Fakty po południu

Taksówkarz skazany za zabicie kobiety na pasach. Sąd musiał przyjąć, że nie zażył amfetaminy

Taksówkarz skazany za zabicie kobiety na pasach. Sąd musiał przyjąć, że nie zażył amfetaminy

Taksówkarz skazany za zabicie kobiety na pasach. Sąd musiał przyjąć, że nie zażył amfetaminy

Foto: tvn24 | Video: Tomasz Pupiec / Fakty po południu
Dwa lata bezwzględnego więzienia za zabicie kobiety na pasach. Świdnicki taksówkarz Marek G. usłyszał taki wyrok w sądzie drugiej instancji, bo poprzednia kara była w zawieszeniu. W próbce krwi mężczyzny były ślady amfetaminy, ale z listy dowodów wypadły przez kuriozalne błędy.

Autor: Tomasz Pupiec / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Sąd zakazał strajku w LOT

  Sąd zakazał strajku w LOT

  Strajku w Locie na razie nie będzie, bo zakazał go sąd - do czasu, aż nie stwierdzi, czy referendum strajkowe sprzed pół roku odbyło się zgodnie z prawem. Negocjacje stoją więc w martwym punkcie. Od trzech lat pracownicy LOT-u domagają się poprawy warunków pracy. Zarząd tłumaczy, że strajk oznaczałby za duże straty dla przewoźnika.

  czytaj więcej »
 • KRS przeanalizuje wypowiedź Kaczyńskiego o ojkofobii sędziów

  KRS przeanalizuje wypowiedź Kaczyńskiego o ojkofobii sędziów

  Czy Krajowa Rada Sądownictwa zajmie się słowami prezesa PiS o ojkofobii? Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej w Olsztynie mówił o chorobie niechęci do własnej ojczyzny, która dotknęła części sędziów w Polsce. Przewodniczący KRS Leszek Mazur podkreśla, że sędziowie też muszą liczyć się z krytyką, a Maciej Mitera - rzecznik KRS - zapowiedział, że prezydium KRS przeanalizuje wypowiedź prezesa PiS.

  czytaj więcej »
 • Fałszywe podpisy poparcia na listach. "Prowokacja przeciwko Kornelowi Morawieckiemu"

  Fałszywe podpisy poparcia na listach. "Prowokacja przeciwko Kornelowi Morawieckiemu"

  Martwe dusze na listach wyborczych partii Kornela Morawieckiego i donos do prokuratury. Kornel Morawiecki jest za to pełen podejrzeń, że ktoś jego partii chciał zaszkodzić. Na warszawskich listach poparcia Wolnych i Solidarnych miały znaleźć się podpisy osób nieżyjących, nieprawdziwe numery PESEL i sfałszowany podpis. Osoby, które listy zanosiły, chciały je złożyć po godzinach pracy ratusza.

  czytaj więcej »
 • Szef KRS o sędziach SN: myśmy ich nie wysłali na emeryturę

  Szef KRS o sędziach SN: myśmy ich nie wysłali na emeryturę

  W przypadku niektórych sędziów ich dalsza praca po 65. roku życia nie jest zgodna z interesem wymiaru sprawiedliwości - tak nową granicę wieku dla sędziów Sądu Najwyższego uzasadnia przewodniczący nowej KRS. Dla sędziego Mazura to nic, że stoją za starszymi sędziami lata doświadczenia, a Komisja Europejska uważa, że przymusowe przenoszenie w stan spoczynku to pogwałcenie unijnego prawa, w tym zasady nieusuwalności sędziów.

  czytaj więcej »
 • Gigantyczna kara za złe zarządzanie odpadami. Firma ma naprawić nieprawidłowości

  Gigantyczna kara za złe zarządzanie odpadami. Firma ma naprawić nieprawidłowości

  Są nieprawidłowości, jest gigantyczna kara. Na ten moment firma zarządzająca składowiskiem i sortownią śmieci w Studziankach w województwie podlaskim zapłacić musi ponad 20 milionów złotych. A jeśli nie usunie uchybień i nie zacznie działać zgodnie z wydanym pozwoleniem - każdego dnia rachunek wzrastał będzie o niemal 90 tysięcy złotych. Kara to efekt kontroli przeprowadzonej po czerwcowym pożarze sortowni.

  czytaj więcej »
 • W "bastionie Prawa i Sprawiedliwości" bez list PiS

  W "bastionie Prawa i Sprawiedliwości" bez list PiS

  Jasło. Miasto nazywane bastionem Prawa i Sprawiedliwości. Ale to właśnie tu PiS ma poważny problem. Miejska Komisja Wyborcza w Jaśle odmówiła komitetowi wyborczemu PiS zarejestrowania list kandydatów do rady miasta. Liczba podpisów poparcia przekraczała wyznaczony limit, ale - jak mówi Kamil Janiec, komisarz wyborczy w Krośnie - w toku weryfikacji Miejska Komisja Wyborcza w Jaśle stwierdziła, że niektóre z tych podpisów nie mogą być uznane za niewadliwe. Błędy dotyczyły między innymi numerów PESEL, imion lub nazwisk oraz adresów. Komitet się odwołał, ale komisarz odwołania oddalił. Na złożenie odwołania do PKW Prawo i Sprawiedliwość ma dwa dni - i zapowiada, że to zrobi.

  czytaj więcej »
 • Wodne cmentarzysko po dramacie na jeziorze. Służby wynoszą kolejne ciała

  Wodne cmentarzysko po dramacie na jeziorze. Służby wynoszą kolejne ciała

  W katastrofie łodzi w Tanzanii zginąć mogły nawet 224 osoby w tym blisko 30 dzieci. Lokalne media informują, że wciąż zwiększa się bilans ofiar. Na łódź wsiąść mogło nawet 400 osób, choć przewozić powinna zaledwie sto. Jednostka musiała być przeciążona. Cudem ocalał jeden z inżynierów. Udało mu się przetrwać pod pokładem kilkadziesiąt godzin.

  czytaj więcej »
 • "Zawiodła rutyna". Śledztwo w sprawie działań policji z Mrągowa

  "Zawiodła rutyna". Śledztwo w sprawie działań policji z Mrągowa

  Bała się i prosiła o pomoc policję. Zginęła dwa dni po tym, jak wszczęto dochodzenie. 50-latka, która w ubiegłym tygodniu została zastrzelona we własnym mieszkaniu w Mrągowie kilkukrotnie zgłaszała, że Cezary F. jej grozi. 50-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, a prokuratura dodatkowo wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policję w Mrągowie.

  czytaj więcej »
 • Cisza przed burzą. Kto zgarnie Złote Lwy?

  Cisza przed burzą. Kto zgarnie Złote Lwy?

  Poziom jest wysoki i bardzo wyrównany, a jury będzie musiało podjąć trudną decyzję - komu należą się Złote Lwy? Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiega końca. W Konkursie Głównym znalazły się produkcje między innymi: Pawła Pawlikowskiego, Małgorzaty Szumowskiej, Krzysztofa Zanussiego, Wojciecha Smarzowskiego i Filipa Bajona.

  czytaj więcej »
tvnpix