Fakty po południu

"Bardzo ważna uchwała". Posiedzenie w Sądzie Najwyższym może mieć doniosłe skutki

Sąd Najwyższy zajął się kwestią legalności zasiadania w składach sędziowskich osób powołanych na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa. 60 sędziów ma odpowiedzieć na niezwykle doniosłe w skutkach pytanie: czy wyroki wydane przez sędziów powołanych na wniosek nowej KRS są ważne? Czy muszą być bezwzględnie uchylane? To pytanie Pierwszej Prezes SN prof. Małgorzaty Gersdorf.

Autor: Aleksandra Kąkol / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ta wieś zasłynęła z tego, że rodzą się w niej same dziewczynki. To się wreszcie zmieniło

  Ta wieś zasłynęła z tego, że rodzą się w niej same dziewczynki. To się wreszcie zmieniło

  W Miejscu Odrzańskim na Opolszczyźnie 2 maja na świat przyszedł Bartuś. To sensacja na całą gminę, bo od 10 lat w Miejscu Odrzańskim rodziły się same dziewczynki. Miejscowością interesowały się media z całego kraju i zza granicy. Rok temu wójt wyznaczył nawet nagrodę i obiecywał, że chłopak, który przyjdzie na świat, zostanie hucznie powitany. Tak się też stało. Rodzice od gminy dostali prezenty, a wśród nich bon w wysokości 1500 złotych.

  czytaj więcej »
 • Fryzjerka zakażona koronawirusem przyjmowała klientów. Ryzyko nowych ognisk COVID-19 wciąż realne

  Fryzjerka zakażona koronawirusem przyjmowała klientów. Ryzyko nowych ognisk COVID-19 wciąż realne

  Zanim u fryzjerki z salonu w Wieluniu wykryto zakażenie koronawirusem, przyjęła 56 klientek. W Pliszczynie niedaleko Lublina zakażonych jest dwóch księży. Odprawiali msze, udzielali komunii świętej. Kolejne zakażenia w Warszawie - w Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus. Zainfekowanych jest 20 osób. To zarówno pracownicy szpitala, jak i pacjenci. Jak podało MZ, od czwartkowego popołudnia zmarło 5 osób, u których wykryto koronawirusa. W tym czasie wykryto 141 nowych przypadków zakażenia. Najwięcej, bo 98, w województwie śląskim.

  czytaj więcej »
 • Wotum nieufności wobec Jacka Sasina zostało odrzucone

  Wotum nieufności wobec Jacka Sasina zostało odrzucone

  Jacek Sasin został obroniony. Wotum nieufności, głosami posłów PiS, zostało odrzucone. Odwołać ministra aktywów państwowych chciała Koalicja Obywatelska, oskarżając go o próbę bezprawnego zorganizowania wyborów prezydenckich i narażanie Poczty Polskiej na straty. Według PiS to opozycyjna Koalicja Obywatelska ponosi winę za wyborcze fiasko. Poczta Polska na nieprzeprowadzone wybory wydała blisko 70 milionów złotych. Jest w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

  czytaj więcej »
 • Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce znów będzie możliwe

  Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce znów będzie możliwe

  Kopalnia soli w Wieliczce zostanie ponownie otwarta 8 czerwca. Znów będzie można ją zwiedzać, ale nieco inaczej, bo w mniejszych grupach i z obowiązkowym pomiarem temperatury. Trwają ostatnie prace, dzięki którym kopalnia będzie gotowa na przyjęcie odwiedzających w nowym reżimie sanitarnym.

  czytaj więcej »
 • Od soboty wchodzą w życie nowe zasady zasłaniania ust i nosa

  Od soboty wchodzą w życie nowe zasady zasłaniania ust i nosa

  Decyzją rządu obowiązek zasłaniania ust i nosa od soboty będzie obowiązywał wciąż w komunikacji miejskiej, sklepach, kinach, teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach i w urzędach. Osoby samotnie spacerujące ulicą nie będą już musiały nosić maseczki, pod warunkiem zachowania co najmniej dwumetrowego dystansu od innych przechodniów.

  czytaj więcej »
 • COVID-19 w USA. Co czwarta ofiara wirusa to Amerykanin

  COVID-19 w USA. Co czwarta ofiara wirusa to Amerykanin

  Więcej niż co czwarty zmarły z powodu COVID-19 był Amerykaninem. Na całym świecie po zakażeniu koronawirusem zmarło już 357 tysięcy osób, ale tylko w Stanach Zjednoczonych ponad 100 tysięcy. Czarnym punktem na mapie jest Nowy Jork - tam zmarło prawie 30 tysięcy zakażonych. Tamtejsze domy pogrzebowe do tej pory nie nadążają z kremacją ciał.

  czytaj więcej »
 • Morderstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach. Śledczy mają nowe dowody

  Morderstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach. Śledczy mają nowe dowody

  Nowe dowody rzucają nowe światło na zbrodnię, za którą niesłusznie skazany został Tomasz Komenda. Próbki zebrane w Miłoszycach w 1997 roku zostały ponownie zbadane. - Uzyskaliśmy mieszaninę DNA, która jest zgodna z profilami oskarżonych Ireneusza M. i Norberta B., a także czysty profil tego drugiego - zeznał przed sądem biegły Krzysztof Koloch. Sprawa dotyczy brutalnie zgwałconej i zamordowanej w sylwestrową noc 15-letniej Małgosi.

  czytaj więcej »
tvnpix