Fakty po południu

Dziecięce buciki na kościelnych płotach. "Te buciki są symbolem naszego cierpienia"

Ogólnopolski Strajk Kobiet po raz drugi zorganizował akcję wieszania na kościelnych płotach dziecięcych bucików, by zwrócić uwagę na pedofilię w Kościele. Organizacja przypomina o ujawnionych w ostatnich latach przypadkach molestowania dzieci przez księży.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW PO POŁUDNIU" W TVN24GO

Autor: Paula Przetakowska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Sześć zarzutów dla agenta Tomka

  Sześć zarzutów dla agenta Tomka

  Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zarzuty 37 osobom, w tym najbardziej znanemu agentowi CBA, Tomaszowi K., a także jego żonie oraz prezydentowi Olsztyna. Chodzi o oszustwa i przywłaszczenie dotacji, jaka płynęła z publicznych pieniędzy do stowarzyszenia "Helper", kierowanego właśnie przez "agenta Tomka" i jego żonę. Byłemu posłowi PiS i byłemu agentowi CBA Tomaszowi K. zarzucono między innymi udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Wpłacił pół miliona złotych kaucji, nałożono na niego zakaz opuszczania kraju.

  czytaj więcej »
 • Zmiany w funduszu dla osób niepełnosprawnych uchwalone przez Sejm. Czas na ruch Senatu

  Zmiany w funduszu dla osób niepełnosprawnych uchwalone przez Sejm. Czas na ruch Senatu

  Zmiana nazwy, nowe cele i ogromna pożyczka. Sejm uchwalił zmiany w obowiązującej zaledwie od 11 miesięcy ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Projekt trafi teraz do Senatu. Zakłada on zmianę nazwy funduszu na Fundusz Solidarnościowy, ale także - co kontrowersyjne - zakłada, że z tego funduszu będą wypłacane dodatkowe emerytury, niektóre renty socjalne i zasiłki pogrzebowe. Przedstawiciele osób niepełnosprawnych obawiają się, że niepełnosprawni na tym stracą.

  czytaj więcej »
 • Pawłowicz, Piotrowicz i Stelin wybrani na sędziów Trybunału Konstytucyjnego

  Pawłowicz, Piotrowicz i Stelin wybrani na sędziów Trybunału Konstytucyjnego

  Opozycja nie kryła oburzenia, krzycząc "hańba" i "precz z komuną". Kolejne nocne głosowanie w sprawie wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego i wciąż mocne kontrowersje wokół kandydatów. Sejmowa większość zdecydowała. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelin zostali wybrani na sędziów TK. Zanim obejmą urząd, muszą złożyć przysięgę przed prezydentem.

  czytaj więcej »
 • Lewica zawiadamia prokuraturę w związku z głosowaniem do KRS

  Lewica zawiadamia prokuraturę w związku z głosowaniem do KRS

  Posłowie Lewicy złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a Koalicja Obywatelska chce odwołania marszałek Elżbiety Witek. Wszystko przez powtórzenie głosowania w sprawie wyborów posłów członków Krajowej Rady Sądownictwa, do którego doszło krótko po północy z czwartku na piątek. Jedna z posłanek PiS krzyknęła z sali do marszałek Elżbiety Witek, że głosowanie "trzeba anulować, bo je przegramy". Elżbieta Witek postanowiła anulować, a następnie zarządzić powtórzenie głosowania. Ostatecznie wybrani zostali kandydaci zgłoszeni przez PiS.

  czytaj więcej »
 • PiS wycofał projekt zniesienia limitu składek ZUS, ale pomysł może wrócić w innej formie

  PiS wycofał projekt zniesienia limitu składek ZUS, ale pomysł może wrócić w innej formie

  PiS wycofał się z projektu zniesienia limitu składek ZUS, bo przeciwne temu projektowi było Porozumienie Jarosława Gowina. To dla rządzących kłopot, bo zniesienie limitu składek ZUS miało być odciążeniem dla budżetu państwa. Na stole cały czas jest jeszcze propozycja Lewicy, która pomysł generalnie popiera. Z kolei po stronie prawicy pojawiają się głosy, że pomysł może wrócić w innej formie - na przykład zwiększenia limitu z podstawy wynoszącej 30-krotność średniego wynagrodzenia miesięcznego do 45-krotności.

  czytaj więcej »
 • "Wszyscy się cieszą, że będzie będzie prawdziwa debata"

  "Wszyscy się cieszą, że będzie będzie prawdziwa debata"

  Po wielu godzinach spekulacji już wiadomo, kto będzie kontrkandydatem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach w PO. To prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak. Grzegorz Schetyna nie ukrywa radości - na prawyborach mu zależało. Prezydent Poznania swój start w prawyborach ogłosił w środę wieczorem. - Ja mam w tym pojedynku większe szanse - ocenia Jacek Jaśkowiak, mówiąc o starciu z Andrzejem Dudą.

  czytaj więcej »
 • 20 godzin prac społecznych za palenie węglem w piecu. Pierwszy taki wyrok krakowskiego sądu

  20 godzin prac społecznych za palenie węglem w piecu. Pierwszy taki wyrok krakowskiego sądu

  Jest pierwszy wyrok za złamanie całkowitego zakazu palenia węglem i drewnem w Krakowie. Sąd ukarał mieszkańca, którego przyłapali strażnicy miejscy. Wymierzył mu karę miesiąca ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. To najprawdopodobniej nie ostatni taki wyrok, bo straż miejska sporządziła jeszcze 75 wniosków o ukaranie. Od momentu wprowadzenia zaostrzonych przepisów widać znaczną poprawę jakości powietrza w stolicy Małopolski, choć warto pamiętać, że szczyt sezonu grzewczego dopiero przed nami.

  czytaj więcej »
 • "To jest nowy początek. Także z polską polityką"

  "To jest nowy początek. Także z polską polityką"

  To nie jest pożegnanie z polską polityką, a wręcz przeciwnie - zapewnia Donald Tusk, który wygrał wybory na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Był jedynym kandydatem. Donald Tusk deklaruje, że sprawom polskim poświęci jedną trzecią swojej uwagi. Mówi, że chce wrócić do prawdziwej polityki i zapowiada twardą walkę z populistami.

  czytaj więcej »
 • Protest przed Sejmem i krytyka opozycji. Co dalej z Funduszem Solidarnościowym?

  Protest przed Sejmem i krytyka opozycji. Co dalej z Funduszem Solidarnościowym?

  Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych miał być przeznaczony - jak nazwa wskazuje - na potrzeby osób niepełnosprawnych. Tymczasem PiS chce zmienić jego nazwę na Fundusz Solidarnościowy, z którego będą wypłacane między innymi trzynaste emerytury i zasiłki pogrzebowe. Niepełnosprawni i ich opiekunowie nie godzą się na projekt PiS. Prawo i Sprawiedliwość odpowiada, że ani jedna złotówka nie zostanie zabrana niepełnosprawnym.

  czytaj więcej »
tvnpix