Fakty po południu

 • Foto: Reuters TV | Video: Joanna Stempień / Fakty po południu
 • Białoruskie opozycjonistki z nagrodą Jana Nowaka-Jeziorańskiego
 • Ostatnia prosta kampanii. 13 czerwca mieszkańcy Rzeszowa ruszą do urn

UE zamknęła przestrzeń powietrzną dla białoruskich przewoźników

Nie ma mowy ani o starcie, ani o lądowaniu. Niemożliwy jest też przelot nad krajami UE. Unia Europejska zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla wszystkich białoruskich przewoźników lotniczych. Przewoźnikom europejskim wydano kategoryczne zalecenie omijania nieba nad Białorusią. Sankcje obowiązują od północy.

Autor: Joanna Stempień / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Białorusini uciekają z kraju. "Mamy nadzieję, że to nie będą lata"

  Białorusini uciekają z kraju. "Mamy nadzieję, że to nie będą lata"

  W Światowy Dzień Uchodźcy Aleksiej i jego partnerka opowiedzieli o tym, jak uciekali z własnego kraju, z własnego domu, mając jedynie niewielki plecak. Dom tymczasowy znaleźli w Polsce. Na Białorusi nie byli bezpieczni, bo - podobnie jak setki tysięcy osób - brali udział zeszłorocznych protestach, kiedy Alaksandr Łukaszenka ogłosił swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Z szacunków ONZ wynika, że w ciągu ostatniej dekady liczba osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów podwoiła się.

  czytaj więcej »
 • "Czerwony alert". Nie tylko Hiszpanie rozczarowani remisem z Polską

  "Czerwony alert". Nie tylko Hiszpanie rozczarowani remisem z Polską

  Hiszpańskie media nie szczędzą krytyki pod adresem swojej reprezentacji po sobotnim meczu z Polską. "Czerwony alert" - tak spotkanie w Sewilli podsumował dziennik "AS". Dziennikarze zauważyli, że choć podopieczni Luisa Enrique całkowicie zdominowali przebieg spotkania, to jednak Polacy doskonale zagrali i popsuli Hiszpanom ataki na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Remis wzbudził także obawy u Słowaków, cieszą się za to Szwedzi, którzy prowadzą w tabeli grupowej.

  czytaj więcej »
 • "Rozważnie korzystajmy z wody". Gminy apelują do mieszkańców

  "Rozważnie korzystajmy z wody". Gminy apelują do mieszkańców

  W związku z utrzymującymi się upałami apele o ograniczenie zużycia wody wystosowało już blisko sto gmin w całej Polsce. Niepokojąca sytuacja jest w Zawierciu, gdzie miejskie wodociągi odnotowały w ostatnich dniach o 30 procent większe zapotrzebowanie na wodę. Tropikalne upały wciąż utrzymują się w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla całego kraju.

  czytaj więcej »
 • Wielki pożar w Nowej Białej. Spłonęły domy i budynki gospodarcze

  Wielki pożar w Nowej Białej. Spłonęły domy i budynki gospodarcze

  

Było po godzinie 18 w sobotę, kiedy mieszkańcy wsi Nowa Biała na Podhalu zauważyli ogień w jednym z budynków. Zaledwie kilka chwil wystarczyło, żeby pożar objął kolejne zabudowania. Walka z ogniem trwała przez całą noc. Do szpitala trafiło 9 osób, większość z poparzeniami. Spłonęło kilkadziesiąt budynków, ponad sto osób straciło dach nad głową. Rząd wypłaci poszkodowanym zasiłki.

  czytaj więcej »
 • WHO ostrzega: wariant Delta staje się dominującym na świecie

  WHO ostrzega: wariant Delta staje się dominującym na świecie

  Wariant Delta koronawirusa staje się dominujący na świecie - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia Dawniej. Wariant ten jest obecnie odpowiedzialny za gwałtowny wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii. Przestrzega przed nim również amerykański prezydent Joe Biden. - To wariant, który łatwiej się przenosi, jest potencjalnie zabójczy i szczególnie groźny dla młodych ludzi - podkreślił Biden.

  czytaj więcej »
 • Polska powiadomiła unijne państwa i instytucje o cyberatakach

  Polska powiadomiła unijne państwa i instytucje o cyberatakach

  Polski rząd o cyberataki przeprowadzone w ostatnich dniach na polskich polityków i urzędników obwinia Rosję. O sprawie poinformował już państwa członkowskie Unii Europejskiej, Komisję Europejską i Radę Europejską. Z kolei Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego informacje dotyczącą ataków cybernetycznych przesłała służbom specjalnym państw członkowskich NATO i zapewniła, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Jednocześnie zaprzeczyła, że nie miała o atakach jakikolwiek sygnału od izraelskich służb.

  czytaj więcej »
 • Senat zdecydował w sprawie RPO. Nominacja Lidii Staroń odrzucona

  Senat zdecydował w sprawie RPO. Nominacja Lidii Staroń odrzucona

  Senat odrzucił w piątek kandydaturę popieranej przez PiS senator niezależnej Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jej kandydaturą głosowało 45 senatorów, przeciwko - 51. Lidia Staroń wstrzymała się od głosu, podobnie jak dwóch innych senatorów. 15 lipca Adam Bodnar musi zakończyć urzędowanie.

  czytaj więcej »
 • Najpierw premier, teraz grupa posłów. Kolejna sprawa dotycząca TSUE w TK

  Najpierw premier, teraz grupa posłów. Kolejna sprawa dotycząca TSUE w TK

  Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności przepisów traktatu o Unii Europejskiej i traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, które ich zdaniem umożliwiają TSUE kształtowanie i zawieszanie organów konstytucyjnych państwa członkowskiego, w szczególności sądów. Wcześniej podobny wniosek do TK skierował premier Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej »
tvnpix