Fakty po południu

Kolejna ustawa anty-LGBT została unieważniona

Kolejny wyrok unieważniający samorządową uchwałę anty-LGBT. Tym razem chodzi o uchwałę Rady Gminy Serniki. Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - w Lublinie nawoływania do ochrony przed LGBT są niebezpieczne i naruszają prawa obywateli. Gmina zapowiada, że złoży skargę kasacyjną.

Autor: Marta Warchoł / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Nagły wzrost zachorowań na COVID-19 w Europie. Jest już gorzej niż wiosną

  Nagły wzrost zachorowań na COVID-19 w Europie. Jest już gorzej niż wiosną

  Europa już walczy z drugą falą pandemii. Zwłaszcza Hiszpania, Francja, Czechy i Węgry odnotowują gwałtowny wzrost liczby nowych zachorowań na COVID-19. W Wielkiej Brytanii liczba pacjentów wymagających hospitalizacji podwaja się co tydzień. Pandemia rozwija się nie tylko w Europie. Przez najbliższe 3 tygodnie Izraelczycy będą mogli się oddalić od swoich domów na maksymalnie pół kilometra. Ograniczona zostanie działalność sklepów, punktów usługowych i zakładów pracy.

  czytaj więcej »
 • Wiceprezes PiS i wkrótce wiceprezes NBP. Ile będzie zarabiał Adam Lipiński?

  Wiceprezes PiS i wkrótce wiceprezes NBP. Ile będzie zarabiał Adam Lipiński?

  Adam Lipiński - jeden z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezes PiS - został powołany przez prezydenta w skład zarządu Narodowego Banku Polskiego. Z pensją wynoszącą około 50 tysięcy złotych miesięcznie ma objąć stanowisko wiceprezesa NBP. Adam Lipiński jest z wykształcenia ekonomistą, ale nie ma doświadczenia w pracy w sektorze bankowym. Zdaniem opozycji chodzi tylko o to, żeby tym stanowiskiem wynagrodzić Adama Lipińskiego za pracę dla Jarosława Kaczyńskiego.

  czytaj więcej »
 • "Bezkarność plus" zdjęta z porządku obrad. Solidarna Polska mówi "nie"

  "Bezkarność plus" zdjęta z porządku obrad. Solidarna Polska mówi "nie"

  Projekt ustawy o bezkarności urzędników, którzy w imię zwalczania COVID-19 popełnili przestępstwo, w ostatniej chwili został zdjęty z porządku głosowań w Sejmie. Okazało się bowiem, że nie ma żadnych szans na przyjęcie tej ustawy. Swój zdecydowany sprzeciw zapowiedzieli posłowie Solidarnej Polski z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro na czele.

  czytaj więcej »
 • Viki Gabor napadnięta przed sklepem. Chuligani pobili jej ojca

  Viki Gabor napadnięta przed sklepem. Chuligani pobili jej ojca

  W piątek 11 września późnym wieczorem 13-letnia piosenkarka Viki Gabor wraz z rodzicami wybrała się na zakupy. Do sklepu na Mokotowie wszedł tylko jej ojciec. W tym czasie do Viki i jej mamy podeszła grupka młodych mężczyzn. Wyzywali je i pytali o pieniądze. Wtedy ze sklepu wyszedł 49-letni ojciec, który stanął w obronie córki. Kiedy odmówił pieniędzy, padły ciosy w jego kierunku, został pobity pięściami i skopany. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy szybko znaleźli najpierw dwóch sprawców - osiemnastolatka i jego siedemnastoletniego kolegę - a potem trzeciego, także nieletniego chłopaka. Ojciec Viki nie wymagał hospitalizacji. Napastnicy usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju.

  czytaj więcej »
 • "Zamach na demokrację". Zbigniew Ziobro odpowiada na rezolucję PE

  "Zamach na demokrację". Zbigniew Ziobro odpowiada na rezolucję PE

  Parlament Europejski miażdżącą większością głosów przyjął rezolucję, która negatywnie ocenia stan praworządności w Polsce. Eurodeputowani zwrócili się również do szefowej Komisji Europejskiej, by przyznawanie unijnych funduszy powiązać z przestrzeganiem praworządności i sięgnąć po wszystkie możliwe środki dyscyplinujące wobec Polski. Raport zdecydowanie krytykuje Zbigniew Ziobro. - Nie zawaham się nawet powiedzieć, że jest to zamach na demokrację w wykonaniu elit unijnych - stwierdził minister sprawiedliwości.

  czytaj więcej »
 • 15 posłów PiS zawieszonych w prawach członka partii. Byli przeciw "piątce dla zwierząt"

  15 posłów PiS zawieszonych w prawach członka partii. Byli przeciw "piątce dla zwierząt"

  Nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, czyli tak zwaną "piątkę dla zwierząt", poparło w Sejmie 356 posłów. Ramię w ramię z większością posłów Prawa i Sprawiedliwości głosowali posłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Przeciw była Konfederacja, posłowie Solidarnej Polski ze Zbigniewem Ziobro na czele, a także część posłów PiS-u. Piętnaścioro posłów zostało zawieszonych w prawach członka partii PiS.

  czytaj więcej »
 • Sejm uchwalił "piątkę dla zwierząt". Kryzys w Zjednoczonej Prawicy

  Sejm uchwalił "piątkę dla zwierząt". Kryzys w Zjednoczonej Prawicy

  Czy to już koniec Zjednoczonej Prawicy? Po nocnym głosowaniu w sprawie "piątki dla zwierząt" aż 38 posłów z klubu parlamentarnego PiS zagłosowało przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu. Przeciw głosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski ze Zbigniewem Ziobro na czele, a prawie wszyscy posłowie Porozumienia Jarosława Gowina wstrzymali się od głosu. Teraz projekt ustawy trafi do Senatu.

  czytaj więcej »
 • Gigantyczny guz w ciele pacjentki. "Ważył 24 kilogramy"

  Gigantyczny guz w ciele pacjentki. "Ważył 24 kilogramy"

  Lekarze ze szpitala w Tarnowskich Górach wycięli z brzucha pacjentki guz ważący 24 kilogramy. Kobieta do szpitala zgłosiła się z powodu anemii. Dopiero tomografia komputerowa ujawniła, że nosi w sobie gigantyczny guz. Lekarze zwracają się z apelem do pacjentów, by częściej się badali.

  czytaj więcej »
 • Sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie o jedynej kandydatce na RPO

  Sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie o jedynej kandydatce na RPO

  PiS nie chce, by nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich została Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, współpracowniczka dotychczasowego rzecznika, wspierana przez organizacje pozarządowe. Większość sejmowej komisji sprawiedliwości zaopiniowała jej kandydaturę negatywnie. Kadencja dotychczasowego rzecznika już się skończyła, ale Adam Bodnar pełni funkcję dalej, bo Sejm nie wybrał jeszcze jego następcy.

  czytaj więcej »
 • Politycy Solidarnej Polski za odrzuceniem "piątki dla zwierząt"

  Politycy Solidarnej Polski za odrzuceniem "piątki dla zwierząt"

  Parlamentarzyści zajmują się ustawą o ochronie zwierząt. Sejmowa komisja rolnictwa z projektu wykreśliła punkt, który przewidywał wprowadzenie nowych rozwiązań ograniczających możliwość uboju rytualnego. Jednak poseł Marek Suski, w trakcie drugiego czytania projektu w Sejmie, zgłosił kilka poprawek w tym przywrócenie zakazu uboju rytualnego. Zjednoczona Prawica w sprawie "piątki dla zwierząt" jest podzielona. Solidarna Polska jest jak dotąd przeciw ustawie.

  czytaj więcej »
 • Ciąg dalszy prac nad kontrowersyjną ustawą. "Poprawki są wątpliwe"

  Ciąg dalszy prac nad kontrowersyjną ustawą. "Poprawki są wątpliwe"

  W czwartek Sejm może przegłosować projekt nowelizacji ustawy covidowej, którą opozycja nazywa ustawą o "bezkarności plus". Przepisy zaproponowane w projekcie ustawy mają wyłączyć odpowiedzialność karną urzędników za niektóre działania, które mogłyby być niezgodne z prawem, ale które byłyby konieczne ze względu na zapobieganie oraz zwalczanie pandemii COVID-19. Według opozycji może chodzić między innymi o zlecenie przez premiera Mateusza Morawieckiego Poczcie Polskiej majowych wyborów prezydenckich, albo nietrafione zakupy Ministerstwa Zdrowia. Jednocześnie politycy opozycji pytają, kto konkretnie z rządu weźmie odpowiedzialność za tą ustawę odpowiedzialność, ale rząd milczy.

  czytaj więcej »
 • PiS chce wprowadzić bezkarność dla urzędników? Jest poprawka do kontrowersyjnego projektu

  PiS chce wprowadzić bezkarność dla urzędników? Jest poprawka do kontrowersyjnego projektu

  Bezkarność plus - tak o tej ustawie mówi opozycja i pyta, za jakie przestępstwa PiS nie chce odpowiadać przed sądem. Posłowie kontynuują prace nad przepisami, które mają wyłączyć odpowiedzialność karną urzędników za niektóre działania, które mogłyby być niezgodne z prawem, ale które byłyby konieczne z uwagi na zwalczanie skutków pandemii COVID-19. Także politycy Solidarnej Polski i Porozumienia mają zastrzeżenia. Aby uciszyć krytyków, posłowie PiS zaproponowali poprawkę, zgodnie z którą wyjątkiem nie byłyby objęte czyny podjęte w celu osiągnięcia korzyści materialnej.

  czytaj więcej »
tvnpix