loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

"Zgodnie z wolą naszego przywódcy". Korea Północna nawiązała kontakt z Południem

"Zgodnie z wolą naszego przywódcy". Korea Północna nawiązała kontakt z Południem

Gorąca linia między Pjongjangiem a Seulem. Rozmowa trwała 20 minut i była pierwszym od prawie 2 lat bezpośrednim kontaktem Korei Północnej z Południową. Lody przełamały Zimowe Igrzyska Olimpijskie, bo Kim Dzong Un chce wysłać na nie swoich sportowców. Bardziej niż chłodne są za to relacje Pjongjangu z Waszyngtonem. Donald Trump w odpowiedzi na noworoczne ostrzeżenia Kima napisał, że jego guzik atomowy jest większy, i że działa.
Rozpoczęły się zbiory winogron do produkcji win lodowych

Rozpoczęły się zbiory winogron do produkcji win lodowych

Wino lodowe to rarytas wśród win. Jedno z bardziej popularnych napojów tego typu powstaje w winnicy Chateau Chantal na jeziorem Michigan w Stanach Zjednoczonych. Winogrona wykorzystywane do produkcji wina lodowego zbiera się ręcznie przy temperaturze około minus 8 stopni Celsjusza, zazwyczaj na przełomie grudnia i stycznia. Następnie z zamarzniętych owoców wyciska się sok, który odstawiany jest do fermentacji. Tak wytwarzane wino jest słodsze od tych klasycznych, charakteryzuje się aromatami miodu, róż i tropikalnych owoców. Ojczyzną wina lodowego są Niemcy. Do jego produkcji najczęściej wykorzystuje się tam winogrona odmiany riesling. Obecnie największymi...
W stolicy powstaje biblioteka dla bezdomnych

W stolicy powstaje biblioteka dla bezdomnych

Miedzy innymi dzięki łodzianom, półki biblioteki już się uginają. Zebrane w Łodzi i Warszawie książki trafiają do tworzonej właśnie w stołecznym Pensjonacie Socjalnym "Św. Łazarz" Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Dostęp do książek będzie miało ponad 90 mieszkańców schroniska, ale także mieszkańcy lokali treningowych prowadzonych przez Misję oraz bezdomni, korzystający z jej pomocy doraźnie. To w sumie ponad 400 osób.
Władimir Żyrinowski pierwszym oficjalnym kandydatem na prezydenta Rosji

Władimir Żyrinowski pierwszym oficjalnym kandydatem na prezydenta Rosji

Rosja ma pierwszego, oficjalnego kandydata na prezydenta. To Władimir Żyrinowski - 72-latek, przewodniczący lojalnej wobec Kremla, Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Wybory odbędą się 18 marca, czyli w czwartą rocznicę zaanektowania Krymu przez Rosję. Taki termin został wybrany przez rosyjską Dumę Państwową. Żyrinowski jest szefem populistyczno-nacjonalistycznej partii, w wyborach startuje po raz szósty. Znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi. Przed kamerą "Faktów" TVN deklarował, że kocha Polskę, ale - jak mówił - "w przypadku wielkiej wojny, z Polski nic nie zostanie". Doradzał także, by Polska wraz z Węgrami i Rumunią - tu cytat - włączyła się do...
Mleczna fala na autostradzie w Argentynie

Mleczna fala na autostradzie w Argentynie

Rozpędzona ciężarówka wypełniona produktami mlecznymi, przechyliła się na bok, skosiła słup, zjechała na przeciwległy pas i ostatecznie przewróciła. Ładunek rozlał się na drogę. Na miejscu wypadku błyskawicznie pojawili się okoliczni mieszkańcy. Nie przejmując się obecnością policji, dorośli i dzieci, zaczęli rozkradać przewożone autem produkty głównie mleko, które jednak ze względu na wysoką temperaturę asfaltu, mogło już nie nadawać się do spożycia.
tvnpix