Fakty po południu

Przejechali przez 9 krajów, by zebrać pieniądze na badania profilaktyczne

Kultowymi samochodami na przygodę życia. Jedenastu pasjonatów przejechało pięć tysięcy kilometrów przez dziewięć państw, żeby zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu raka. Pieniądze zebrane od sponsorów - 10 tysięcy złotych - przekazali Dolnośląskiemu Centrum Onkologii. Środki z akcji Ekspedycja Charytatywna 2019 pozwolą na przebadanie kilkuset osób.

Autor: Bartłomiej Ślak / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Prezydent bez maseczki na spotkaniu z wyborcami. "Powinien dawać przykład"

  Prezydent bez maseczki na spotkaniu z wyborcami. "Powinien dawać przykład"

  Nie każdy może, nie każdy lubi. A poza tym jesteśmy na świeżym powietrzu - tak prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytanie, dlaczego w czasie spotkania z wyborcami w Krakowie nie miał maseczki. Profesor Krzysztof Simon zapytany, jak ocenia wypowiedź głowy państwa, odpowiedział wprost: To są niepotrzebne, kompromitujące prezydenta wypowiedzi. Maski trzeba nosić, szczepić także się trzeba. I profesor Simon nie jest w tej opinii odosobniony.

  czytaj więcej »
 • Brytyjczycy wprowadzają szybkie testy na koronawirusa. "Rozszerzymy istniejące możliwości"

  Brytyjczycy wprowadzają szybkie testy na koronawirusa. "Rozszerzymy istniejące możliwości"

  Rząd Wielkiej Brytanii zapowiada wprowadzenie szybkich testów na obecność koronawirusa. Brytyjczycy już w ciągu 90 minut będą wiedzieli, czy są zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2. Chorych na COVID-19 przybywa też we Francji i w Grecji, dlatego władze wprowadzają tam kolejne ograniczenia. Niepokojące dane płyną także z Ameryki Łacińskiej - tam koronawirusa potwierdzono już u ponad pięciu milionów osób.

  czytaj więcej »
 • Eksperci o decyzji Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyborów

  Eksperci o decyzji Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyborów

  W poniedziałek Sąd Najwyższy stwierdził ważność wybory prezydenta. Oznacza to, że w czwartek Andrzej Duda będzie mógł złożyć przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Jednak dla wielu ekspertów uchwała przyjęta przez Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego niczego nie kończy. Wskazują, że Izba nie wzięła pod uwagę kwestii podstawowej - przesunięcia terminu wyborów, co stanowi naruszenie konstytucji.

  czytaj więcej »
 • Przygotowania do zaprzysiężenia prezydenta w cieniu koronawirusa

  Przygotowania do zaprzysiężenia prezydenta w cieniu koronawirusa

  Koronawirus w parlamencie jest już realnym problemem. Najpierw obecność wirusa potwierdzono u senatora Jana Filipa Libickiego, potem o pozytywnym wyniku testu poinformował senator Artur Dunin i senator Ryszard Bober. Sytuacja w parlamencie budzi duży niepokój, bo na czwartek zaplanowane zostało zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. W jakim trybie się odbędzie i kto weźmie w nim udział?

  czytaj więcej »
 • Rekordowa liczba nowych zakażeń w Polsce. "Wirus nie zniknął"

  Rekordowa liczba nowych zakażeń w Polsce. "Wirus nie zniknął"

  We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci sześciu osób. To najwyższy dobowy przyrost potwierdzonych przypadków zakażenia od początku epidemii w Polsce. Najwięcej nowych przypadków odnotowano na Śląsku, w Małopolsce i w Wielkopolsce. Nowe ogniska pojawiają się w zakładach pracy, Domach Pomocy Społecznej, a także po weselach.

  czytaj więcej »
 • "To jest coś absolutnie nowego w telewizji"

  "To jest coś absolutnie nowego w telewizji"

  Twórcy festiwalu filmowego "Dwa Brzegi" nie zawiedli fanów kina. 14 edycja festiwalu ze względu na epidemię COVID-19 została zorganizowana w zupełnie nowej formule. Filmy można oglądać w internecie, za to artyści pojawili się w Kazimierzu Dolnym. Z publicznością spotkała się między innymi Gabriela Muskała, która jesienią pojawi się na antenie TVN w serialu "Królestwo kobiet". Z aktorką rozmawiała Ewelina Witenberg.

  czytaj więcej »
 • Trzylatek wypadł przez okno. Rodzice byli nietrzeźwi

  Trzylatek wypadł przez okno. Rodzice byli nietrzeźwi

  W Lublinie 3-latek wypadł przez okno z wysokości pierwszego piętra. Opiekujący się nim rodzice byli nietrzeźwi. Na szczęście dziecku nic się nie stało. To niestety nie jedyny taki przypadek w Polsce. W stanie ciężkim jest chłopiec, który wypadł z drugiego piętra bloku w Głogowie.

  czytaj więcej »
 • Zmiany w programie 500 plus? Rzecznik rządu dementuje

  Zmiany w programie 500 plus? Rzecznik rządu dementuje

  Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz sugeruje, że świadczenie z programu 500 plus może być wypłacane tak jak bon turystyczny, czyli w postaci elektronicznej. Informacje o takich planach zdementował już rzecznik rządu Piotr Mueller, a także minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Z kolei Beata Szydło w mediach społecznościowych napisała, że to pomysł "zły i pozbawiony uzasadnienia".

  czytaj więcej »
tvnpix