KRRiT przedłużyła koncesję dla stacji TVN24, jednocześnie wydając specjalną uchwałę
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w środę wieczorem przedłużyła koncesję dla stacji TVN24. Czterech członków było za. Najpierw jednak przyjęli uchwałę, w której oświadczyli, że ich zdaniem nie może uzyskać koncesji podmiot, który jest ostatecznie kontrolowany przez osobę spoza EOG. TVN Grupa Discovery w wydanym komunikacie poinformowała, że "zawsze spełniała wszystkie wymogi określone w ustawie o radiofonii i telewizji", a "uchwała KRRiT w sprawie koncesji dla TVN24 jednoznacznie pokazuje, że nie było żadnego uzasadnienia dla jej odwlekania przez 19 miesięcy".
Autor: Katarzyna Kowalska / Źródło: Fakty po południu TVN24
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zamknij
Komentarze (0)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
Odra umiera, a wraz z nią wiele biznesów. Będzie pomoc rządu?
Katastrofa ekologiczna na Odrze uderza nie tylko w przyrodę. To również cios dla przedsiębiorców, dla których rzeka była źródłem utrzymania. Administracja rządowa zapowiada pomoc finansową dla najbardziej poszkodowanych przedsiębiorców, ale ci boją się, że zanim Odra odżyje, to oni nie będą mieli z czego żyć.
czytaj więcej »Motocykliści pod lupą drogówki. Akcja łódzkiej policji to reakcja na serię tragicznych wypadków
Policyjne radary tym razem były wymierzone w motocyklistów. Akcja łódzkiej drogówki to reakcja na to, co wydarzyło się na drogach województwa w ostatni weekend - na 6 wypadków ze skutkiem śmiertelnym w 4 z nich zginęli kierujący motocyklami. Przy zderzeniu z samochodami mają małe szanse na przeżycie - nie chroni ich karoseria, ani poduszki powietrzne.
czytaj więcej »Skąd "złote algi" mogły się wziąć w Odrze? Eksperci: trop prowadzi do wód kopalnianych
Przyczyną zatrucia Odry mogą być "złote algi", czyli słonowodne glony. W Odrze zazwyczaj nigdy ich nie ma. Dlatego otwarte pozostaje pytanie, skąd wysokie zasolenie wody. W tym kierunku będą teraz wykonywane badania - zapewnia minister Anna Moskwa.
czytaj więcej »Dziś Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej
19 sierpnia przypada Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Wojny, susze wywołane zmianami klimatu, brak dostępu do wody i brak żywności - potrzeb na świecie jest bardzo wiele i właśnie wtedy na pomoc ruszają organizacje humanitarne. Czasami brakuje im jednak wolontariuszy.
czytaj więcej »Kto powinien stracić stanowisko po skażeniu Odry? Polacy wskazali ministrów i wojewodów
Przedsiębiorcy, którzy z dnia na dzień stracili klientów, domagają się pomocy od rządu i konsekwencji wobec tych, którzy zbagatelizowali zatrucie Odry. W sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 respondenci mogli wskazać więcej niż jedną opcję przy pytaniu o to, kto powinien ponieść odpowiedzialność za działania władz po wykryciu skażenia w Odrze. Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk prowadzą w zestawieniu.
czytaj więcej »Ukraińcy kontynuują ofensywę. Zaatakowali kolejne rosyjskie bazy na Krymie
Gdy Rosjanie ostrzeliwują kolejne bloki mieszkalne, Ukraińcy precyzyjnie uderzają w miejsca wykorzystywane przez Rosjan do ataku. Na przykład w okolicy lotniska wojskowego Belbek na Krymie.
czytaj więcej »Na niektórych odcinkach Odry nie przybywa już śniętych ryb
Trwa usuwanie martwych ryb z Odry. Jak informują służby i wędkarze, jest ich znacznie mniej niż kilka dni temu, a także nie widać, by ich przybywało. Do rzeki jednak wciąż nie wolno się zbliżać. Minister Anna Moskwa przekazała również, że wyniki badań wskazują na obecność słonowodnych glonów w Odrze, tzw. złotych alg.
czytaj więcej »Pomimo apeli nadal dochodzi do tragedii nad wodą. Od początku czerwca utonęły 182 osoby
Od początku czerwca utonęły 182 osoby. Mimo apeli nadal nad wodą zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Kapiemy się w miejscach niedozwolonych. W zbiorniku wodnym po nieczynnym żwirowisku życie stracił 15-latek.
czytaj więcej »Skażona Odrze. Coraz więcej zarzutów wobec służb i spóźnionego alertu RCB
Zatruta rzeka, spóźnione działania władz. Od końca lipca pracownicy Wód Polskich wiedzieli o śniętych rybach, ale zabrakło przez długi czas oficjalnego alertu RCB dla mieszkańców terenów nad Odrą.
czytaj więcej »Podręcznik do HiT-u będzie zmieniony. Jest wniosek do ministerstwa
Podręcznik do historii i teraźniejszości będzie zmieniony. Wydawnictwo poprosiło MEiN o zaakceptowanie zmian. Wszystko po burzy wywołanej fragmentem o tym, że nie da się kochać dzieci "wyhodowanych". Nie wiadomo jednak oficjalnie, czy zaproponowane zmiany dotyczą tego właśnie fragmentu.
czytaj więcej »Bursztynowy Słowik przyznany. W czwartek koncert z okazji 25-lecia TVN
Top of the Top Sopot Festival trwa w najlepsze. Drugi dzień minął pod znakiem walki o Bursztynowego Słowika. Głosami widzów statuetkę otrzymał Michał Szpak za piosenkę "24 na 7". Nie zabrakło też tanecznych hitów. To jednak nie koniec emocji w Operze Leśnej. W czwartek odbędzie się specjalny koncert z okazji 25-lecia telewizji TVN.
czytaj więcej »Trzy tysiące złotych dodatku węglowego nie starcza na tonę węgla
Polacy przygotowują się do trudnego sezonu grzewczego. Pomóc ma dodatek węglowy, który wynosi trzy tysiące złotych. Wnioski o wsparcie już można składać w urzędach gmin. Problemem jednak są ceny węgla, bo surowiec nie potaniał, jak obiecywał jeszcze w czerwcu rzecznik rządu Piotr Mueller.
czytaj więcej »Katastrofa na Odrze dzieli koalicję rządową. Ziobryści znów w kontrze do premiera
Sprawa Odry doprowadziła do kolejnego podziału w rządzie. Zdaniem polityków Solidarnej Polski premier popełnił błąd, odwołując szefa Wód Polskich i głównego inspektora ochrony środowiska. Lider partii Zbigniew Ziobro ocenił, że na Mateusza Morawieckiego wpłynęła presja i "wymysły Donalda Tuska". To tylko kolejne z wielu uderzeń Ziobry w Morawieckiego.
czytaj więcej »Rząd chce zbudować sieć stacji pomiarowych na polskich rzekach
Mijają kolejne dni i nadal Polacy nie wiedzą, co było przyczyną katastrofy ekologicznej na Odrze. Pytania się mnożą, bo pierwsze alarmy o śniętych rybach w rzece trafiły do wojewódzkich inspektorów już pod koniec lipca, a 9 sierpnia - czyli prawie dwa tygodnie później - dowiedział się o tym premier Mateusz Morawiecki. Rząd chce zbudować sieć nowoczesnych stacji pomiarowych na polskich rzekach.
czytaj więcej »To złota alga spowodowała katastrofę na Odrze? Niemieccy naukowcy mają nową teorię
Hipotez odnośnie tego, co doprowadziło do katastrofy na Odrze, jest wiele. Niemieccy naukowcy mają nową teorię. Ich zdaniem to tak zwana złota alga mogła się przyczynić do masowego śnięcia ryb. Występuje ona jednak tylko w słonej wodzie. Tymczasem na rzece doraźnie stawiane są specjalne zapory, które mają pomóc w wyławianiu martwych ryb.
czytaj więcej »