Fakty po południu

  • Foto: tvn24 | Video: Fakty po południu TVN24
  • "Misją mediów jest rzetelna informacja, a PiS tej informacji chce nas wszystkich pozbawić"
  • Obchody rocznicy mordu w Jedwabnem

Koalicja Obywatelska wyprzedziła Polskę 2050. Najnowszy sondaż partyjny

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadło poniżej progu 30 procent, do 29 procent, jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Od naszego poprzedniego sondażu partyjnego z czerwca wyraźnie wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, która zajęła drugie miejsce, z wynikiem 24 procent. Polska 2050 Szymona Hołowni zanotowała za to wyraźny spadek poparcia i z wynikiem 15 procent znalazła się na trzecim miejscu.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar w dniach 9-11 lipca ankietowani zostali zapytani o to, na którą partię by zagłosowali.

29 procent respondentów odpowiedziało, że zagłosowaliby na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska). To wynik o punkt procentowy niższy w porównaniu do sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z czerwca.

24 procent odpowiadających wskazało Koalicję Obywatelską. To wynik o 5 punktów procentowych wyższy niż w naszym poprzednim sondażu partyjnym. Tym samym Koalicja Obywatelska zajęła drugie miejsce, wyprzedzając Polskę 2050 Szymona Hołowni.

15 procent pytanych stwierdziło, że poparliby w wyborach Polskę 2050 Szymona Hołowni. To wynik o 6 punktów procentowych niższy niż w naszym poprzednim sondażu partyjnym. Tym samym Polska 2050 Szymona Hołowni spadła na trzecie miejsce.

3 lipca były premier Donald Tusk został pełniącym obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej po tym, jak Borys Budka zrezygnował z funkcji przewodniczącego.

Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowałoby 7 procent badanych. To o punkt procentowy mniej niż w naszej poprzedniej sondzie. Taki sam wynik w najnowszym badaniu zajęła Lewica (SLD, Wiosna, partia Razem) - 7 procent. To o punkt procentowy więcej niż w naszej poprzedniej sondzie.

3 procent odpowiadających wskazało opcję "Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe". To o punkt procentowy mniej niż w naszym poprzednim badaniu.

1 procent badanych wskazało na Kukiz'15. W poprzedniej sondzie było tak samo.

13 procent ankietowanych wybrało opcję "Nie wiem\trudno powiedzieć\odmowa odpowiedzi".

Pełne wyniki sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24:

Prawo i Sprawiedliwość/Porozumienie/Solidarna Polska - 29 procent (spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z czerwca),

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) - 24 procent (wzrost o 5 pp.),

Polska 2050 Szymona Hołowni - 15 procent (spadek o 6 pp.),

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7 procent (spadek o 1 pp.),

Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 7 procent (wzrost o 1 pp.),

Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 procent (spadek o 1 pp.),

Kukiz'15 - 1 procent (bez zmian),

Inne - 1 procent,

Nie wiem/trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 13 procent (wzrost o 2 pp.).

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 lipca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie "Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?" zadano 583 osobom.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: fil / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix