Fakty po południu

"Jeden z elementów walki z pandemią". Na jakiej zasadzie działają izolatoria?

Ponad 600 osób przebywa w izolatoriach. To miejsca, które zdaniem lekarzy mogą być odciążeniem dla szpitali, w których brakuje łóżek. W Polsce obecnie działa 36 izolatoriów, ale powstają już następne.

Autor: Marta Kolbus / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Opozycja rozważa różne opcje po tym, jak Barbara Nowacka została potraktowana gazem

  Opozycja rozważa różne opcje po tym, jak Barbara Nowacka została potraktowana gazem

  Barbara Nowacka, wcześniej Magdalena Biejat, Monika Wielichowska i Włodzimierz Czarzasty. Posłanki i posłowie opozycji są obecni na ulicznych protestach i także tam są chronieni przez immunitet poselski. To jednak nie uchroniło posłanki KO Barbary Nowackiej przed tym, żeby zostać potraktowaną gazem przez policjanta, chociaż pokazywała mu legitymację poselską. Posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiadają wniosek do marszałka Sejmu o wyjaśnienie sytuacji oraz złożenie wniosku o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

  czytaj więcej »
 • Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej dostrzegają luki w "tarczy antykryzysowej"

  Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej dostrzegają luki w "tarczy antykryzysowej"

  Branża gastronomiczna jest w zapaści. Według Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej 90 procent firm w tej branży nie ma płynności finansowej. Do końca roku pracę stracą tysiące ludzi. Przedsiębiorcy czekają na uzupełnienie luk w rządowym planie pomocowym, czyli tak zwanej tarczy antykryzysowej, bo w projekcie pominięto choćby firmy cateringowe czy te, które na rynku są od niedawna. Bez wsparcia, bez klientów i bez perspektywy odmrożenia nie przetrwają.

  czytaj więcej »
 • W całym kraju odbywają się protesty. Już nie tylko w sprawie aborcji

  W całym kraju odbywają się protesty. Już nie tylko w sprawie aborcji

  W 102. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych w kilkudziesięciu miastach Polski odbyły się manifestacje pod szyldem strajku kobiet. Odbywające się od pięciu tygodni protesty związane są przede wszystkim z październikowym orzeczeniem w sprawie aborcji wydanym przez Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, ale coraz częściej to również protesty w obronie innych wartości.

  czytaj więcej »
 • Barbara Nowacka potraktowana gazem. Bilans sobotniego strajku kobiet w Warszawie

  Barbara Nowacka potraktowana gazem. Bilans sobotniego strajku kobiet w Warszawie

  Posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka została w sobotę potraktowana przez policjanta gazem na strajku kobiet w Warszawie, i to pomimo tego, że okazała legitymację poselską. Jej klubowi koledzy chcą, by wyjaśnienia incydentu podjęła się marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Swoje postępowanie zapowiada stołeczna policja, zarzucając jednocześnie agresję liderce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marcie Lempart. Bilans sobotniej demonstracji w Warszawie to 900 osób wylegitymowanych, 11 zatrzymanych oraz blisko 400 wniosków o ukaranie.

  czytaj więcej »
 • 17060 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Otwierają się kolejne szpitale tymczasowe

  17060 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Otwierają się kolejne szpitale tymczasowe

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 17060 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort podał również informację o śmierci 579 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Eksperci twierdzą, że osób zakażonych koronawirusem może być więcej. Martwi ich to, że chorzy za późno albo w ogóle się do nich nie zgłaszają i że wielu chorych po prostu się nie testuje. Tymczasem kolejne szpitale tymczasowe szykują się do otwarcia.

  czytaj więcej »
 • Rozłam między PSL i Kukiz'15. "Czara nieporozumień się przelała"

  Rozłam między PSL i Kukiz'15. "Czara nieporozumień się przelała"

  We wtorek posłowie Kukiz'15 opuścili klub Koalicji Polskiej. Gdy w ubiegłym roku przedwyborczo łączyli siły, Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że mają naczelne zadanie - budować mosty porozumienia, a Paweł Kukiz miał nadzieję na trwałe małżeństwo. Ten związek nie przetrwał próby czasu. Ze względu na różnice - jak mówi lider PSL - dotyczące racji stanu.

  czytaj więcej »
 • Negocjacje w sprawie budżetu trwają. Mateusz Morawiecki rozmawiał z Angelą Merkel

  Negocjacje w sprawie budżetu trwają. Mateusz Morawiecki rozmawiał z Angelą Merkel

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek w Budapeszcie z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Politycy rozmawiali o wecie budżetu i o dobru Unii Europejskiej. Po spotkaniu wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. W piątek premier Morawiecki odbył rozmowę z Angelą Merkel. Po jej zakończeniu przekazał, że potwierdził kanclerz Niemiec gotowość do zawetowania unijnego budżetu przez Polskę.

  czytaj więcej »
 • "Nadmierne stosowanie środków przymusu". RPO w Senacie o działaniach policji wobec protestujących

  "Nadmierne stosowanie środków przymusu". RPO w Senacie o działaniach policji wobec protestujących

  W Senacie odbyła się dyskusja na temat działań policji wobec uczestników protestów po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Swoje stanowisko przedstawił ustępujący rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. - Sprawy zaszły za daleko - mówił Bodnar dodając, że z niepokojem patrzy na to, co policja robi na demonstracjach. Senatorowie z zaproszonymi gośćmi oglądali nagrania z ostatnich protestów. Mieli również wysłuchać informacji od ministra spraw wewnętrznych i administracji, ale Mariusz Kamiński pisemnie powiadomił marszałka Senatu, że ze względu na "liczne obowiązki" i udział w posiedzeniu Sejmu nie może uczestniczyć w obradach izby wyższej.

  czytaj więcej »
tvnpix