Fakty po Faktach

  • Foto: tvn24 | Video: tvn24
  • "Testem wiarygodności byłyby dymisje biskupów, którzy ukrywali prawdę"
  • Doniesienia o majątku premiera? "Zaplanowana gra", "kontrowersyjna sprawa"
Gość: Robert Biedroń

Biedroń: Siedzę tutaj jako szef trzeciej siły politycznej. To jest coś pięknego

Dziękuję wszystkim, którzy nam zaufali i dali taki wspaniały wynik - powiedział w "Faktach po Fatach" w TVN24 szef partii Wiosna Robert Biedroń, odnosząc się do wyników najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. - Byłem prostym chłopakiem z Krosna, wychowałem się w trudnej rodzinie i nagle siedzę jako szef trzeciej siły politycznej. To jest coś pięknego - dodał. Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" byli Bartosz Arłukowicz i Patryk Jaki.

Z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 cztery dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wynika, ze 36 proc. Polaków zamierza oddać głos na PiS, 34 proc. - na Koalicję Europejską, a 8 proc. badanych deklaruje poparcie Wiosny Roberta Biedronia.

PiS minimalnie przed Koalicją Europejską. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

36 procent dla PiS, 34 dla Koalicji Europejskiej - to wynik najnowszego sondażu telefonicznego...

ZOBACZ WYNIKI SONDAŻU

"Dziękuję wszystkim państwu, którzy nam zaufaliście"

Do wyników sondażu odniósł się w "Faktach po Faktach" szef partii Wiosna. - Dziękuję bardzo wyborcom, wszystkim państwu, którzy nam zaufaliście i dajecie nam taki wspaniały wynik - powiedział. - To jest kilkaset tysięcy osób, które nam zaufały - dodał.

Wyraził nadzieję, że "26 maja ten wynik będzie jeszcze lepszy".

Pytany, jaki wynik chciałby zobaczyć, odpowiedział, że "ten już jest cudowny". - Ale jeśli państwo dacie nam jeszcze kilka punktów więcej to też będę szczęśliwy. Poproszę o to - mówił Biedroń.

- Ja w życiu nie marzyłem, że będę kiedyś z panią rozmawiał, że kiedyś będę w tym studiu, że będę szefem partii politycznej, prezydentem Słupska, posłem. Przecież wszyscy państwo pamiętacie, od czego ja startowałem. Byłem prostym chłopakiem z Krosna, wychowałem się w trudnej rodzinie i nagle siedzę przed panią jako szef trzeciej siły politycznej. To jest coś pięknego - skomentował.

Biedroń o zachowaniu Scheuring-Wielgus: ja bym tak nie zrobił

Lider Wiosny odniósł się także do postawy posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, która oddała swe dwa psy do schroniska.

Scheuring-Wielgus oddała psy do schroniska. Jest reakcja posłanki

"Zamiast przywiązać do drzewa, uśpić lub zostawić na autostradzie - co niestety się zdarza -...

Dziennik "Fakt" napisał we wtorek, że posłanka Teraz!, ubiegająca się o mandat w europarlamencie z listy Wiosny Roberta Biedronia trzy lata temu oddała swoje dwie suczki: Czarną i Mambę do schroniska. Później - jak napisała gazeta - przed tym samym schroniskiem posłanka walczyła o dobro zwierząt. Posłanka tłumaczyła, że to z powodu alergii i przeprowadzki z domu z ogrodem do mieszkania.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE

- Ja bym tak nie zrobił. Szkoda, że Joanna dołączyła do nas tak późno, bo gdyby była z nami wcześniej to w Wiośnie byśmy to inaczej na pewno rozwiązali - powiedział Biedroń.

Powiedział, że sam by adoptował te psy. - Na pewno bym nie pozwolił, żeby trafiły do schroniska, ale niestety dzisiaj jest musztarda po obiedzie - mówił.

Jak ocenił, "to był dramat osobisty" posłanki. - Joanna Scheuring-Wielgus jest znana ze swojego dobrego serca - stwierdził. - Pokażmy Joannę Scheuring-Wielgus jako tę, która walczyła z pedofilią w Kościele katolickim, która walczyła w obronie osób z niepełnosprawnością. Wiele grup społecznych dzisiaj jej zawdzięcza, że są na tej agendzie politycznej, że się o tym mówi - komentował.

Pytany, czy był zdziwiony, gdy usłyszał o tej historii, odpowiedział, że był, ale podkreślił również, że zna Joannę Scheuring-Wielgus. - I wiem, że ona jest bardzo wrażliwa, że to musiała być tragedia. Zresztą, ona opowiada o tej tragedii - dodał.

- Ciężko oceniać takie rzeczy publicznie i nie chciałbym tego robić - podsumował Biedroń.

Wideo: tvn24 Biedroń o zachowaniu Scheuring-Wielgus: Ja bym tak nie zrobił. Szkoda, że dołączyła do Wiosny tak późno

"Bardzo spóźniony list"

Robert Biedroń skomentował także list biskupów w sprawie pedofilii w Kościele. W środę w Warszawie odbyło się zebranie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski poświęcone ochronie małoletnich w Kościele. Po obradach biskupi wydali oświadczenie, które zostanie odczytane w kościołach 26 maja.

"Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd". Biskupi o pedofilii w Kościele

Przyznajemy, że jako pasterze Kościoła nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom -...

"Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem zgorszenia i domagają się potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców i osób skrywających takie czyny" - napisali biskupi po posiedzeniu Rady Stałej KEP.

- Bardzo spóźniony list, bo ten list powinien się pojawić dawno temu. Wiemy, że ofiary swoje historie życia w tym kontekście opowiadały już wiele lat temu - skomentował lider Wiosny.

Jak mówił, teraz "to nie jest kwestia tylko przeproszenia przez Kościół". - Dzisiaj nadszedł najwyższy czas, żebyśmy my jako społeczeństwo dostali jasny sygnał ze strony państwa, że nie ma tolerancji dla nikogo wobec takich przestępstw - powiedział.

- Dzisiaj mija ponad tydzień od kiedy zobaczyliśmy film braci Sekielskich i nie doszło do żadnego aresztowania, przeszukania żadnej kurii, a przecież lista hańby biskupów, którzy kryli albo współuczestniczyli w tym procederze, jest znana. Została opublikowana przez Fundację "Nie Lękajcie się" - mówił.

- Ja chciałbym, żeby państwo dbało o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży, żeby państwo nigdy więcej nie dopuściło do takiej patologii, w której jedna grupa zawodowa ma roztoczony przez polityków parasol ochronny - zaznaczył.

Wideo: tvn24 Biedroń o liście biskupów: może najwyższa pora, żebyśmy my jako społeczeństwo, wyspowiadali grzeszny Kościół

Pytany, czy myśli, że we wszystkich Kościołach w Polsce ten list zostanie odczytany, wyraził nadzieję, że tak. - Chociaż Kościół jest w tej sprawie podzielony i nie można całego Kościoła winić za tę sprawę, bo jest wielu wspaniałych księży, ale jest też wielu księży, którzy będą unikali debaty na ten temat - ocenił.

- Ja jestem politykiem, który uważa, że Kościół jest grzeszny. Ten grzeszny Kościół przez wiele lat spowiadał nas, społeczeństwo. Może najwyższa pora, żebyśmy my jako społeczeństwo wyspowiadali grzeszny Kościół - zastanawiał się.

Jawne oświadczenia małżonków polityków? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Zdecydowana większość respondentów w badaniu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 opowiedziała się za...

"Premier korzysta z tego narzędzia, z którego korzystali wszyscy politycy do tej pory"

Lider Wiosny odniósł się jeszcze do sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 o jawności majątków małżonków polityków. Zdecydowana większość respondentów w badaniu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 opowiedziała się za tym, aby małżonkowie ważnych polityków składali oświadczenia majątkowe. Pozytywnie za propozycją opowiedziało się 73 procent badanych, a negatywnie - 22 procent.

ZOBACZ WYNIKI SONDAŻU

Pytany czy jego zdaniem Iwona Morawiecka ujawni swój majątek, odpowiedział, że prawdopodobnie nie dlatego, że "premier korzysta z tego narzędzia, z którego korzystali wszyscy politycy do tej pory, żeby ukrywać część swojego majątku, żeby opinia publiczna nie znała całej prawdy o majątku". - To trzeba zmienić - podkreślił.

- Tylko proszę pamiętać, że prawo nie nadąża za rzeczywistością. Ja chcę być bardzo transparentny, ale w moim związku tej transparentności nie będzie, bo nie ma związków partnerskich. W taki sposób można ukrywać też majątek - mówił.

- Powinno być prawo, które zobowiązuje polityków do ujawniania majątku najbliższych, nie tylko żony i męża. I my jako Wiosna złożymy taki projekt na jesieni, kiedy będziemy w Sejmie - dodał.

Źródło: tvn24

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
jacek_jasinski76mw
jacek_jasinski76mw

OD KANADY PO AUSTRALIE PRZEZ POLSKE CORAZ WIĘCEJ PEDERASTÓW W POLITYCE

  • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
      0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
      • zgłoś naruszenie
      zamknij
      Zasady forum
      Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

      Pozostałe informacje

      • Prof. Król: mamy do czynienia ze schyłkiem najwspanialszego okresu w naszej historii

        Prof. Król: mamy do czynienia ze schyłkiem najwspanialszego okresu w naszej historii

        To, czego zawzięcie broni Koalicja Europejska, czyli to co ja nazywam demokracją proceduralną, to przez pewien długi czas wspaniale działało w Europie. I przyszedł (na to - red.) koniec po prostu. W pewnym momencie wszystko się kończy - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 historyk idei profesor Marcin Król. - Mamy do czynienia ze schyłkiem. To był najwspanialszy okres w ludzkich dziejach, nie było nigdy lepiej ludziom - ocenił.

        czytaj więcej »
      • Wyniki wyborów komentują goście specjalnego programu "Fakty po Faktach" w TVN24

        Wyniki wyborów komentują goście specjalnego programu "Fakty po Faktach" w TVN24

        Jestem uskrzydlony, bo jestem związany ze środowiskiem politycznym, które po raz piąty z rzędu wygrało wybory - mówił w specjalnym programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Jarosław Sellin. Zdaniem Andrzeja Halickiego z PO, "nad ranem będzie albo remis, albo PiS i Koalicja Europejska znajdą się bardzo blisko siebie". - Było takie przekonanie, że jak się wszyscy zjednoczą przeciwko PiS-owi, to PiS się już nie obroni. Obronił się i to przy dość sporej frekwencji - mówił prof. Maciej Gdula.

        czytaj więcej »
      • "Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może cokolwiek zrobić"

        "Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może cokolwiek zrobić"

        Nasza cywilizacja jest bardzo krucha i zależy od bardzo drobnych detali - mówił w "Faktach po Faktach" prof. Szymon Malinowski z wydziału fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. - Jeśli zauważyliśmy, że emisje i spalanie paliw kopalnych, to jest coś, co doprowadza świat do ruiny zarówno ekonomicznie, jak i ekologicznie, to dziś musimy stworzyć system - podkreślił Mirosław Proppé, prezes WWF. W drugiej części gośćmi programu byli Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie i Jan Piekło, były ambasador RP na Ukrainie.

        czytaj więcej »
      • Lewandowski: rządzący przerabiają nasz ustrój na wschodni i nazywają to dobrą zmianą

        Lewandowski: rządzący przerabiają nasz ustrój na wschodni i nazywają to dobrą zmianą

        To pierwszy rząd, który w takim krótkim czasie i tak boleśnie roztrwonił kapitał wiarygodności Polski w Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" europoseł Janusz Lewandowski (PO), ubiegający się w niedzielnych wyborach o miejsce w Parlamencie Europejskim z list Koalicji Europejskiej. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz (Porozumienie) przekonywała natomiast, że "Polska jest największym promotorem wspólnoty europejskiej", między innymi w zakresie obrony jednolitego rynku.

        czytaj więcej »
      • Biedroń: Siedzę tutaj jako szef trzeciej siły politycznej. To jest coś pięknego

        Biedroń: Siedzę tutaj jako szef trzeciej siły politycznej. To jest coś pięknego

        Dziękuję wszystkim, którzy nam zaufali i dali taki wspaniały wynik - powiedział w "Faktach po Fatach" w TVN24 szef partii Wiosna Robert Biedroń, odnosząc się do wyników najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. - Byłem prostym chłopakiem z Krosna, wychowałem się w trudnej rodzinie i nagle siedzę jako szef trzeciej siły politycznej. To jest coś pięknego - dodał. Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" byli Bartosz Arłukowicz i Patryk Jaki.

        czytaj więcej »
      • "Testem wiarygodności byłyby dymisje biskupów, którzy ukrywali prawdę"

        "Testem wiarygodności byłyby dymisje biskupów, którzy ukrywali prawdę"

        Polski episkopat zmienił strategię medialną - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 teolog i prawnik Piotr Szeląg, odnosząc się do konferencji prymasa Wojciecha Polaka zorganizowanej po posiedzeniu Rady Stałej Episkopatu. Pisarz i watykanista Jacek Moskwa dodał, że "testem wiarygodności" byłyby dymisje biskupów, którzy tuszowali przypadki pedofilii wśród księży.

        czytaj więcej »
      • Doniesienia o majątku premiera? "Zaplanowana gra", "kontrowersyjna sprawa"

        Doniesienia o majątku premiera? "Zaplanowana gra", "kontrowersyjna sprawa"

        Publikacja dotycząca majątku premiera Mateusza Morawieckiego jest "sensacją", która ma wywołać złe emocje tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - stwierdził w "Faktach po Faktach" Sebastian Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa "budzi zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego i etycznego" - ocenił zaś mecenas Michał Wawrykiewicz. Gośćmi drugiej części programu byli Marek Jurek i Jarosław Kalinowski.

        czytaj więcej »
      • Bielan: premier zdobył majątek uczciwie. Tomczyk: po co go przepisał, chciał coś ukryć

        Bielan: premier zdobył majątek uczciwie. Tomczyk: po co go przepisał, chciał coś ukryć

        Na naszych oczach upada mit o osobistej uczciwości premiera Mateusza Morawieckiego - ocenił w "Faktach po Faktach" poseł PO Cezary Tomczyk. - Platforma Obywatelska i związane z nią media próbują obrzucić błotem jednego z najbardziej popularnych polityków - uznał wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Klub PiS). Politycy odnieśli się do poniedziałkowej publikacji o majątku szefa rządu.

        czytaj więcej »
      • "My, ludzie Kościoła, czujemy się zranieni, zdradzeni"

        "My, ludzie Kościoła, czujemy się zranieni, zdradzeni"

        Przenoszenie księży pedofilów z parafii do parafii to dla mnie rzecz niewyobrażalna, polegająca albo na niewiedzy, albo na głupocie, albo po prostu na kolesiostwie - powiedziała w "Faktach po Faktach" siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty "Chleb Życia". Historyk Aleksander Hall podkreślił, że "nie może być żadnego usprawiedliwienia dla tych strasznych zbrodni, ukrywania ich, tuszowania".

        czytaj więcej »
      • "Postawa niektórych polityków wymaga ostrego rozliczenia"

        "Postawa niektórych polityków wymaga ostrego rozliczenia"

        Narracja, która się pojawia, głównie polityków, że normalny człowiek powinien się bać wysłać dziecko na religię, bo ono będzie molestowane, to horrendalne nadużycie - przekonywał w "Faktach po Faktach" senator PiS, profesor Aleksander Bobko. Innego zdania był poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki, który podkreślił, że w tej sprawie "postawa niektórych polityków wymaga ostrego rozliczenia". W drugiej części programu gośćmi byli Tomasz Nałęcz i Jacek Santorski.

        czytaj więcej »
      • "Ryzykujemy utratę całego pokolenia, to cena, którą możemy zapłacić"

        "Ryzykujemy utratę całego pokolenia, to cena, którą możemy zapłacić"

        Potrzebne jest bardzo głębokie oczyszczenie. Może nam pomóc tylko papież Franciszek, który przyjąłby dymisje biskupów. Byłoby czymś głęboko oczekiwanym, gdyby takie dymisje nastąpiły - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 ks. prof. Alfred Wierzbicki. - To nie jest jakaś zemsta, to sytuacja, w której młodzież w Polsce i tak odchodzi z Kościoła. Ryzykujemy utratę całego pokolenia, to cena, którą możemy zapłacić - dodał. Zgodził się z tym o. Jacek Siepsiak. - Ale jeżeli Kościół pokaże, że potrafi się na tyle zreformować, by te wszystkie struktury były przejrzyste, by ten problem został poddany poważnej kontroli, to wtedy może odzyskać autorytet, może nawet go powiększyć - ocenił.

        czytaj więcej »
      • Prymas Polski: nie widzę tej ręki, która jest podniesiona na Kościół

        Prymas Polski: nie widzę tej ręki, która jest podniesiona na Kościół

        - Musimy zmagać się i walczyć o to, żeby oczyścić Kościół z grzechu i przestępstwa - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Jak dodał, "nie widzi ręki, która jest podniesiona na Kościół". - Jeżeli Kościół przeżywa dzisiaj różne trudności, wyzwania, nawet kryzysowe, to one mają służyć oczyszczeniu - ocenił.

        czytaj więcej »
      • Rzepliński tłumaczy nagranie z politykami PO

        Rzepliński tłumaczy nagranie z politykami PO

        Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński komentował w "Faktach po Faktach" nagranie z 2017 roku, na którym widać, jak wraz z między innymi politykami Platformy Obywatelskiej wychodzi z warszawskiego gmachu Czytelnika, gdzie znajduje się siedziba PO. - Przyszliśmy na wysłuchanie publiczne projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Oczekiwaliśmy na profesora Adama Strzembosza, który ze względu na wiek musiał być dowieziony. Co w tym złego? Gdyby były tam biura PiS-u, to też bym wszedł - mówił Rzepliński

        czytaj więcej »
      tvnpix