Fakty po południu

Robią wszystko, żeby uratować synka. "Jeżeli nie przeprowadzimy operacji, Miłosz może umrzeć"

Mały Miłosz zmaga się z poważną wadą serca i problemami z oddychaniem. Choroba jest bezlitosna, ale rodzice zdeterminowani, by walczyć o zdrowie i życie synka. Stracili już dwójkę dzieci. Robią wszystko, by zebrać pieniądze na operację serca Miłosza, która musi odbyć się w lipcu, bo potem będzie za późno.

Ma 5 miesięcy i dopiero poznaje świat. Mały Miłosz tylko z pozoru wygląda na zdrowe dziecko. Serce chłopca jest coraz słabsze, a diagnoza lekarzy bezlitosna.

- Jeżeli nie przeprowadzimy operacji do szóstego miesiąca życia, Miłosz może umrzeć - mówi mama Miłosza, Kamila Żmitro.

Z dnia na dzień coraz gorzej

Im Miłosz jest starszy, tym słabiej pracuje jego serce, a organizm jest mniej dotleniony. Wada jest poważna. Chłopiec urodził się tylko z jedną komorą serca. Stan dziecka z dnia na dzień jest coraz gorszy. - Saturacje spadają. Miłosz dosłownie sinieje. Zaczyna mu się robić sina główka, troszeczkę nóżki - opisuje mama Miłosza.

Raczkowanie, pierwsze kroki i pierwsze wyzwania - bez zdrowego serca Miłosz nie da rady. Pomóc może klinika w Niemczech, gdzie leczą najcięższe przypadki i osiągają najlepsze wyniki. Rodzice Miłosza w życiu stracili już zbyt wiele, bo dwójkę dzieci. - Pierwsza córka miałaby w tej chwili 6 lat, a synek miałby 2 - mówi mama.

O stracie kolejnego dziecka nie chcą myśleć. Klinika w Niemczech to najlepsze rozwiązanie, ale czas ucieka. - Te operacje powinny być wykonywane między czwartym a szóstym miesiącem życia. Miłosz ma w tej chwili 5 miesięcy - tłumaczy pani Kamila.

Liczy się każda złotówka

Operacja ma odbyć się już w lipcu, jej koszt to przeszło 150 tysięcy złotych. Dla rodziców zbyt wiele, ale dla syna zrobią wszystko. Aukcje, festyny, koncerty - w zbiórce pieniędzy pomagają rodzina, sąsiedzi i przyjaciele.

- Jest to naprawdę pogodne, radosne dziecko. Nie różni się od innych dzieci. Tyle tylko, że ma chore serduszko - mówi tata Miłosza, Łukasz Żmitro.

- Jeśli jest wnuk chory, to cała rodzina jest chora i to nas po prostu i wzmacnia, i mobilizuje do tego, abyśmy wszystkimi ogromnymi siłami pomogli, bo jest to dla nas najważniejszy cel - dodaje babcia Miłosza, Krystyna Piotrak.

W mistrzowskim stylu o zdrowie chłopca walczy też Joanna Jędrzejczyk. - Ja przelałam pieniądze, dałam fanty z mojej ostatniej walki. Jak się zbierze grono osób, które wpłacą po złotówce, po 10 złotych, po 100 złotych, to jest naprawdę wspaniała inicjatywa, która daje nam sumę potrzebną na operację - tłumaczy mistrzyni UFC.

Przed chłopcem kilka etapów leczenia. Liczy się każda złotówka i każdy gest dobrego serca. Marzenie rodziców Miłosza: "tylko jedno, żeby żył".

Informacje o zbiórce pieniędzy dostępne są na stronach siępomaga (kliknij TUTAJ), fundacji "Kawałek Nieba" (kliknij TUTAJ) i na portalu społecznościowym (kliknij TUTAJ).

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Tony włoskich śmieci w Gliwicach. Sprawę bada prokuratura

  Tony włoskich śmieci w Gliwicach. Sprawę bada prokuratura

  Była stacja benzynowa i tony porzuconych śmieci. Miały być przetworzone, ale od półtora roku zalegają. Czy legalnie? Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ma wątpliwości. Włosi z powrotem przyjąć odpadów nie chcą, bo mówią, że wszystko jest jak należy. To sytuacja z Gliwic. Sprawą zajęły się Inspektorat Ochrony Środowiska, a także prokuratura.

  czytaj więcej »
 • Spór o projekt nowelizacji Kodeksu karnego. "Licytacja na barbarzyństwo"

  Spór o projekt nowelizacji Kodeksu karnego. "Licytacja na barbarzyństwo"

  W momencie, w którym Sejm większością głosów posłów Prawa i Sprawiedliwości powiedział "tak" dalszym pracom nad obywatelskim projektem ustawy, przed Sejmem trwał protest, który był wyraźnym "nie". Wszystko przez projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowany przez inicjatywę "Stop pedofilii". Autorzy projektu przekonują, że ich celem jest "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". Zdaniem opozycji, intencją projektodawców jest zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej.

  czytaj więcej »
 • Utknął w aucie na torach. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

  Utknął w aucie na torach. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

  Brawurowa akcja ratunkowa. W amerykański stanie Utah mężczyzna utknął w aucie na torach, kiedy nadjeżdżał pociąg. Kierowca był nieprzytomny, ale na szczęście policjant, który go zauważył, był błyskawiczny. Rzucił się na pomoc i wyciągnął mężczyznę dosłownie sekundy przed tym, jak lokomotywa staranowała.

  czytaj więcej »
 • Powyborcza gra o Senat. PiS ma kusić opozycyjnych polityków

  Powyborcza gra o Senat. PiS ma kusić opozycyjnych polityków

  Czwartek to pierwszy dzień ostatniego posiedzenia Senatu obecnej kadencji. Po wyborach senatorowie opozycji apelowali, żeby zostało odwołane. Najpóźniej 12 listopada senatorowie zbiorą się na Wiejskiej już w nowym składzie, kiedy Prawo i Sprawiedliwość będzie w mniejszości. Partia rządząca podobno kusi senatorów opozycji, by zmienili polityczne barwy.

  czytaj więcej »
 • "Wciąż pozostaje wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi"

  "Wciąż pozostaje wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi"

  Na farmie dom, w domu piwnica, a w niej sześcioosobowa rodzina w izolacji przez dziewięć lat. Holenderskie służby zaczęły szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego 58-letni Austriak dla 6 osób zrobił w piwnicy więzienie w obawie przed końcem świata?. Holenderscy dziennikarze docierają do kolejnych szokujących faktów.

  czytaj więcej »
 • Oświadczenia Mariana Banasia. CBA zakończyło kontrolę

  Oświadczenia Mariana Banasia. CBA zakończyło kontrolę

  CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Teraz ruch po jego stronie - ma siedem dni na złożenie zastrzeżeń do zawartych w raporcie ustaleń. Opozycja pyta, co ze złożeniem dymisji. W obozie władzy także słychać coraz śmielsze głosy, że prezes NIK jest coraz większym obciążeniem. Ale tu też ruch należy tylko do niego. Bo tylko on może przerwać sześcioletnią kadencję. Na razie szef NIK jest na bezpłatnym urlopie.

  czytaj więcej »
 • Ruszyło przeciąganie senatorów? Schetyna ostrzega przed "korupcją polityczną"

  Ruszyło przeciąganie senatorów? Schetyna ostrzega przed "korupcją polityczną"

  Rządowa układanka jest nie mniej problematyczna niż senacka. Niewielka przewaga opozycji uruchamia wielką mobilizację w obozie władzy. Już rozpoczęło się kuszenie senatorów. Na negocjacyjnym stole pojawiły się ministerialne teki i to pewnie nie koniec ofert. Grzegorz Schetyna grzmi o politycznej korupcji. Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu najpóźniej odbędzie się 12 listopada.  

  czytaj więcej »
 • Więzienie za edukację seksualną? Sejm debatuje nad kontrowersyjną ustawą

  Więzienie za edukację seksualną? Sejm debatuje nad kontrowersyjną ustawą

  Pięć lat więzienia za "propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej". PiS nie tylko popiera, ale zdecydowanie zaostrza obywatelski projekt organizacji "Stop pedofilii". Sejm pracuje nad kontrowersyjną ustawą, która rykoszetem może uderzyć i w młodzież, i w edukatorów seksualnych. W środę odbędzie się głosowanie.  

  czytaj więcej »
tvnpix