Fakty po południu

Zasada "zostań w domu" wciąż aktualna. Sypią się kary

Zamknięte parki, plaże, lasy i ciągle ta sama zasada: "zostań w domu". Nie do wszystkich dociera. 20 tysięcy złotych zapłaci mężczyzna, który kilka razy wyszedł z domu podczas swojej kwarantanny. Przed Świętami Wielkiej Nocy niech zadziała też głos Kościoła. Na odwiedziny i wyjazdy przyjdzie czas. Ten czas nie jest teraz.

NFZ prowadzi całodobową infolinię (800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Koronawirus SARS-CoV-2: objawy, statystyki, jak rozprzestrzenia się epidemia - czytaj raport specjalny tvn24.pl

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fryzjerka zakażona koronawirusem przyjmowała klientów. Ryzyko nowych ognisk COVID-19 wciąż realne

  Fryzjerka zakażona koronawirusem przyjmowała klientów. Ryzyko nowych ognisk COVID-19 wciąż realne

  Zanim u fryzjerki z salonu w Wieluniu wykryto zakażenie koronawirusem, przyjęła 56 klientek. W Pliszczynie niedaleko Lublina zakażonych jest dwóch księży. Odprawiali msze, udzielali komunii świętej. Kolejne zakażenia w Warszawie - w Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus. Zainfekowanych jest 20 osób. To zarówno pracownicy szpitala, jak i pacjenci. Jak podało MZ, od czwartkowego popołudnia zmarło 5 osób, u których wykryto koronawirusa. W tym czasie wykryto 141 nowych przypadków zakażenia. Najwięcej, bo 98, w województwie śląskim.

  czytaj więcej »
 • Wotum nieufności wobec Jacka Sasina zostało odrzucone

  Wotum nieufności wobec Jacka Sasina zostało odrzucone

  Jacek Sasin został obroniony. Wotum nieufności, głosami posłów PiS, zostało odrzucone. Odwołać ministra aktywów państwowych chciała Koalicja Obywatelska, oskarżając go o próbę bezprawnego zorganizowania wyborów prezydenckich i narażanie Poczty Polskiej na straty. Według PiS to opozycyjna Koalicja Obywatelska ponosi winę za wyborcze fiasko. Poczta Polska na nieprzeprowadzone wybory wydała blisko 70 milionów złotych. Jest w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

  czytaj więcej »
 • Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce znów będzie możliwe

  Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce znów będzie możliwe

  Kopalnia soli w Wieliczce zostanie ponownie otwarta 8 czerwca. Znów będzie można ją zwiedzać, ale nieco inaczej, bo w mniejszych grupach i z obowiązkowym pomiarem temperatury. Trwają ostatnie prace, dzięki którym kopalnia będzie gotowa na przyjęcie odwiedzających w nowym reżimie sanitarnym.

  czytaj więcej »
 • Od soboty wchodzą w życie nowe zasady zasłaniania ust i nosa

  Od soboty wchodzą w życie nowe zasady zasłaniania ust i nosa

  Decyzją rządu obowiązek zasłaniania ust i nosa od soboty będzie obowiązywał wciąż w komunikacji miejskiej, sklepach, kinach, teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach i w urzędach. Osoby samotnie spacerujące ulicą nie będą już musiały nosić maseczki, pod warunkiem zachowania co najmniej dwumetrowego dystansu od innych przechodniów.

  czytaj więcej »
 • COVID-19 w USA. Co czwarta ofiara wirusa to Amerykanin

  COVID-19 w USA. Co czwarta ofiara wirusa to Amerykanin

  Więcej niż co czwarty zmarły z powodu COVID-19 był Amerykaninem. Na całym świecie po zakażeniu koronawirusem zmarło już 357 tysięcy osób, ale tylko w Stanach Zjednoczonych ponad 100 tysięcy. Czarnym punktem na mapie jest Nowy Jork - tam zmarło prawie 30 tysięcy zakażonych. Tamtejsze domy pogrzebowe do tej pory nie nadążają z kremacją ciał.

  czytaj więcej »
 • Morderstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach. Śledczy mają nowe dowody

  Morderstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach. Śledczy mają nowe dowody

  Nowe dowody rzucają nowe światło na zbrodnię, za którą niesłusznie skazany został Tomasz Komenda. Próbki zebrane w Miłoszycach w 1997 roku zostały ponownie zbadane. - Uzyskaliśmy mieszaninę DNA, która jest zgodna z profilami oskarżonych Ireneusza M. i Norberta B., a także czysty profil tego drugiego - zeznał przed sądem biegły Krzysztof Koloch. Sprawa dotyczy brutalnie zgwałconej i zamordowanej w sylwestrową noc 15-letniej Małgosi.

  czytaj więcej »
 • Amstaff wyprowadzany przez 13-latkę pogryzł 11-latkę i 10-latka

  Amstaff wyprowadzany przez 13-latkę pogryzł 11-latkę i 10-latka

  W Legnicy w piątek pies pogryzł dwoje dzieci. 11-letnia dziewczynka i o rok młodszy chłopiec z obrażeniami rak i twarzy trafili do szpitala. Rany były poważne, na szczęście nie na tyle żeby zagrażały życiu dzieci. Chłopiec wyszedł ze szpitala w poniedziałek, dziewczynka we wtorek. Sprawą zajmuje się nie tylko policja, ale również sąd rodzinny, bo agresywne zwierzę przypominające amstaffa było na spacerze pod opieką 13-latki.

  czytaj więcej »
 • Dane resortu zdrowia. 127 nowych przypadków COVID-19, 69 z województwa śląskiego

  Dane resortu zdrowia. 127 nowych przypadków COVID-19, 69 z województwa śląskiego

  Spośród 127 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano, ponad połowa dotyczy właśnie województwa śląskiego. Masowo testowani są górnicy, ale badaniom poddawani są też pracownicy meblarskiego zagłębia w Kępnie w Wielkopolsce. W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu potwierdzono nowe przypadki zakażeń. To tam jeszcze kilka tygodni temu sytuacja była najpoważniejsza w regionie.

  czytaj więcej »
tvnpix