Fakty po południu

Silne materiały pirotechniczne w starym magazynie w Częstochowie

Cztery osoby z zarzutami nielegalnego posiadania i obrotu materiałami pirotechnicznymi. Podejrzanych zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Fajerwerki były składowane na terenie nieczynnego zakładu włókienniczego w Częstochowie.

Autor: Paweł Szot / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Postępowanie w sprawie zeznań agenta Tomka. "Bedą badane wszystkie dowody"

  Postępowanie w sprawie zeznań agenta Tomka. "Bedą badane wszystkie dowody"

  Po tym, jak były agent CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek" przerwał swoje milczenie i w reportażu "Superwizjera" TVN obnażył działania służb - padają pytania o jego szczerość. Prokuratura Regionalna w Katowicach chce sprawdzić, czy Tomasz Kaczmarek obciążając swoich byłych szefów składał fałszywe zeznania. Dlaczego dopiero teraz, choć materiały były znane śledczym wcześniej - o to pyta opozycja i dodaje, że tylko komisja śledcza może spróbować odpowiedzieć na wszystkie pytania w tej sprawie.

  czytaj więcej »
 • Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech

  Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech

  W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem z Chin. To kolejny kraj w Europie, w którym odnotowuje się przypadki tego wirusa. Na świecie jest ponad cztery tysiące zakażonych osób, a liczba zgonów wynosi ponad sto. Sześć kolejnych przypadków zakażenia potwierdziła Tajlandia. Makau, który jest regionem administracyjny Chin, podjął decyzję o deportacji osób przybywających z prowincji Hubei.

  czytaj więcej »
 • Sprzedał telefon, nie wyczyścił pamięci. Do nowego właściciela trafiło wstrząsające nagranie

  Sprzedał telefon, nie wyczyścił pamięci. Do nowego właściciela trafiło wstrząsające nagranie

  Gdyby nie przypadek to rodzinny dramat nie wyszedłby na jaw, a gehenna sześcioletniego chłopca dalej by trwała. 38-letni mężczyzna z Kamiennej Góry sprzedał telefon i nie wyczyścił pamięci. Nowy właściciel na jednym z filmów odkrył zapis okrucieństwa i przekazał dowody śledczym. Na udostępnionych nagraniach mężczyzna miał znęcać się nad dzieckiem. Jak się potem okazało nie po raz pierwszy i nie tylko nad nim. Ofiarą przemocy miała być także matka chłopca. Sprawca usłyszał już zarzuty.

  czytaj więcej »
 • KRS nie przestaje pracować. Zaopiniuje kolejnych kandydatów na sędziów

  KRS nie przestaje pracować. Zaopiniuje kolejnych kandydatów na sędziów

  Skrajny bałagan, chaos, nawet anarchia - tak opisują prawnicze autorytety stan zawieszenia w polskim sądownictwie. Mimo uchwały Sądu Najwyższego nowa Krajowa Rada Sądownictwa pracuje. We wtorek rano członkowie rady rozpoczęli posiedzenie, a w porządku obrad - punkt dotyczący powołania nowych sędziów i asesorów do sądów powszechnych i do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Z kolei w Izbie Dyscyplinarnej jedna ze spraw została odroczona w związku z uchwałą Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej »
 • Wizyta Very Jourowej w Polsce "z dobrymi intencjami"

  Wizyta Very Jourowej w Polsce "z dobrymi intencjami"

  We wtorek w Polsce wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova odbyła serię spotkań związanych z sytuacją praworządności w Polsce. Jourova spotkała się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. "Chcę otworzyć nowy rozdział w dialogu między polskimi władzami i Komisją Europejską" - deklaruje wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, ale jednocześnie niepokoi ją kampania przeciwko sędziom.

  czytaj więcej »
 • "Byli więźniowie będą mieli pierwsze miejsce". Oficjalne obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz w poniedziałek

  "Byli więźniowie będą mieli pierwsze miejsce". Oficjalne obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz w poniedziałek

  W poniedziałek w Oświęcimiu odbędą się oficjalne obchody 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Najważniejszym gośćmi będą Ocaleni z Zagłady, których przybędzie ponad dwustu z całego świata. Dyrektor muzeum Piotr Cywiński podkreśla, że najważniejsze będą właśnie przemowy Ocalałych, nie polityków.

  czytaj więcej »
 • Pokonał 366 maratonów w 366 dni. Teraz chce pokonać 100 triatlonów w 100 dni

  Pokonał 366 maratonów w 366 dni. Teraz chce pokonać 100 triatlonów w 100 dni

  Rano wstaje i karmi świnie, po południu trenuje mordercze biegi. Rolnik-ultramaratończyk rozsławił swoją wieś, gdy pobił rekord Guinnessa i przebiegł 366 maratonów w 366 dni. W sumie na swoim koncie ma już ponad 700 maratonów i 90 innych biegów. Teraz pan Ryszard Kałaczyński z Wituni koło Więcborka chce zostać człowiekiem z żelaza, rozsławić Polskę i pokonać sto triatlonów Ironman w sto dni. Prowadzi zbiórkę w internecie na sprzęt i "startowe". Próby pobicia rekordu podejmie się najszybciej w przyszłym roku.

  czytaj więcej »
 • Polscy studenci wrócili z Wuhan. Są w szpitalu pod obserwacją

  Polscy studenci wrócili z Wuhan. Są w szpitalu pod obserwacją

  Rośnie liczba zakażonych groźnym koronawirusem z Chin. Do tej pory zmarło 56 osób. Ponad 2 tysiące osób jest zakażonych. Chińskie władze mówią, że zdolność koronawirusa do przenoszenia się jest coraz większa. Pojawił się już kilku państwach Azji, ale też w Australii, Francji i Stanach Zjednoczonych. Polskie służby odradzają podróżowanie do Azji Południowo-Wschodniej. Trzech polskich studentów, którzy wrócili z Wuhan, przebywa w szpitalu na obserwacji.

  czytaj więcej »
 • Szykują się duże zmiany w psychiatrii dla dzieci i młodzieży

  Szykują się duże zmiany w psychiatrii dla dzieci i młodzieży

  Obecnie dzieci i młodzież z zaburzeniami psychicznymi trafiają od razu do szpitali psychiatrycznych. Od 1 kwietnia w pierwszej kolejności mają otrzymać pomoc w ośrodkach środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej. Tylko niektórzy będą kierowani do psychiatry. Hospitalizacja będzie ostatecznością.

  czytaj więcej »
 • Tomasz Kaczmarek przerwał milczenie. Opozycja chce głowy Mariusza Kamińskiego

  Tomasz Kaczmarek przerwał milczenie. Opozycja chce głowy Mariusza Kamińskiego

  Po tym, jak były agent CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek", przerwał milczenie - i rozpętała się polityczna burza. Lewica zapowiedziała wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego. Jego zawieszenia domaga się Platforma Obywatelska. Minister spraw wewnętrznych nabrał wody w usta. Politycy PiS pytają, dlaczego agent Tomek zaczął mówić o naciskach dopiero wtedy, kiedy sam usłyszał zarzuty.

  czytaj więcej »
tvnpix