Fakty po południu

  • Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Gozdawa-Litwińska / Fakty po południu TVN24
  • Brejza, a nie Mejza, Inowrocław, a nie Włocławek. Prezes Kaczyński mylił się na spotkaniu z sympatykami
  • W upalne dni wzrasta liczba tragedii nad wodą

Czy rząd ułatwia dostęp do mieszkań w niskich cenach? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

74 procent badanych twierdzi, że rząd mało robi, żeby poprawić dostęp do mieszkań w niskich cenach - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 16 procent pytanych.

W sondażu telefonicznym przeprowadzonym na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 22-23 czerwca ankietowanym zadano następujące pytanie: "Jak ocenia Pan(Pani) działania rządu aby poprawić dostępność mieszkań w niskich cenach?".

Na odpowiedź "rząd w ogóle się tym nie zajmuje" wskazało 27 procent respondentów, a 47 procent pytanych uważa, że "rząd robi zbyt mało". W sumie 74 procent badanych twierdzi, że rząd mało robi, żeby poprawić dostęp do mieszkań w niskich cenach.

12 procent ankietowanych uważa, że "rząd robi wszystko, co tylko jest możliwie", aby poprawić dostęp do mieszkań w niskich cenach. 4 procent respondentów jest zdania, że rząd "robi bardzo dużo" w tej kwestii. W sumie 16 procent ankietowanych pozytywnie ocenia działania rządzących w kwestii poprawienia dostępu obywateli do mieszkań w niskich cenach.

Odpowiedzi "trudno powiedzieć" udzieliło 10 procent ankietowanych.

Foto: tvn24 Czy rząd ułatwia dostęp do mieszkań w niskich cenach? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 22-23 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Niespełnione obietnice

Według ostatniego raportu NIK z marca 2022 roku wynika, że rząd deklarował, że do końca 2019 roku wybuduje 100 tysięcy mieszkań. Tymczasem nie tylko nie udało się tych planów zrealizować, ale nawet zbliżyć do wyznaczonego celu, bo do końca października 2021 roku do użytku oddano zaledwie nieco ponad 15 tysięcy mieszkań, a 20,5 tysiąca znajdowało się w budowie. Jako główne powody fiaska programu mieszkaniowego kontrolerzy NIK-u wskazali bałagan legislacyjny i opieszałość we wdrażaniu aktów prawnych.

O mieszkanie - czy to własne, czy na wynajem - jest coraz trudniej. Inflacja przyniosła ogromne wzrosty cen, a podwyżki stóp procentowych sprawiły, że na kredyt stać tylko nielicznych. Według danych Biura Informacji Kredytowej - za poprzedni miesiąc liczba wniosków o kredyt mieszkaniowy spadła o ponad 50 procent w porównaniu z tym samym okresem 2021 roku.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: Katarzyna Gozdawa-Litwińska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix