"W życiu nie przewidywałem takiego scenariusza". Jerzy Polaczek o walce z koronawirusem

"W życiu nie przewidywałem takiego scenariusza". Jerzy Polaczek o walce z koronawirusem
"W życiu nie przewidywałem takiego scenariusza". Jerzy Polaczek o walce z koronawirusem
Maria Bilińska | Fakty po południu
"W życiu nie przewidywałem takiego scenariusza". Jerzy Polaczek o walce z koronawirusemMaria Bilińska | Fakty po południu

O swojej walce z koronawirusem do tej pory pisał otwarcie i ostrzegał w mediach społecznościowych. Teraz poseł PiS Jerzy Polaczek w rozmowie z TVN24 mówi: przestrzegajmy zasad, żeby ochronić najbliższych i pomóc personelowi medycznemu w jego heroicznej pracy.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Polaczek już wcześniej relacjonował za pomocą mediów społecznościowych przebieg swojej choroby. Jego stan pogorszył się na tyle, że musiał zostać przyjęty do szpitala MSWiA w Katowicach. - W życiu nie przewidywałem takiego scenariusza. Byłem kilkanaście dni nieustannie zasilany tlenem - opowiada Jerzy Polaczek.

Polityk podkreśla, że cały personel medyczny w szpitalu pracuje bez wytchnienia. - Wszyscy pracownicy, lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni wychodzą do swoich domów, do swoich rodzin, do swoich bliskich wyciśnięci jak cytryny, po ofiarnej pracy w kombinezonach ochronnych - mówi Polaczek.

"Przestrzegajmy tych zasad"

Poseł Jerzy Polaczek zwrócił się do osób, które uważają, że pandemia jest zmyślona i nie stosują się do zasad reżimu sanitarnego. - Ktoś, kto kwestionuje fakty, zasługuje na radykalną odpowiedź, która musiałaby być użyta w formie nieparlamentarnej - podkreśla polityk.

- Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji takiej, w której w życiu nie planował się znaleźć - dodaje.

Były minister transportu chwali postawę osób, które przyczyniają się zwalczenia epidemii w Polsce. - Poprzez miliony ludzkich zachowań, które respektują kwestie podstawowe, tworzymy realną tamę dla ograniczenia zjawiska przyrostu chorych.

Jerzy Polaczek również zaapelował do wszystkich o "przestrzeganie zasad". - One wynikają z naszej osobistej odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za naszych najbliższych. Bądźmy zdrowi.

Autor: Maria Bilińska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Pozostałe wiadomości

Marcin Romanowski został pozbawiony uposażenia posła po ucieczce na Węgry. Teraz ma nową pracę. Postawiono go na czele Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności. To znak, że premier Węgier Viktor Orban nie tylko udzielił azylu posłowi PiS, ale chce go wykorzystać. Polscy politycy komentują tę sytuację. Piotr Kaleta, również poseł PiS zasugerował nawet, że były wiceminister sprawiedliwości może utworzyć polski rząd na uchodźstwie. Politycy koalicji rządzącej uważają, że premier Węgier wykorzystuje Marcina Romanowskiego do swoich celów.

Poseł PiS: Marcin Romanowski być może będzie tworzył polski rząd na uchodźstwie

Poseł PiS: Marcin Romanowski być może będzie tworzył polski rząd na uchodźstwie

Źródło:
Fakty TVN

To był wspólny gest serca, nadziei i solidarności. W szkole muzycznej w Łodzi odbył się koncert charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie Krzysia Zawady. Chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę - dystrofią mięśniową Duchenne’a. Nadzieją na zatrzymanie postępu choroby jest terapia genowa w USA. Czasu jest niewiele, a koszt leczenia to ponad 17 milionów złotych.

Czasu jest niewiele, a do celu brakuje kilku milionów. W Łodzi zorganizowano koncert, by pomóc Krzysiowi

Czasu jest niewiele, a do celu brakuje kilku milionów. W Łodzi zorganizowano koncert, by pomóc Krzysiowi

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Sejm nie miał wątpliwości, że koronacja Bolesława Chrobrego wydarzyła się 18 kwietnia, ale historycy wcale nie są tego tacy pewni. Sam Chrobry nie wiedział, że taki uzyska przydomek, i nie wiedział, że jest z dynastii Piastów, bo to pojęcie powstało znacznie później. Jest pewne, że jego królestwem była Polska.

Ani pojęcie "dynastii Piastów", ani przydomek "Chrobry" nie istniały w 1025 roku. Istniało już jednak państwo polskie

Ani pojęcie "dynastii Piastów", ani przydomek "Chrobry" nie istniały w 1025 roku. Istniało już jednak państwo polskie

Źródło:
Fakty TVN

Bezpieczeństwo, sytuacja w ochronie zdrowia i kwestie związane z gospodarką to trzy najważniejsze tematy dla Polaków przed wyborami prezydenckimi - wynika z sondażu Opinia24 dla "Faktów" TVN i TVN24. Na dalszy plan zeszły kwestie związane z aborcją, przywracaniem praworządności czy rozliczaniem rządów PiS.

Jakie sprawy są najważniejsze dla polskich wyborców? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jakie sprawy są najważniejsze dla polskich wyborców? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Gdyby dziś odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich największe poparcie uzyskałby Rafał Trzaskowski. Oddanie głosu na niego zadeklarowało 32 procent wyborców - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego Opinii24 dla "Faktów" TVN i TVN24. Na drugim miejscu znalazł się Karol Nawrocki, a dalej Sławomir Mentzen. Kto z nich stracił, a kto zyskał w porównaniu z poprzednim badaniem?

Nowy sondaż. Kandydat z podium z największym wzrostem poparcia 

Nowy sondaż. Kandydat z podium z największym wzrostem poparcia 

Źródło:
Fakty TVN

Przez ostatnie półtora roku papież Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy. Zapewniał o swojej modlitwie i błogosławił wiernych. Potępiał izraelskie ataki, a jednocześnie krytykował antysemityzm i wzywał do uwolnienia porwanych przez Hamas zakładników. W czasie homilii wielkanocnej po raz ostatni wezwał do pełnego zawieszenia broni.

Przez 18 miesięcy Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy

Przez 18 miesięcy Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy

Źródło:
CNN/Fakty o Świecie TVN24 BiS

Papież Franciszek zmarł w poniedziałek 21 kwietnia. Wierni wspominają jego skromność i to, jak blisko był z ludźmi, jak nigdy nie odwracał wzroku, szczególnie od tych najbiedniejszych. Od Watykanu po Argentynę i Australię.

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS