Fakty po Faktach

08.11 | "Nie wystarczy wstać z kolan, trzeba też zawierać sojusze. A Polska sojuszników nie ma"

Orientację polityki zagranicznej wyznacza prezes Jarosław Kaczyński. Nie ma żadnego innego podmiotowego aktora w tej sferze - mówił w "Faktach po Faktach" Kazimierz Michał Ujazdowski, były polityk PiS, europoseł. - To jest sytuacja permanentnej niepewności wśród jego współpracowników, zwłaszcza w sytuacji rekonstrukcji rządu - dodał Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego.

Źródło: Fakty po Faktach TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Ta konferencja była porażką"

  "Ta konferencja była porażką"

  Wysokie wyobrażenie o samym sobie kieruje Donaldem Trumpem. Po drugiej stronie ma bardzo twardego gracza, którego najwyraźniej lekceważy i nie docenia jego zdolności - mówił w "Faktach po Faktach" Ryszard Schnepf. Były ambasador Polski w USA komentował w piątek w TVN24 szczyt Kim-Trump w Singapurze. Konferencję, na której Donald Trump zapowiedział wstrzymanie manewrów w Korei Południowej, nazwał "porażką".

  czytaj więcej »
 • "Wyjście z grupy i jeszcze jeden wygrany mecz to już by była pełna satysfakcja"

  "Wyjście z grupy i jeszcze jeden wygrany mecz to już by była pełna satysfakcja"

  Mam nadzieję, że z grupy, której faworytem nie jesteśmy, wyjdziemy i na tym się nie skończy - powiedział w "Faktach po Faktach" Mirosław Żukowski, szef działu sportowego "Rzeczpospolitej". Razem z Romanem Koseckim oceniali szanse polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji. Kosecki ocenił, że w grupie H nikt nie che grać w roli faworyta. W pierwszej części programu gośćmi byli Cezary Tomczyk (PO) i Tomasz Lasota (PiS).

  czytaj więcej »
 • "Referendum będzie bardzo kosztowne"

  "Referendum będzie bardzo kosztowne"

  Choćby ze względu na to, że prezydent reprezentuje ten sam obóz polityczny, jego pomysł referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji powinien zostać życzliwie rozpatrzony - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

  czytaj więcej »
 • "Ta wpadka pokazała, że sztandarowa akcja prezydenta jest wielką ściemą propagandową"

  "Ta wpadka pokazała, że sztandarowa akcja prezydenta jest wielką ściemą propagandową"

  Ta wpadka jest tym bardziej bolesna, że ona pokazuje, że ta debata z Polakami o konstytucji jest tak naprawdę udawana - powiedział w "Faktach po Faktach" były wicemarszałek Sejmu, profesor Tomasz Nałęcz. - Odrzucam takie myślenie, że pan prezydent był tam sobie prywatnie, to nie wolno mu zadać pytania - stwierdził Michał Kamiński, poseł PSL-UED. Gośćmi drugiej części programu byli Marek Ostrowski i Jerzy Maria Nowak.

  czytaj więcej »
 • "Macierewicz podejmował sto sprzecznych decyzji dziennie, a Błaszczak jest niewidoczny"

  "Macierewicz podejmował sto sprzecznych decyzji dziennie, a Błaszczak jest niewidoczny"

  Odziedziczył resort w bardzo trudnej sytuacji i ograniczył się do wyczyszczenia ludzi Macierewicza, jest bardzo mało aktywny - mówił w "Faktach po Faktach" Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej z Platformy Obywatelskiej o działalności obecnego szefa tego resortu. Ocenił też, że minister Mariusz Błaszczak "ostentacyjnie lekceważy parlament", nie pojawiając się na posiedzeniach sejmowej komisji obrony narodowej. Gośćmi drugiej części programu byli doktor Mirosław Oczkoś i docent Ewa Pietrzyk-Zieniewicz.

  czytaj więcej »
 • "Zauważam zmęczenie Polską. To jest jedyna szansa tego rządu"

  "Zauważam zmęczenie Polską. To jest jedyna szansa tego rządu"

  Zapowiada się kolejna jałowa runda dialogu pomiędzy Komisją Europejską i naszym rządem. Jałowa w tym sensie, że obie strony nie mają do tego ani serca, ani przekonania - powiedział w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski. Eurodeputowany PO i były komisarz Unii Europejskiej do spraw budżetu odniósł się do nieoficjalnych informacji, że w przyszłym tygodniu Polskę może odwiedzić wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

  czytaj więcej »
 • "To odgrywanie się na pośle, który jest niewygodny"

  "To odgrywanie się na pośle, który jest niewygodny"

  To z trudem ukrywana pogarda, pokaz siły, prężenie muskułów - ocenił w piątek w "Faktach po Faktach" Leszek Miller, komentując nałożenie na posła PO Sławomira Nitrasa kary przez Prezydium Sejmu. - To odgrywanie się na pośle, który jest niewygodny - dodał były premier. Podobnego zdania był drugi gość programu TVN24, Kazimierz Marcinkiewicz. - To, co wyprawia marszałek Sejmu, jest chamskie i bezczelne - ocenił były szef rządu.

  czytaj więcej »
 • "Korzystanie z wolności słowa nie może wiązać się z tym, że ktoś jest legitymowany"

  "Korzystanie z wolności słowa nie może wiązać się z tym, że ktoś jest legitymowany"

  Jest takie przysłowie: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie. To, co obserwujemy, to jest właśnie taka sytuacja - powiedział w "Faktach po Faktach" Rzecznik Praw Obywatelskich. Adam Bodnar komentował w ten sposób spisywanie przez policję osób uczestniczących w spotkaniach z politykami PiS oraz wypowiedź wiceszefa MSWiA, który oświadczył, że każde pytanie można zadać, ale nie wolno łamać przepisów prawa. W drugiej części programu gośćmi byli senatorowie Artur Warzecha (PiS) i Bogdan Klich (PO).

  czytaj więcej »
 • Mniej pieniędzy dla parlamentarzystów. Senator PiS: dajmy je na porady prawne

  Mniej pieniędzy dla parlamentarzystów. Senator PiS: dajmy je na porady prawne

  Zgłosiłem poprawkę, jestem ciekawy czy zostanie ona poparta, aby pieniądze z obniżenia pensji posłów i senatorów przeznaczyć na bezpłatne porady prawne w naszych biurach poselskich i senackich - mówił w "Faktach po Faktach" senator Andrzej Stanisławek z klubu parlamentarnego PiS. Senator Grzegorz Napieralski (niezrzeszony) uznał poprawkę Stanisławka za "bardzo ciekawą". W drugiej części programu gościem był profesor Wojciech Sadurski.

  czytaj więcej »
 • "To bardziej groteska niż szpiegowski thriller"

  "To bardziej groteska niż szpiegowski thriller"

  Polityczne kłopoty byłego już posła Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty stały się tematem dyskusji z Joanną Muchą z PO i Waldemarem Budą z PiS we wtorkowych "Faktach po Faktach" w TVN24. - To bardziej groteska niż szpiegowski thriller - mówiła Mucha, odnosząc się do wątpliwości opozycji, czy poseł Pięta w związku z publikacjami o jego domniemanym romansie powinien zasiadać w sejmowej speckomisji, gdzie ma dostęp między innymi do informacji niejawnych i spraw wagi państwowej.

  czytaj więcej »
 • Lewandowski: Celem wyjście z grupy. Sami nie wiemy, co się może później zdarzyć

  Lewandowski: Celem wyjście z grupy. Sami nie wiemy, co się może później zdarzyć

  - Nie ma co się oszukiwać. Nie jesteśmy faworytem grupy. Raczej powoli będziemy chcieli zrobić to, co sobie założyliśmy. Nie wybiegamy za daleko w przyszłość. Nie jesteśmy reprezentacją, która co cztery lata gra na mistrzostwach świata i walczy o medale - powiedział w "Faktach po Faktach" kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Gośćmi pierwszej części programu byli Tomasz Nałęcz i Ludwik Dorn.

  czytaj więcej »
 • "Nacjonalistyczne pohukiwanie ma teraz swoje rezultaty"

  "Nacjonalistyczne pohukiwanie ma teraz swoje rezultaty"

  Dzisiaj, gdy pokazaliśmy się Europie z najgorszej strony, oni mówią: "jak wy jesteście samolubni, to my też" - ocenił w "Faktach po Faktach" Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu, odnosząc się do propozycji Komisji Europejskiej dotyczących nowych zasad przydziału środków w ramach polityki spójności. Jak dodał, "Polska wszem i wobec ogłasza, że będzie prowadziła samolubną politykę europejską".

  czytaj więcej »
tvnpix