Fakty po południu

Spotkanie prezydenta i sportowców na Stadionie Narodowym. "Jesteście państwo filarem budowania silnego państwa"

Spotkanie prezydenta i sportowców na Stadionie Narodowym. "Jesteście państwo filarem budowania silnego państwa"

Spotkanie prezydenta i sportowców na Stadionie Narodowym. "Jesteście państwo filarem budowania silnego państwa"

Foto: tvn24 | Video: Fakty po południu
Prezydent Andrzej Duda dziękował polskim zawodnikom za niezłomną postawę i sukcesy w ciągu ostatniego stulecia. Przekazał także specjalne puchary z okazji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości.

- Dziękuję za wspaniałych 100 lat sportowych radości i wielkiej dumy - powiedział prezydent na spotkaniu ze środowiskiem sportowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

- Jesteście państwo wielkim elementem, powiedziałbym absolutnie jednym z filarów budowania silnego polskiego państwa na przestrzeni tych stu lat - podkreślił Duda, który spotkał się ze sportowcami na warszawskim stadionie PGE Narodowy.

Nieobliczalny reżim w sąsiednim kraju i sroga zima - problemy organizatorów igrzysk

To ma być święto sportu, ale w przypadku zimowych igrzysk w Pjongczangu większe emocje niż sport budzi to, jak zachowa się Kim Dzong Un. Organizatorzy robią co mogą, żeby uspokoić nastroje. Samą imprezę nazwali nawet "Igrzyskami Pokoju", choć nie...

Dwa wymiary

Jak dodał, jego zdaniem, sport ma w sensie państwowym przynajmniej dwa wymiary. - Pierwszy, ten najbardziej ogólny, ale niezwykle potrzebny, to sprawność fizyczna i zdrowie społeczeństwa, które tworzy dane państwo - opisywał prezydent.

Jako drugi wskazał sport profesjonalny. - Ten wielki, ten na najwyższym poziomie. Sport, który tak silnie związany jest z polityką. Z polityką państwa i polityką międzynarodową. Każde państwo, które chce istnieć na arenie międzynarodowej, każde państwo, które czy to jest silne czy ma ambicję bycia państwem silnym, liczącym się, inwestuje w sport - zaznaczył.

W spotkaniu wzięli też udział minister sportu Witold Bańka, byli i obecni zawodnicy, młodzi sportowcy w wieku szkolnym oraz przedstawiciele krajowych związków sportowych.

Źródło: Fakty po południu TVN24, PAP

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Chciał być jak Bruce Lee. Spalił 40 skuterów

  Chciał być jak Bruce Lee. Spalił 40 skuterów

  Nastolatek z Chin chciał być jak Bruce Lee. Próba naśladowania mistrza była jednak na tyle niefortunna, że skończyła się pożarem. Nastolatek wykorzystywał świeczkę do treningów sztuk walk. Położył ją na bagażniku skutera i kierował ciosy w stronę płomienia jak na filmach. Nie pomyślał, że świeczka może spowodować pożar. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Strażacy gasili go prawie pół godziny. Zniszczonych zostało ponad 40 skuterów o wartości 15 tysięcy dolarów. Rodzice chłopca obiecali pokryć szkody.

  czytaj więcej »
 • Spektakularne wyburzenie w Szanghaju. Dwa 46-metrowe kominy runęły

  Spektakularne wyburzenie w Szanghaju. Dwa 46-metrowe kominy runęły

  Kominy od roku stały nieużywane. Po tym, jak przez 10 lat służyły przedsiębiorstwu, które wydobywa i przetwarza w Chinach gaz ziemny oraz ropę naftową. Takie konstrukcje, nad którymi stale unosi się płomień używane są w zakładach chemicznych, gdzie produktem ubocznym jest gaz ziemny, którego nie można zagospodarować w inny sposób niż spalanie. Wszystko po to, żeby uniknąć przeciążenia linii wydobywczo-produkcyjnej. Teraz służby będą musiały posprzątać gruz, co ma im zająć około trzech tygodni.

  czytaj więcej »
 • Specjalna rada powiatu kluczborskiego. Tematem problemy kadrowe w szpitalu

  Specjalna rada powiatu kluczborskiego. Tematem problemy kadrowe w szpitalu

  W szpitalu w Kluczborku wciąż nie rozwiązano problemów kadrowych. Nie ma internistów, co oznacza, że nie ma szans na zapewnienie opieki pacjentom. Od 5 stycznia oddział wewnętrzny zawiesił pracę. Choć starosta zaoferował nawet 15 tysięcy złotych pensji i mieszkanie chętnych nadal brak. W Kluczborku zwołano specjalną radę powiatu, aby rozwiązała problem.

  czytaj więcej »
 • Meksykańscy nurkowie odkryli największą podwodną jaskinię na Ziemi

  Meksykańscy nurkowie odkryli największą podwodną jaskinię na Ziemi

  Największa podwodna jaskinia na ziemi leży na półwyspie Jukatan. Ma prawie 350 kilometrów długości i kryje skarby kultury Majów. Nurkowie podejrzewali, że między dwiema wielkimi jaskiniami może istnieć połączenie , szukali go przez wiele miesięcy. Naukowcy zakładają, że nowo odkryta jaskinia łączy ze sobą nawet 200 naturalnych studni, nazywanych przez Majów cenote. To wypełnione wodą dziury w ziemi, wokół których powstawały osiedla. Wykorzystywano je jako źródła wody pitnej. Niektóre z tych studni miały dla Majów duże znaczenie religijne i były nawet celem pielgrzymek.

  czytaj więcej »
 • Samochód wbił się w budynek na wysokości pierwszego piętra. Nowe nagranie

  Samochód wbił się w budynek na wysokości pierwszego piętra. Nowe nagranie

  W Kalifornii kilka dni temu samochód osobowy wjechał do budynku na wysokości pierwszego piętra. Teraz powracamy do wydarzenia, ponieważ kaskaderski skok nagrał miejski monitoring z autobusu. Rozpędzony samochód najpierw przecina drogę w poprzek, najeżdża na krawężnik i nasyp rozdzielający jezdnie i wzbija się w powietrze, lecąc prosto na budynek. Zabrakło jedynie kilku sekund, by auto wbiło się nie w ścianę, a w przejeżdżający autobus. Kierowca auta był pod wpływem narkotyków. Strażacy po przyjeździe na miejsce musieli wyciągnąć z auta jedną osobę. Druga wyszła o własnych siłach. Na szczęście w budynku nikogo nie było. By sprowadzić auto na ziemię, strażacy musieli użyć dźwigu.

  czytaj więcej »
 • Wciąż brak kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa

  Wciąż brak kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa

  Nie ma sędziów, którzy chcieliby wejść w skład nowej Krajowej Rady Sądownictwa, a minister sprawiedliwości właśnie odwołał prezesa łódzkiego Sądu Okręgowego. W poniedziałek sędziowie z Łodzi przyjęli uchwały ostro krytykujące zmiany w sądownictwie i apelowali o niezgłaszanie kandydatów do nowej KRS.

  czytaj więcej »
 • Na środku sklepu pobili się o czereśnie

  Na środku sklepu pobili się o czereśnie

  W Australii dwóch klientów sklepu do czerwoności rozpaliła informacja, że czereśnie można kupić tylko na wagę. Zaczęli bić pracownika, a ten nie pozostał im dłużny. Świadkowie przez długi czas nie byli w stanie ich rozdzielić.

  czytaj więcej »
 • Agresywne psy pogryzły trzech przechodniów

  Agresywne psy pogryzły trzech przechodniów

  Trzy osoby trafiły do szpitala po ataku agresywnych psów. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali pogryzieni przez amstaffy i boksera. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jassy w Rumunii. Psy uciekły właścicielowi z jednej z posesji i bezlitośnie zaatakowały . Na pomoc kobiecie ruszyli sąsiedzi. Próbowali przegonić zwierzęta, ale Wtedy sami zostali pogryzieni. U jednego z mężczyzn obrażenia okazały się na tyle poważne, że lekarze musieli go operować. Właścicielowi groźnych psów grozi do trzech lat więzienia.

  czytaj więcej »
 • Leczą komórkami macierzystymi. Pozytywne efekty nowatorskiej metody

  Leczą komórkami macierzystymi. Pozytywne efekty nowatorskiej metody

  Jeszcze w fazie eksperymentu, ale nowatorska metoda leczenia stawów pomogła już kilkunastu pacjentom z całej Polski. Klinika z Bielska Białej wprowadziła leczenie tkanki chrzęstnej komórkami macierzystymi, co pozwala pacjentom szybciej wrócić do zdrowia i uniknąć bolesnych operacji. Wszystkie zabiegi do tej pory się udały i dają nadzieję innym chorym na to, że niedługo w Polsce leczenie komórkami macierzystymi przestanie budzić kontrowersje i stanie się normą.

  czytaj więcej »
tvnpix