Fakty po południu

 • Foto: tvn24 | Video: Marta Kolbus / Fakty po południu TVN24
 • 25-letni Ukrainiec zmarł po tym, jak był bity w izbie wytrzeźwień. Czterech policjantów zawieszonych
 • Lekarze potwierdzili zgon 5-letniego Alego. 6-letni Mustafa ma złe rokowania

Czwarta fala zachorowań na COVID-19 w Polsce przyspiesza. Prawie 400 nowych przypadków

Wzrosty liczby zakażeń koronawirusem i hospitalizacji z powodu COVID-19 już są widoczne. W czwartek rząd odnotował już 390 nowych zakażeń, choć jeszcze dwa miesiące temu codziennie odnotowywano około 100 nowych zakażeń.

Koronawirus SARS-CoV-2: objawy, statystyki, jak rozprzestrzenia się epidemia - czytaj raport specjalny tvn24.pl

Autor: Marta Kolbus / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży bez dofinansowania rządu. Z pomocą ruszyli internauci

  Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży bez dofinansowania rządu. Z pomocą ruszyli internauci

  Internauci ruszyli z pomocą w sprawie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Zorganizowali zbiórkę po tym, jak rząd całkowicie pozbawił infolinię dofinansowania. We wtorek przed południem zgromadzona kwota zbiórki przekroczyła milion złotych. Pod numerem 116 111 - 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, dyżurują specjaliści. Jak mówią, liczba ich interwencji z roku na rok rośnie.

  czytaj więcej »
 • Afera Pegasusa. Na pytania senatorów odpowiadali Marian Banaś i Krzysztof Kwiatkowski

  Afera Pegasusa. Na pytania senatorów odpowiadali Marian Banaś i Krzysztof Kwiatkowski

  Drugi dzień prac senackiej komisji nadzwyczajnej w sprawie inwigilacji systemem Pegasus przynosi między innymi zapowiedź pilnej kontroli NIK w zakresie nadzoru państwa nad służbami specjalnymi. Do złożenia zeznań w tej sprawie ma być wezwany wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. Na pytania senatorów we wtorek z kolei odpowiadali senator i były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski, Marek Bieńkowski, komendant główny policji w latach 2005-2007 oraz Marian Banaś, obecny szef NIK.

  czytaj więcej »
 • Rośnie liczba oszustw w Polsce. Policjanci radzą, na co zwracać uwagę

  Rośnie liczba oszustw w Polsce. Policjanci radzą, na co zwracać uwagę

  Liczba oszustw w Polsce stale rośnie. Policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę Łodzi, która sprzedawała w sieci telefony i konsole do gier, ale - zamiast sprzętu - wysyłała koperty ze ścinkami papieru. Policjanci ostrzegają również przed nową metodą oszustów "na COVID-19". Apelują, żeby nie dawać się też nabrać na SMS-owe ponaglenia.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z Radą Medyczną? Minister zdrowia ma przedstawić swój plan

  Co dalej z Radą Medyczną? Minister zdrowia ma przedstawić swój plan

  13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze w piątek złożyło rezygnacje z doradzania rządowi w sprawie epidemii COVID-19. Frustracja w Radzie Medycznej miała narastać już od początku września, kiedy rząd przestał stosować się do jej zaleceń. Pojawiają się zatem pytania, jaką formułę przyjmie Rada. Jeszcze w poniedziałek minister zdrowia ma przedstawić pomysły.

  czytaj więcej »
 • Ruszyły prace senackiej komisji nadzwyczajnej w sprawie inwigilacji Pegasusem

  Ruszyły prace senackiej komisji nadzwyczajnej w sprawie inwigilacji Pegasusem

  Ruszyły prace nadzwyczajnej senackiej komisji w sprawie inwigilacji systemem Pegasus. Jako pierwsi zostali wysłuchani eksperci z kanadyjskiej grupy Citizen Lab. Komisja nie ma uprawnień śledczych, może za to rzucić więcej światła na sprawę senatora KO Krzysztofa Brejzy, prokuratora Ewy Wrzosek i mecenasa Romana Giertycha. Obóz władzy komisję dyskredytuje i bojkotuje. Miejsca w składzie dla przedstawicieli PiS pozostają wolne.

  czytaj więcej »
 • Przygotowania do 30. Finału WOŚP. Licytacje już ruszyły

  Przygotowania do 30. Finału WOŚP. Licytacje już ruszyły

  Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,5 miliarda złotych i kupiła ponad 67 tysięcy urządzeń. Ten obywatelski ruch i wspólne dobro jest kontynuowane. Przed nami jubileuszowy finał. W 2022 roku Orkiestra zagra już po raz 30. Tym razem pieniądze zostaną przekazane na diagnostykę i leczenie chorób oczu, zwłaszcza wśród najmłodszych.

  czytaj więcej »
 • Nie milkną komentarze po rezygnacjach w Radzie Medycznej

  Nie milkną komentarze po rezygnacjach w Radzie Medycznej

  Po rezygnacji większości doradców Rady Medycznej przy premierze w poniedziałek minister Adam Niedzielski ma przedstawić nową formułę funkcjonowania rady. Lekarze i opozycja oskarżają rząd o podporządkowanie się antyszczepionkowej mniejszości. Lewica chce dymisji ministra Niedzielskiego. To wszystko przed zapowiadaną piątą falą pandemii, która ma przynieść setki tysięcy zakażeń dziennie.

  czytaj więcej »
 • Większość Australijczyków popiera decyzję w sprawie Djokovica

  Większość Australijczyków popiera decyzję w sprawie Djokovica

  Zdecydowana większość Australijczyków popiera decyzję o wydaleniu Novaka Djokovica. Z jednej strony mamy prawa jednego człowieka, z drugiej bezpieczeństwo całego społeczeństwa, które zrobiło wiele w walce z COVID-19. Australia w skali świata przoduje w poziomie zaszczepienia. Obie dawki przyjęło ponad 90 procent osób powyżej 12. roku życia. Mataczenie, omijanie prawa i uelastycznianie przepisów tam po prostu nie przejdzie.

  czytaj więcej »
tvnpix