Fakty po południu

Zabytkowym traktorem przejedzie 700 kilometrów z Podbeskidzia nad Bałtyk

Pozytywnie zakręcony człowiek na traktorze jedzie nad morze. Trasa wyjątkowo długa – aż 700 kilometrów z Podbeskidzia nad Bałtyk. Maszyna zaś wielce zabytkowa – 60-letni „Ursus” rozwijający maksymalną prędkość 40 km/h. Podróż na zlot starych ciągników w Łazach potrwa około trzech dni, a nieco szalonej ekspedycji podjął się miłośnik i kolekcjoner traktorów z Bielska-Białej.

Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ruszył sztandarowy projekt PiS. Maszyny ścinają drzewa

  Ruszył sztandarowy projekt PiS. Maszyny ścinają drzewa

  Harvestery w akcji. Trwa wycinka drzew pod przekop Mierzei Wiślanej. Wojewoda pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację przekopu. I ta decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności. Maszyny pracują przez całą dobę. Mimo, że trwa procedura odwoławcza. Mimo, że jest sprzeciw ekologów i apel Komisji Europejskiej. Przekop - to od 2006 roku jeden ze sztandarowych projektów PiS.

  czytaj więcej »
 • Niełatwy konsensus. Czy będzie konkurs na dyrektora POLIN?

  Niełatwy konsensus. Czy będzie konkurs na dyrektora POLIN?

  Zmiany w Muzeum Historii Żydów Polskich forsuje ministerstwo kultury. Choć placówka świetnie prosperuje, resort nie przedłuży kontraktu obecnemu dyrektorowi Dariuszowi Stoli. Jego kadencja upływa lada chwila. Nowego szefa wyłoni konkurs i tu zaczynają się kłopoty, bo procedura wcale taka prosta nie jest. Wymaga zgody nie tylko ministerstwa, ale i dwóch pozostałych założycieli. Czy są szanse na konsensus?

  czytaj więcej »
 • Matti Nykänen będzie miał pogrzeb państwowy. Uroczystości będą jednak skromne

  Matti Nykänen będzie miał pogrzeb państwowy. Uroczystości będą jednak skromne

  Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, ale weźmie w nim udział tylko wąski krąg osób. Fińskie media informują, że zmarła na początku miesiąca wielka legenda skoków narciarskich Matti Nykänen najprawdopodobniej spocznie w rodzinnej miejscowości. Jednak termin pogrzebu pozostaje nieznany. Wielkim uroczystościom pogrzebowym jednego z najważniejszych fińskich sportowców w historii, od początku sprzeciwiała się jego rodzina.

  czytaj więcej »
 • Czarny śnieg na Syberii. Może być toksyczny

  Czarny śnieg na Syberii. Może być toksyczny

  Śnieg na Syberii nikogo nie dziwi, ale czarny śnieg to ewenement. W obwodzie kemerowskim śnieżne zaspy wyglądają jak hałdy węgla. Winne są okoliczne kopalnie i fabryki. Mieszkańcy obawiają się, że pył może być toksyczny. Boją się też w Krakowie. Smog w stolicy Małopolski jest dziś tak gęsty, że dzisiaj na całym świecie gorzej było tylko w Bangladeszu i w Belgradzie.

  czytaj więcej »
 • Kampania jeszcze nie ruszyła. Premier robi objazd, opozycja się łączy

  Kampania jeszcze nie ruszyła. Premier robi objazd, opozycja się łączy

  Wybory do europarlamentu jeszcze oficjalnie nie ogłoszone - a prekampania już wystartowała. Premier znowu w autobusie. Ruszył w kolejny objazd po Polsce. Tym razem składa raporty z wykonania "piątki Morawieckiego". Pojawiają się kolejne jedynki list. I kolejne sondaże. W nich premia za szeroką, proeuropejską koalicję. Po SLD dołączyli do niej Zieloni.

  czytaj więcej »
 • Sugestia manipulacji zeznaniami. Prokuratura nie komentuje doniesień

  Sugestia manipulacji zeznaniami. Prokuratura nie komentuje doniesień

  Kopia dowodu wypłaty i sugestia manipulowania zeznaniami. Są kolejne szczegóły sprawy wież przy Srebrnej. "Gazeta Wyborcza" informuje, że śledczy próbowali nakłonić austriackiego biznesmena by odwołał zeznanie obciążające prezesa PiS. A dokładnie twierdzenie, że to Jarosław Kaczyński nakłonił go do przekazania koperty z pieniędzmi dla księdza. Gazeta publikuje kopię dowodu wypłaty przez Austriaka 50 tysięcy złotych. Prokuratura - nie komentuje.

  czytaj więcej »
 • Wiosna coraz bliżej. Czy świeże powietrze na pewno jest świeże?

  Wiosna coraz bliżej. Czy świeże powietrze na pewno jest świeże?

  Do kalendarzowej i astronomicznej wiosny został jeszcze ponad miesiąc, ale przyroda już budzi się do życia. Termometry w ciągu dnia wskazują nawet kilkanaście stopni na plusie. Ludzie częściej wychodzą na spacery i chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu. Ale czy świeże powietrze na pewno jest świeże? I czy spacery to samo zdrowie?

  czytaj więcej »
 • Antysemityzm "z mlekiem matki"? Stanowcza reakcja wobec Izraela

  Antysemityzm "z mlekiem matki"? Stanowcza reakcja wobec Izraela

  Rośnie napięcie w stosunkach polsko izraelskich. Premier Mateusz Morawiecki odwołał udział polskiej delegacji w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Tuż po tej decyzji - samo spotkanie zostało odwołane. Odbędą się tylko rozmowy bilateralne. Powodem zaostrzenia konfliktu są kolejne kontrowersyjne słowa. Tym razem szef izraelskiej dyplomacji Israel Katz powiedział, że Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki. Reakcja Polski była jednoznaczna i stanowcza.

  czytaj więcej »
 • Umierające psy, truchło dzika w lodówce. Szokujące odkrycie w schronisku dla zwierząt

  Umierające psy, truchło dzika w lodówce. Szokujące odkrycie w schronisku dla zwierząt

  Truchło psa i dzika w lodówce, ranne i chore zwierzęta - taki widok zastali wolontariusze Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE w schronisku w Jędrzejewie w Wielkopolsce. Wolontariusze odebrali w trybie interwencyjnym 18 psów. Większość z nich trafiła do szpitala w całodobowej klinice weterynaryjnej w Poznaniu. Teraz fundacja zbiera pieniądze na pomoc wyczerpanym czworonogom.

  czytaj więcej »
 • Ustawa o emeryturach "Mama 4 plus" podpisana

  Ustawa o emeryturach "Mama 4 plus" podpisana

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym "Mama 4 plus". Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, a nie pracowały zawodowo, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

  czytaj więcej »
tvnpix