loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

Silne wichury w środkowych Chinach. Uszkodzony terminal lotniska

Silne wichury w środkowych Chinach. Uszkodzony terminal lotniska

Na międzynarodowym lotnisku w Nanchang w środkowych Chinach wiatr zerwał dużą część elewacji terminala. Cudem nikomu nic się nie stało. W tej części kraju prędkość wiatru przekraczała 30 metrów na sekundę. Części odrywające się od budynków spadały na samochody. Wiadomo o wielu zniszczeniach, między innymi w okolicach placów budowy, gdzie wiatr niszczył rusztowania. Dodatkowo, w ciągu godziny spadło tam aż pięć centymetrów deszczu.
Zarabiał na pirackim streamingu. Usłyszał wyrok

Zarabiał na pirackim streamingu. Usłyszał wyrok

Lubelscy policjanci zatrzymali 30-latka z okolic Biłgoraja, który w internecie nielegalnie udostępniał sygnały płatnych kanałów telewizyjnych. Usłyszał już zarzuty i poddał się dobrowolnie karze. Mężczyzna prowadził dwie platformy do oglądania telewizji w sieci. Internauci nie płacili za dostęp do kanałów telewizyjnych, ale właściciel zarabiał na reklamach. W zeszłym tygodniu w mieszkaniu mężczyzny pojawili się policjanci, którzy przeszukali dom, zabezpieczyli pieniądze, dwa komputery i twardy dysk. 30-latek usłyszał wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Będzie musiał też zapłacić 2 tysiące złotych grzywny.
Macedończycy protestowali przeciwko zmianie nazwy ich państwa

Macedończycy protestowali przeciwko zmianie nazwy ich państwa

Ani Górna ani Północna - Macedończycy nie godzą się na zmianę nazwy swojego kraju. Tysiące mieszkańców Skopje protestowało przeciwko ewentualnemu porozumieniu z Grecją. Bo premier Macedonii zapowiada, że jest gotów dodać geograficzne określenie do nazwy swojego kraju, żeby tylko zakończyć ciągnący się spór z Atenami. Zdaniem protestujących jest to zdrada interesów narodowych. Domagają się rezolucji ONZ, która uznaje nazwę Macedonia oraz wstrzymania rozmów Grecją.
Koreańskie rozmowy na szczycie. Reprezentanci Południa spotkali się z Kim Dzong Unem

Koreańskie rozmowy na szczycie. Reprezentanci Południa spotkali się z Kim Dzong Unem

Delegacja rządu z Seulu poleciała do Pjongjangu. Wysłannicy z Południa są już po pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Północy - w tym z samym Kim Dzong Unem. Delegaci z Korei Południowej to wysoko postawieni urzędnicy, w tym szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Ich zadanie, to stworzenie, tu cytat: "pozytywnej atmosfery" wokół przyszłych rozmów Pjongjang-Waszyngton. 10 dyplomatów zostało powitanych na lotnisku między innymi przez północnokoreańskiego szefa Komitetu na rzecz Zjednoczenia. Po wstępnych rozmowach, delegacja z Seulu została zaproszona na spotkanie z Kim Dzong Unem. Ta rozmowa do ostatniej chwili nie była oficjalnie potwierdzana i na razie...
"Podniebna taksówka" pomyślnie przeszła kolejne testy

"Podniebna taksówka" pomyślnie przeszła kolejne testy

Być może już w przyszłym roku maszyna będzie mogła wynieść na orbitę pierwszy prom. Test zorganizowano na gigantycznym pasie kalifornijskiego portu lotniczo-kosmicznego. Maszyna "Stratolaunch" wyjechała z potężnego hangaru i rozwinęła prędkość 74 kilometrów na godzinę i dumnie prezentowała się w ruchu. Gigant przypomina katamaran: ma dwa połączone ze sobą kadłuby i sześć silników odrzutowych z Boeinga. Rozpiętość jego skrzydeł to 117 metrów "Stratolaunch" ma docelowo wywozić promy kosmiczne na wysokość lotów zwykłych samolotów pasażerskich, a następnie wystrzeliwać je na orbitę. Twórcy przekonują, że będzie to wielkie ułatwienie i obniżenie kosztów operacji...
tvnpix