    Centra krwiodawstwa od lat zmagają się z problemem mniejszej liczby dawców w wakacje, gdy krwi potrzeba najwięcej. W krytycznych sytuacjach trzeba nawet odwoływać planowe zabiegi operacyjne. Szczególnie brakuje krwi grupy 0 Rh-. Jest to tzw. grupa uniwersalna, którą można podać każdemu pacjentowi. Lekarze przypominają, ze krew nie tylko ratuje życie, ale także leczy.

    czytaj więcej »
   • Rząd chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych

    Rząd chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych

    Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych. Zdaniem ministerstwa, dla takich kobiet powinno być schronienie w domach samotnej matki. Problem w tym, że takich ośrodków jest za mało. Ponadto, kiedy dziecko rośnie to prędzej czy później i tak trafia do schroniska. Tam często mieszkają razem kilka lat, bo tyle muszą czekać na mieszkanie socjalne.

    czytaj więcej »
   • Spór Beaty Szydło i Konstantego Radziwiłła o opłaty w szpitalach

    Spór Beaty Szydło i Konstantego Radziwiłła o opłaty w szpitalach

    Różnica zdań między premier Beatą Szydło a ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Chodzi o opłaty za świadczenia w publicznych szpitalach. Zgody wszystkich ministrów nie ma też w kwestiach emerytalnych. Tu różne poglądy mają wicepremier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafalska. Czy to tylko różne głosy w dyskusji czy już poważne tarcia w rządzie?

    czytaj więcej »
   • Światowy Dzień Uchodźcy. "Uciekają przed wojną, prześladowaniami, głodem"

    Światowy Dzień Uchodźcy. "Uciekają przed wojną, prześladowaniami, głodem"

    - Polska nie będzie przyjmowała uchodźców w ramach unijnej relokacji - potwierdzają przedstawiciele rządu w Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez ONZ. Jednocześnie słyszymy zapewnienie, że jeśli prawdziwy uchodźca pojawi się na naszej granicy, to zostanie przyjęty, a Polska pomaga finansowo - tam, na miejscu, w rejonie konfliktów. Pytanie tylko, czy jest to wsparcie wystarczające.

    czytaj więcej »
   • Wiceszef BOR rezygnuje ze służby po 19 latach. "Osobiste powody"

    Wiceszef BOR rezygnuje ze służby po 19 latach. "Osobiste powody"

    Niewiele wiadomo o przyczynach i okolicznościach rezygnacji pułkownika Tomasza Kędzierskiego z funkcji wiceszefa Biura Ochrony Rządu. Jedyny oficjalny komunikat mówi o osobistych powodach odejścia. Płk Tomasz Kędzierski był w grupie ochrony osobistej prezydenta i zabezpieczał wielkie wydarzenia w Polsce, takie jak szczyt NATO, czy Światowe Dni Młodzieży. W BOR pracował od 1998 roku. Opozycja zwraca uwagę, że to już kolejna głośna dymisja w tej formacji.

    czytaj więcej »
   • Sprawa "córki leśniczego" może trafić do CBA

    Sprawa "córki leśniczego" może trafić do CBA

    Premier Beata Szydło zapowiada, że sprawa tajemniczej koperty od córki leśniczego, którą to minister Szyszko przekazał ministrowi Błaszczakowi musi zostać wyjaśniona. Jak całe zajście określiła szefowa rządu, "taki wypadek przy pracy nie miał prawa się zdarzyć". Nadal jednak nie wiadomo, jaka była treść korespondencji i co się z nią stało. Wszystkie zabiegi wokół tej sprawy podsycają spekulacje.

    czytaj więcej »
   • Kilkuset triathlonistów w Starogardzie Gdańskim. Wśród nich niepełnosprawna Paulina

    Kilkuset triathlonistów w Starogardzie Gdańskim. Wśród nich niepełnosprawna Paulina

    Niemal 400 zawodników zmierzyło się w zawodach triathlonowych, czyli w pływaniu, bieganiu i jeździe na rowerze, zorganizowanych w Starogardzie Gdańskim. Wśród nich pojawił się wyjątkowy duet: chora na porażenie mózgowe 10-letnia Paulina oraz jej wujek. Dziewczynka jest pierwszą w Polsce niepełnosprawną osobą, która wzięła udział w takich zawodach. Gdy jej wujek płynął, znajdowała się w pontonie, w czasie jazdy na rowerze była w specjalnej przyczepce, a podczas biegu - w wózku.

    czytaj więcej »
   • Policja przypomina: kierowcy, trzymajcie łapki na kierownicy

    Policja przypomina: kierowcy, trzymajcie łapki na kierownicy

    Korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta obniża koncentrację i utrudnia bezpieczne poruszanie się po drodze. Niby to jasne, a jednak policjanci muszą o tym przypominać. "Łapki na kierownicę" nazywa się nowa akcja policji, która ma zwrócić uwagę na to, jak niebezpieczne jest korzystanie z komórki w czasie jazdy.

    czytaj więcej »
   • Antoni Macierewicz: Ta katastrofa dokonała się w powietrzu

    Antoni Macierewicz: Ta katastrofa dokonała się w powietrzu

    Zjazd klubów "Gazety Polskiej" i goście z pierwszych ław rządowych. Do Spały przyjechał m.in. prezydent Andrzej Duda i przedstawiciele rządu. Nie zabrakło ministra obrony Antoniego Macierewicza, który przez ponad godzinę mówił o ustaleniach podkomisji smoleńskiej. - Ta katastrofa dokonała się w powietrzu - mówił szef MON. Zapowiedział, że komisja popracuje jeszcze co najmniej rok i ogłosił, że chce zaangażować do współpracy "najlepsze instytuty świata". Na Zjeździe nie było prezesa Jarosława Kaczyńskiego ani Premier Beaty Szydło, którzy wystosowali listy do uczestników wydarzenia.

    czytaj więcej »
   tvnpix