Fakty po południu

Do Kostrzyna pojadą pociągi. Opozycja: PiS przestraszył się młodzieży

Najpierw do Kostrzyna nie wyznaczono dodatkowych składów, a potem obecne w rozkładzie pociągi miały Kostrzyn omijać. W sprawie osobiście zaangażował się szef rządu i okazało się, że pociągi pojadą. Opozycja pyta - czy nie można było prościej?

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW PO POŁUDNIU" NA TVN24GO

Autor: Katarzyna Kowalska / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Policja odnalazła ciało dziecka. "Trzymano się swojego kursu"

  Policja odnalazła ciało dziecka. "Trzymano się swojego kursu"

  - Policjantom należą się olbrzymie podziękowania i wyrazy podziwu - mówił w "Faktach po Południu" TVN24 Paweł Moczydłowski, kryminolog i były szef Służby Więziennej, komentując sobotnią informację policji o odnalezieniu ciała dziecka - Trzymano się swojego kursu, nie bacząc różne powodzenia lub niepowodzenia - wskazał na przyczynę sukcesu funkcjonariuszy.

  czytaj więcej »
 • "Istniało duże prawdopodobieństwo, że będzie to taki tragiczny finał"

  "Istniało duże prawdopodobieństwo, że będzie to taki tragiczny finał"

  - Chwała policji, że doprowadziła do wykrycia ciała dziecka - powiedział w "Faktach po Południu" TVN24 psychiatra i biegły sądowy Jerzy Pobocha, komentując fakt, że funkcjonariusze odnaleźli po 10-dniowych poszukiwaniach ciało 5-letniego Dawida. - Istniało duże prawdopodobieństwo, że będzie to taki tragiczny finał - ocenił ekspert. Jego zdaniem ojciec Dawida "działał w sposób niezwykle planowy i skuteczny".

  czytaj więcej »
 • Szczecin testuje "yellow boxy"

  Szczecin testuje "yellow boxy"

  W Szczecinie pojawiły się tak zwane yellow boxy. To pomysł rodem z Londynu, żeby kierowcy nie blokowali skrzyżowań, kiedy nie ma miejsca, żeby z nich zjechać. Obszary zamalowane żółtą kratką wyznaczają część skrzyżowania, gdzie zatrzymanie pojazdu sparaliżuje ruch. Ta informacja ma ostrzegać kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie i sprawić, by upewnili się, czy mają jak zjechać. Obiekcje do pilotażowego programu ma Ministerstwo Infrastruktury, które twierdzi, że władze Szczecina powinny najpierw uzyskać zgodę działającej przy Ministerstwie Infrastruktury Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

  czytaj więcej »
 • Szybkie radiowozy, motocykle i "tajna broń". Policja idzie na wojnę z piratami

  Szybkie radiowozy, motocykle i "tajna broń". Policja idzie na wojnę z piratami

  Policyjne specgrupy SPEED od piątku wyjeżdżają na drogi województw łódzkiego i dolnośląskiego. W ich skład wchodzą nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale również policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością. Ich zadaniem będzie walka z kierowcami, którzy przekraczają prędkość, są agresywni na drodze i biorą udział w nielegalnych wyścigach samochodowych. Specgrupy mają do dyspozycji bardzo szybkie radiowozy.

  czytaj więcej »
 • "Rozwiązanie Koalicji Europejskiej jest prostym komunikatem"

  "Rozwiązanie Koalicji Europejskiej jest prostym komunikatem"

  Nie będzie wielkiego zjednoczenia opozycji. Już wiadomo, że w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu wystartują trzy bloki opozycyjne. Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i Inicjatywą Polska, blok Lewica z SLD, Wiosną i Partią Razem, a także blok PSL i wszelkich formacji, które z PSL-em będą chciały wspólnie startować.

  czytaj więcej »
 • Pojechali pod prąd korytarzem życia. "Bezmyślne zachowanie. Brakuje słów"

  Pojechali pod prąd korytarzem życia. "Bezmyślne zachowanie. Brakuje słów"

  W środę na drodze ekspresowej S7 między Nowym Dworem Gdańskim a Gdańskiem zderzyły się trzy pojazdy. Jedna z ciężarówek przewróciła się, blokując drogę. Większość kierowców umożliwiła karetce dojazd do rannych, ale niektórzy postanowili sami skorzystać z korytarza życia. Zawrócili i pojechali pod prąd. Polscy kierowcy często nie potrafią utworzyć korytarza życia. Eksperci zwracają uwagę na potrzebę zaostrzenia prawa. Nad nowelizacją Kodeksu drogowego pracuje już Ministerstwo Infrastruktury.

  czytaj więcej »
 • Wciąż trwają poszukiwania Dawida. "Cały czas informacje są weryfikowane"

  Wciąż trwają poszukiwania Dawida. "Cały czas informacje są weryfikowane"

  To już dziewiąta doba poszukiwań 5-letniego Dawida Żukowskiego. Wstępne sprawozdania z badań śladów zabezpieczonych w skodzie ojca Dawida już są, ale śledczy nie informują, co z nich wynika. Czekają na ostateczne opracowanie. Eksperci z zabezpieczonych śladów próbują odizolować materiał DNA i ustalić, od kogo pochodzi. To może pomóc w odpowiedzi na pytania, czy ojciec Dawida jechał samochodem tylko z synem, czy nie było tam kogoś jeszcze, i czy w aucie doszło do przestępstwa.

  czytaj więcej »
 • SLD, Wiosna i Razem pójdą wspólnie do wyborów

  SLD, Wiosna i Razem pójdą wspólnie do wyborów

  SLD, Wiosna i Lewica Razem idą wspólnie do wyborów parlamentarnych jako Lewica. - Macie państwo dzisiaj przed sobą trzech tenorów, którzy całkiem nieźle śpiewają w tej polityce - stwierdził lider Wiosny Robert Biedroń. Kluczowe ustalenia zapaść miały na wieczornym spotkaniu w jednej z warszawskich restauracji. Jednak ostatecznej decyzji, w jakiej formule i z jakim programem trzy partie w wyborach wystartują, trzej liderzy w piątek nie ogłosili.

  czytaj więcej »
 • Pies ruszył pociągiem do Gdyni. "Historia z romansem w tle"

  Pies ruszył pociągiem do Gdyni. "Historia z romansem w tle"

  Wskoczył do pociągu i ruszył nad morze bez biletu i bez właściciela. Załoga konduktorska pendolino wypatrzyła psiego pasażera na gapę. Okazało się, że pies w Rzeszowie o szóstej rano w środę wskoczył do pociągu jadącego do Gdyni. Kolejarze powiadomili Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i właśnie w Krakowie zostawili psa. Szybko znalazła się właścicielka psa.

  czytaj więcej »
 • Obok zamku budowanego w Puszczy Noteckiej powstaje dom dla rysiów

  Obok zamku budowanego w Puszczy Noteckiej powstaje dom dla rysiów

  Zamek w Puszczy Noteckiej pnie się do góry. Jest już wieża, fosa, a w planach są zwodzone mosty. Tuż obok powstaje też centrum rehabilitacji rysiów. Projekt współfinansuje inwestor, który buduje zamek w Stobnicy. On też udostępnił teren dla naukowców i dzikich zwierząt. - Rysie w głowie tego pana zawsze były - słyszymy od osób zaangażowanych w budowę.

  czytaj więcej »
tvnpix