Fakty po południu

Wielkie przygotowania do 27. finału WOŚP

Odliczanie już trwa. 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia. Szykują się miasta i miasteczka, wolontariusze kończą przygotowania. W dniu finału kwestować ich będzie ponad sto tysięcy. Co jest już tradycją nie tylko w Polsce.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Autor: Paweł Laskosz / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Godziny rektorskie dla studentów, którzy chcą protestować

  Godziny rektorskie dla studentów, którzy chcą protestować

  Środowisko akademickie strajkuje razem z kobietami. Największe uczelnie w Polsce zwolniły w środę studentów i doktorantów z zajęć, by mogli uczestniczyć w protestach. Z dewizą "nec temere, nec timide", czyli bez strachu, ale z rozwagą, rozpoczęła się demonstracja na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Bez wulgarnych transparentów i okrzyków, a do tego z zachowaniem dystansu. Kolegium rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego apeluje do władz o zażegnanie konfliktu społecznego.

  czytaj więcej »
 • Odwołane zajęcia, zwolnienia z pracy. Siódmy dzień protestów po orzeczeniu w sprawie aborcji

  Odwołane zajęcia, zwolnienia z pracy. Siódmy dzień protestów po orzeczeniu w sprawie aborcji

  W Krakowie przed rozpoczęciem dyżuru protestowali pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego. W Warszawie setki demonstrantów pojawiły się przed siedzibą Ordo Iuris. W Łodzi, według szacunków organizatorów, w proteście wzięło udział około 10 tysięcy osób. To już siódmy dzień protestów, które rozpoczęły się w zeszły czwartek po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

  czytaj więcej »
 • 16 300. Najwyższa dobowa liczba zachorowań

  16 300. Najwyższa dobowa liczba zachorowań

  Resort zdrowia potwierdził we wtorek 16 300 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. To najwyższa dobowa liczba nowych zakażeń od początku epidemii. Szpitale pękają w szwach, pacjentów zakażonych koronawirusem przybywa lawinowo. Tym trudniej zrozumieć sytuację, która wydarzyła się w Tychach. Pacjent z zakażony SARS-CoV-2 uciekł z karetki pogotowia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

  czytaj więcej »
 • Senat przyjął poprawki do ustawy covidowej

  Senat przyjął poprawki do ustawy covidowej

  Ustawą dotyczącą między innymi pracy medyków zajął się Senat. Sejmowy projekt zakładał przyznanie dodatków do wynagrodzeń medykom skierowanym do walki z epidemią przez wojewodę, jednak senatorowie przyjęli poprawkę, zgodnie z którą dodatek w wysokości 100 procent będzie przysługiwać wszystkim pracownikom ochrony zdrowia zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19.

  czytaj więcej »
 • Rząd przedstawił szczegóły wsparcia dla najbardziej dotkniętych branż

  Rząd przedstawił szczegóły wsparcia dla najbardziej dotkniętych branż

  Od soboty cała Polska jest objęta czerwoną strefą, czyli w sklepach obowiązują limity, restauracje mogą serwować dania jedynie na wynos, a kluby fitness są zamknięte. Rząd zamknął część branż niemal z dnia na dzień - podkreślają przedsiębiorcy. Teraz premier Mateusz Morawiecki obiecuje pomoc. Ma ona dotyczyć gastronomii, rozrywki, branży fitness, sklepów i bazarów.

  czytaj więcej »
 • Żandarmeria Wojskowa będzie pomagała policji. "Nie ma w tym nic nic nadzwyczajnego"

  Żandarmeria Wojskowa będzie pomagała policji. "Nie ma w tym nic nic nadzwyczajnego"

  Od środy 28 października żołnierze Żandarmerii Wojskowej mają wspierać policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Rządzący zapewniają, że to rutynowe działanie związane z epidemią. Jednak protestujący i opozycja obawiają się, że żołnierze zostaną wykorzystani do tłumienia manifestacji przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, którego prezesem jest Julia Przyłębska.

  czytaj więcej »
 • Miley Cyrus, Dua Lipa i Zara Larson. Światowe gwiazdy komentują sytuację w Polsce

  Miley Cyrus, Dua Lipa i Zara Larson. Światowe gwiazdy komentują sytuację w Polsce

  Zagraniczne protesty i głosy, które trudno zignorować, bo oprócz Polaków mieszkających poza granicami kraju, w sprawie niemal całkowitego zakazu aborcji w Polsce, głos zabrały także gwiazdy. Swój zdanie w mediach społecznościowych publicznie wyraziła Miley Cyrus, Dua Lipa, Zara Larson, czy gwiazda serialu "Opowieść podręcznej" Nina Kiri. Oznacza to, że o sprawie kobiet w Polsce i kwestii aborcji usłyszały miliony ludzi na całym świecie.

  czytaj więcej »
 • Nowa ustawa, brak publikacji wyroku TK? Scenariusze rozwiązania sporu wokół aborcji

  Nowa ustawa, brak publikacji wyroku TK? Scenariusze rozwiązania sporu wokół aborcji

  Po sześciu dniach, od trwających protestów w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji, głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, zabrała też Julia Przyłębska. Jednak prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, choć miał możliwość odpowiedzi, pytania dziennikarzy zbył milczeniem. W tle dyskusji o samym orzeczeniu dotyczącym aborcji - debata czy to w ogóle orzeczeniem jest, jeśli Trybunał Konstytucyjny nie został powołany zgodnie z prawem - mówi o tym Koalicja Obywatelska. Z kolei Lewica chce pełnej legalizacji aborcji i w tej sprawie zapowiada projekt ustawy.

  czytaj więcej »
 • Burzliwe obrady Sejmu. Ostre słowa Terleckiego, interwencja Straży Marszałkowskiej, zablokowana mównica

  Burzliwe obrady Sejmu. Ostre słowa Terleckiego, interwencja Straży Marszałkowskiej, zablokowana mównica

  We wtorek Sejm po godzinie 10 rozpoczął zaplanowane na dwa dni posiedzenie. Podczas ob rad niektórzy posłowie opozycji mieli maseczki z czerwoną błyskawicą - symbolem Strajku Kobiet i trwających od czwartku protestów, dotyczących wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Skomentował to prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości, który w symbolu widzi znaki "do złudzenia przypominające symbole Hitlerjugend i SS". Następnie posłanki Lewicy zeszły w stronę miejsc posłów Prawa i Sprawiedliwości i próbowały otoczyć Jarosława Kaczyńskiego, ale na pomoc ruszyli mu posłowie jego partii. Ryszard Terlecki wezwał Straż Marszałkowską do przeprowadzenia interwencji.

  czytaj więcej »
 • Nowe zasady w szkołach. Jak przebiega nauka zdalna?

  Nowe zasady w szkołach. Jak przebiega nauka zdalna?

  Część uczniów szkolne ławki zamieniła na domowe biurka. Samorządy i dyrektorzy szkół radzą sobie, jak mogą. W poniedziałek zawiesił się najpopularniejszy program do nauki zdalnej. Obecnie do placówek uczęszczają tylko dzieci nauczania początkowego - klasy 1-3.

  czytaj więcej »
tvnpix