Fakty po południu

 • Foto: tvn24 | Video: Marta Kolbus / Fakty po południu
 • Fabian zaginął pięć lat temu. Policja oferuje nagrodę za informacje
 • Czwarta część polskiej reprezentacji po ślubowaniu olimpijskim

Spada tempo szczepień. "To jest kompletnie niezrozumiałe"

W pełni zaszczepionych osób w Polsce jest ponad 16 milionów. Eksperci alarmują, że to za mało, by mówić o zbiorowej odporności i uniknąć czwartej fali pandemii. Stąd nieustające apele lekarzy, ale też ostrzeżenia. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 124 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci trzech osób z powodu COVID-19. Resort zdrowia podkreśla, że blisko 60 procent zakażonych wariantem Delta to osoby do 39. roku życia.

Koronawirus SARS-CoV-2: objawy, statystyki, jak rozprzestrzenia się epidemia - czytaj raport specjalny tvn24.pl

Autor: Marta Kolbus / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Sejmowa komisja przyjęła dwie poprawki do lex TVN

  Sejmowa komisja przyjęła dwie poprawki do lex TVN

  Lex TVN z poprawką. Projekt trafi pod obrady Sejmu w sierpniu. Z komisji wyszedł ze zmianą zaproponowaną przez Pawła Kukiza, PiS odrzucił przy tym poprawkę Porozumienia Jarosława Gowina. Poprawka zaproponowana przez Pawła Kukiza mówi, że mediów nie może kupić ani spółka skarbu państwa, ani żadna inna z nią powiązana. Co zmienia ta poprawka?

  czytaj więcej »
 • Nie ustają akcje zachęcające do szczepień. Specjalny bus rusza w trasę po Sosnowcu

  Nie ustają akcje zachęcające do szczepień. Specjalny bus rusza w trasę po Sosnowcu

  Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepionych zostało zaledwie 17 milionów osób. W rosnącym zagrożeniu przed czwartą falą pandemii, powracają apele i pojawiają się kolejne akcje ułatwiające zaszczepienie - tak, jak bus SZCZEPanek na ulicach Sosnowca. Szczepienia w Polsce są dobrowolne, ale premier Mateusz Morawiecki przyznaje, że rozważana jest możliwość obowiązkowych szczepień dla pracowników służby ochrony zdrowia.

  czytaj więcej »
 • Politycy PiS szukają głosów do poparcia dla lex TVN. "Telefony dzwonią"

  Politycy PiS szukają głosów do poparcia dla lex TVN. "Telefony dzwonią"

  Prawo i Sprawiedliwość szuka w Sejmie większości, by przyjąć lex TVN. Koalicyjne Porozumienie przekonuje, że ustawa w obecnym kształcie jest szkodliwa i uderza w inwestycje amerykańskiego sojusznika. We wtorek sejmowa komisja kultury i środków przekazu, głosami PiS-u, ustawie anty-TVN dała zielone światło. Przeszła z poprawkami złożonymi przez Kukiz'15 i Marka Suskiego Wielu ekspertów podkreśla, że projekt autorstwa PiS-u zagraża koncesjom TVN i TVN24.

  czytaj więcej »
 • Jakub Banaś o swoim zatrzymaniu i działaniach PiS wobec Mariana Banasia

  Jakub Banaś o swoim zatrzymaniu i działaniach PiS wobec Mariana Banasia

  Syn prezesa NIK Jakub Banaś w środę był gościem w TVN24. Opowiedział między innymi o swoim zatrzymaniu, relacjach Banaś-PiS oraz o zwrocie w tych relacjach, kiedy jego ojciec z "kryształowego" stał się "prezesem na celowniku". Marian Banaś w NIK to był pomysł Jarosława Kaczyńskiego. Teraz prezes PiS chce NIK zneutralizować, aby mieć czyste pole do wyborów - mówił Jakub Banaś. Syn szefa NIK kilka dni temu został zatrzymany przez CBA na lotnisku. Białostocka prokuratura postawiła mu siedem zarzutów. Jak ocenił w TVN24, sposób jego zarzynania "był spektakularny".

  czytaj więcej »
 • Pierwszy medal dla Polski w Tokio. Wioślarki wywalczyły srebro

  Pierwszy medal dla Polski w Tokio. Wioślarki wywalczyły srebro

  W Tokio wreszcie dało się usłyszeć polski okrzyk radości. Wioślarska czwórka podwójna kobiet zdobyła srebrny medal olimpijski. Emocje kibiców rozpalił też tenisowy duet Świątek-Kubot. Pokonali francuską parę i zagrają w ćwierćfinale turnieju. Na boisku również triumfowali polscy siatkarze, którzy wygrali z Wenezuelą.

  czytaj więcej »
 • Ustawa anty-TVN. Eksperci i przedsiębiorcy kwitują: projekt szkodliwy, zbędny i wadliwy

  Ustawa anty-TVN. Eksperci i przedsiębiorcy kwitują: projekt szkodliwy, zbędny i wadliwy

  We współczesnym świecie dostęp do informacji i wiedzy to potężny oręż. Ustawa anty-TVN może go jednak ograniczyć, jak alarmują organizacje pozarządowe. Helsińska Fundacja Praw Człowieka projekt ustawy anty-TVN autorstwa PiS porównuje do standardów rosyjskich. Wątpliwości, że ustawa jest wymierzona w TVN S.A., nie mają Polska Rada Biznesu, Krajowa Izba Gospodarcza i Polska Izba Komunikacji Elektronicznej.

  czytaj więcej »
 • Mały Jaś choruje na SMA. Zbiórka przyspieszyła - brakuje tylko 3,7 miliona złotych

  Mały Jaś choruje na SMA. Zbiórka przyspieszyła - brakuje tylko 3,7 miliona złotych

  Mały Jaś i jego rodzice cały czas potrzebują pomocy. Chłopiec ma pięć miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Leczenie refundowanym przez NFZ lekiem jest niewystarczające. Choroba niszczy nie tylko mięśnie odpowiadające za poruszanie się, ale również za oddychanie czy połykanie. Już teraz Jaś żyje dzięki wspomaganiu respiratorem. Rodzice nie mają już czasu. Jak najszybciej trzeba poddać chłopca terapii genowej. Widzowie TVN i TVN24 ruszyli z pomocą. Brakuje już tylko ponad 3,7 miliona złotych.

  czytaj więcej »
 • Trybunał Konstytucyjny: przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę zgodne z konstytucją

  Trybunał Konstytucyjny: przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę zgodne z konstytucją

  Trybunał Konstytucyjny uznał za konstytucyjne zaskarżone przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele, a umorzył sprawy dwóch innych przepisów. Wyrok zapadł niejednomyślnie. Przepisy, o których konstytucyjności TK nie rozstrzygnął, bezpośrednio dotyczą zakazu handlu w niedzielę i wyjątków od niego. TK uznał, że sprawa dotyczy pracowników, a Konfederacja Lewiatan zrzesza pracodawców i nie może w tej sprawie występować.

  czytaj więcej »
tvnpix