KPO coraz bliżej? Posłowie wracają do nowelizacji ustawy wiatrakowej
Posłowie wracają do nowelizacji ustawy wiatrakowej. To jeden z tak zwanych kamieni milowych na drodze Polski do unijnych miliardów na KPO. Zmienione w 2016 roku przez Zjednoczoną Prawicę przepisy zatrzymały rozwój farm wiatrowych. Teraz jest problem. Po pierwsze - z powodu braku energii. Po drugie - z powodu zobowiązań klimatycznych. Stawką są unijne miliardy.
Autor: Marta Warchoł / Źródło: Fakty po południu TVN24
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zamknij
Komentarze (0)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
Bucza stała się symbolem rosyjskich zbrodni. Mija rok od wyzwolenia miasta przez wojska ukraińskie
Nigdy nie wybaczymy - mówi prezydent Ukrainy o piekle, jakie mieszkańcom Buczy zgotowali Rosjanie. Mija dokładnie rok od odbicia miasta, które stało się symbolem okrucieństwa najeźdźców i niewyobrażalnego cierpienia mieszkańców. Rosjanie mordowali z zimną krwią, gwałcili, plądrowali, niszczyli. Ofiarami byli cywile, w tym dzieci.
czytaj więcej »Wielki sukces 31. Finału WOŚP. Orkiestra zebrała ponad 243 miliony złotych
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła z dumą i wdzięcznością ostateczny wynik zbiórki w czasie 31. Finału. Powodów do radości jest bardzo dużo, bo Orkiestrze udało się zebrać ponad 243 miliony złotych. To rekord w historii organizacji. Pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.
czytaj więcej »W podhalańskich Szaflarach powstaje najgłębszy na świecie odwiert geotermalny
Energia geotermalna, czyli pochodząca z wody w głębi ziemi, już od ćwierć wieku ogrzewa domy na Podhalu. Teraz powstaje tam nowy, najgłębszy dotąd odwiert. Będzie miał aż siedem kilometrów. Na tej głębokości znajduje się para wodna o temperaturze 180 stopni Celsjusza. W przyszłości ogrzeje ona kolejne domy, zapewni także energię elektryczną.
czytaj więcej »Został zdegradowany przez Ziobrę, wygrał przed sądem. Jarosław Onyszczuk ma otrzymać odszkodowanie
Prokurator zdegradowany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę wygrał przed sądem. Prokuratura ma mu wypłacić odszkodowanie za dyskryminację. Wyrok jest nieprawomocny. Jarosław Onyszczuk był jedną z wielu osób, które padły ofiarą masowych zmian personalnych, przeprowadzonych przez Ziobrę w 2016 roku.
czytaj więcej »Rada Miasta Szczecina potępiła nagonkę na posłankę Magdalenę Filiks i jej rodzinę
Rada Miasta Szczecina przyjęła uchwałę potępiającą nagonkę na rodzinę Magdaleny Filiks ze strony rządowych mediów. Półtora miesiąca po samobójczej śmierci syna opozycyjnej posłanki prokuratura zdradziła, że bada też wątek ujawnienia danych ze śledztwa w sprawie pedofila, którego chłopiec był ofiarą.
czytaj więcej »Rosjanie i Białorusini dopuszczeni do rywalizacji. Świat sportu zbulwersowany decyzją MKOl
Międzynarodowy Komitet Olimpijski przywrócił możliwość startów zawodników z państw zaangażowanych w atak na Ukrainę, czyli Rosjan i Białorusinów, choć nie pod flagami ich krajów i tylko jeśli nie wspierają oni armii agresora. Ta rekomendacja wywołała burzę. Wielu zawodników nie wyobraża sobie teraz rywalizacji sportowej z Rosjanami, stąd dyskusje o ewentualnym bojkocie.
czytaj więcej »Rolnicy w Szczecinie kontynuują protest. Domagają się spotkania z premierem
W środę Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisało porozumienie z organizacjami skupiającymi polskich rolników. Jednak rolnicy w Szczecinie wciąż protestują. Chcą, aby przyjechali do nich najważniejsi przedstawiciele rządu. O podpisanym dokumencie mówią nieufnie, że "to czcze życzenia i nie wiadomo, kiedy zostaną spełnione".
czytaj więcej »Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości ma wydać opinię doradczą w sprawie zmian klimatycznych
Czy rząd powinien zapłacić za to, że nie chroni obywateli przed degradacją środowiska? Czy jeden kraj może domagać się odszkodowania od innego za niewypełnianie zobowiązań klimatycznych? Między innymi na ten temat wypowie się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. To efekt historycznej rezolucji przyjętej przez ONZ. Inicjatywę rozpoczęli studenci, zyskali poparcie maleńkich krajów na Pacyfiku, a teraz sprawą zajmie się najważniejszy sąd na świecie, bo problem jest globalny.
czytaj więcej »Ćwiczenia artyleryjskie w Danii z udziałem polskich żołnierzy. "Pokazujemy, że możemy współdziałać"
Na poligonie w Oksbol na zachodzie Danii trwają ćwiczenia artyleryjskie z udziałem żołnierzy z 9 krajów NATO, w tym polskich, pod dowództwem USA. Manewry Dynamic Front mają pokazać siłę państw sojuszniczych. Na miejscu jest reporter TVN24, który rozmawiał z Jasmin Winters, dowódczynią załogi wyrzutni HIMARS.
czytaj więcej »Konflikt wśród radnych gminy Starogard Gdański. Chodzi o wypłaty dodatku energetycznego
W gminie Starogard Gdański pod znakiem zapytania stanęły wypłaty dodatku elektrycznego dla 51 rodzin. Wszystko przez konflikt na szczeblach lokalnej władzy.
czytaj więcej »Ile rzeczywiście rząd wydaje na ochronę zdrowia?
Rząd chwali się, że dotrzymał obietnicy i przeznacza już 6 procent PKB na ochronę zdrowia. Nie dodaje, że chodzi o PKB sprzed dwóch lat. Gdyby tegoroczne wydatki na ochronę zdrowia porównać do tegorocznego PKB, to okazuje się, że wydajemy 4,8 procent.
czytaj więcej »Ukraińcy przygotowują się do kontrofensywy. Eksperci wskazują na dwa możliwe kierunki
Już 400 dni trwa pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Trwają zażarte walki, ale front prawie stoi w miejscu, bo rosyjska ofensywa wyraźnie się nie powiodła. Ukraińcy gromadzą zachodni sprzęt i są już niemal gotowi do kontrofensywy.
czytaj więcej »Rząd zawarł porozumienie z przedstawicielami rolników. "Po świętach będziemy rozliczać"
Jest wstępne porozumienie związków rolniczych z rządem w sprawie zboża. Dotyczy przywrócenia cła i wprowadzenia kaucji na artykuły rolno-spożywcze z Ukrainy. Rząd obiecuje wyeksportowanie nadmiaru zbóż i rzepaku jeszcze przed żniwami, by opróżnić magazyny, a także zwiększenie przepustowości portów. Dokument nie zakończył jednak protestów rolników w Szczecinie, którzy też chcą negocjacji i działań rządu już teraz.
czytaj więcej »Obława po zabójstwie w Muchocinie i Międzychodzie. Policja podała wizerunek podejrzanego
Policja szuka w Wielkopolsce 24-letniego Marcina Wolfa, który jest podejrzewany o podwójne zabójstwo w Muchocinie i Międzychodzie. Według nieoficjalnych informacji zamordowane osoby wcześniej zeznawały przeciw niemu. Policja publikuje jego zdjęcie i prosi o kontakt wszystkich, którzy go widzieli.
czytaj więcej »Niepokojący wzrost zachorowań na raka w Polsce
Obserwujemy niepokojący wzrost zachorowań na raka. Do szpitali i poradni onkologicznych trafia nawet dwa razy wiecej pacjentów niż w 2019 roku. Wielu z nich w zaawansowanym stadium choroby. Onkolodzy alarmują, że to skutek między innymi pandemii. Pacjenci ze strachu przed zakażeniem koronawirusem rezygnowali z badań profilaktycznych, które dawały możliwość wczesnego wykrycia raka. Dostęp do specjalistów też był utrudniony.
czytaj więcej »