Fakty po południu

 • Foto: tvn24 | Video: Mateusz Grzymkowski / Fakty po południu
 • Mimo zakazu Watykanu biskup Janiak pojawił się w swojej dawnej diecezji
 • Andrzej Seweryn świętuje 75. urodziny

W Białymstoku stanął charytatywny wpłatomat. Pieniądze trafiają na konto fundacji

Do tego, że pomaganie jest przyjemne, nikogo nie trzeba przekonywać, ale fundacje szukają sposobów na to, by było także łatwe. W Białymstoku powstały pierwsze wpłatomaty. Stanęły w sklepach spożywczych, a korzystanie z nich ma być bardzo proste.

Autor: Mateusz Grzymkowski / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Białorusini uciekają z kraju. "Mamy nadzieję, że to nie będą lata"

  Białorusini uciekają z kraju. "Mamy nadzieję, że to nie będą lata"

  W Światowy Dzień Uchodźcy Aleksiej i jego partnerka opowiedzieli o tym, jak uciekali z własnego kraju, z własnego domu, mając jedynie niewielki plecak. Dom tymczasowy znaleźli w Polsce. Na Białorusi nie byli bezpieczni, bo - podobnie jak setki tysięcy osób - brali udział zeszłorocznych protestach, kiedy Alaksandr Łukaszenka ogłosił swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Z szacunków ONZ wynika, że w ciągu ostatniej dekady liczba osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów podwoiła się.

  czytaj więcej »
 • "Czerwony alert". Nie tylko Hiszpanie rozczarowani remisem z Polską

  "Czerwony alert". Nie tylko Hiszpanie rozczarowani remisem z Polską

  Hiszpańskie media nie szczędzą krytyki pod adresem swojej reprezentacji po sobotnim meczu z Polską. "Czerwony alert" - tak spotkanie w Sewilli podsumował dziennik "AS". Dziennikarze zauważyli, że choć podopieczni Luisa Enrique całkowicie zdominowali przebieg spotkania, to jednak Polacy doskonale zagrali i popsuli Hiszpanom ataki na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Remis wzbudził także obawy u Słowaków, cieszą się za to Szwedzi, którzy prowadzą w tabeli grupowej.

  czytaj więcej »
 • "Rozważnie korzystajmy z wody". Gminy apelują do mieszkańców

  "Rozważnie korzystajmy z wody". Gminy apelują do mieszkańców

  W związku z utrzymującymi się upałami apele o ograniczenie zużycia wody wystosowało już blisko sto gmin w całej Polsce. Niepokojąca sytuacja jest w Zawierciu, gdzie miejskie wodociągi odnotowały w ostatnich dniach o 30 procent większe zapotrzebowanie na wodę. Tropikalne upały wciąż utrzymują się w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla całego kraju.

  czytaj więcej »
 • Wielki pożar w Nowej Białej. Spłonęły domy i budynki gospodarcze

  Wielki pożar w Nowej Białej. Spłonęły domy i budynki gospodarcze

  

Było po godzinie 18 w sobotę, kiedy mieszkańcy wsi Nowa Biała na Podhalu zauważyli ogień w jednym z budynków. Zaledwie kilka chwil wystarczyło, żeby pożar objął kolejne zabudowania. Walka z ogniem trwała przez całą noc. Do szpitala trafiło 9 osób, większość z poparzeniami. Spłonęło kilkadziesiąt budynków, ponad sto osób straciło dach nad głową. Rząd wypłaci poszkodowanym zasiłki.

  czytaj więcej »
 • WHO ostrzega: wariant Delta staje się dominującym na świecie

  WHO ostrzega: wariant Delta staje się dominującym na świecie

  Wariant Delta koronawirusa staje się dominujący na świecie - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia Dawniej. Wariant ten jest obecnie odpowiedzialny za gwałtowny wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii. Przestrzega przed nim również amerykański prezydent Joe Biden. - To wariant, który łatwiej się przenosi, jest potencjalnie zabójczy i szczególnie groźny dla młodych ludzi - podkreślił Biden.

  czytaj więcej »
 • Polska powiadomiła unijne państwa i instytucje o cyberatakach

  Polska powiadomiła unijne państwa i instytucje o cyberatakach

  Polski rząd o cyberataki przeprowadzone w ostatnich dniach na polskich polityków i urzędników obwinia Rosję. O sprawie poinformował już państwa członkowskie Unii Europejskiej, Komisję Europejską i Radę Europejską. Z kolei Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego informacje dotyczącą ataków cybernetycznych przesłała służbom specjalnym państw członkowskich NATO i zapewniła, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Jednocześnie zaprzeczyła, że nie miała o atakach jakikolwiek sygnału od izraelskich służb.

  czytaj więcej »
 • Senat zdecydował w sprawie RPO. Nominacja Lidii Staroń odrzucona

  Senat zdecydował w sprawie RPO. Nominacja Lidii Staroń odrzucona

  Senat odrzucił w piątek kandydaturę popieranej przez PiS senator niezależnej Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jej kandydaturą głosowało 45 senatorów, przeciwko - 51. Lidia Staroń wstrzymała się od głosu, podobnie jak dwóch innych senatorów. 15 lipca Adam Bodnar musi zakończyć urzędowanie.

  czytaj więcej »
 • Najpierw premier, teraz grupa posłów. Kolejna sprawa dotycząca TSUE w TK

  Najpierw premier, teraz grupa posłów. Kolejna sprawa dotycząca TSUE w TK

  Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności przepisów traktatu o Unii Europejskiej i traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, które ich zdaniem umożliwiają TSUE kształtowanie i zawieszanie organów konstytucyjnych państwa członkowskiego, w szczególności sądów. Wcześniej podobny wniosek do TK skierował premier Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej »
tvnpix