Fakty po południu

Spotkanie prezydenta i sportowców na Stadionie Narodowym. "Jesteście państwo filarem budowania silnego państwa"

Spotkanie prezydenta i sportowców na Stadionie Narodowym. "Jesteście państwo filarem budowania silnego państwa"

Spotkanie prezydenta i sportowców na Stadionie Narodowym. "Jesteście państwo filarem budowania silnego państwa"

Foto: tvn24 | Video: Fakty po południu
Prezydent Andrzej Duda dziękował polskim zawodnikom za niezłomną postawę i sukcesy w ciągu ostatniego stulecia. Przekazał także specjalne puchary z okazji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości.

- Dziękuję za wspaniałych 100 lat sportowych radości i wielkiej dumy - powiedział prezydent na spotkaniu ze środowiskiem sportowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

- Jesteście państwo wielkim elementem, powiedziałbym absolutnie jednym z filarów budowania silnego polskiego państwa na przestrzeni tych stu lat - podkreślił Duda, który spotkał się ze sportowcami na warszawskim stadionie PGE Narodowy.

Nieobliczalny reżim w sąsiednim kraju i sroga zima - problemy organizatorów igrzysk

To ma być święto sportu, ale w przypadku zimowych igrzysk w Pjongczangu większe emocje niż sport budzi to, jak zachowa się Kim Dzong Un. Organizatorzy robią co mogą, żeby uspokoić nastroje. Samą imprezę nazwali nawet "Igrzyskami Pokoju", choć nie...

Dwa wymiary

Jak dodał, jego zdaniem, sport ma w sensie państwowym przynajmniej dwa wymiary. - Pierwszy, ten najbardziej ogólny, ale niezwykle potrzebny, to sprawność fizyczna i zdrowie społeczeństwa, które tworzy dane państwo - opisywał prezydent.

Jako drugi wskazał sport profesjonalny. - Ten wielki, ten na najwyższym poziomie. Sport, który tak silnie związany jest z polityką. Z polityką państwa i polityką międzynarodową. Każde państwo, które chce istnieć na arenie międzynarodowej, każde państwo, które czy to jest silne czy ma ambicję bycia państwem silnym, liczącym się, inwestuje w sport - zaznaczył.

W spotkaniu wzięli też udział minister sportu Witold Bańka, byli i obecni zawodnicy, młodzi sportowcy w wieku szkolnym oraz przedstawiciele krajowych związków sportowych.

Źródło: Fakty po południu TVN24, PAP

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix