Fakty po Faktach

29.08 | Mucha: słowa kanclerz Merkel wpisują się w kampanię wyborczą w Niemczech

- Niefortunnie się zdarzyło, że takie wypowiedzi się pojawiają - mówił Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta w "Faktach po Faktach" TVN24. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Angeli Merkel, kanclerz Niemiec oraz Emmanuela Macron, prezydenta Francji , którzy w ostatnim czasie poważnie skrytykowali polski rząd. W drugiej części programu gościem był Andrzej Olechowski.

Źródło: Fakty po Faktach

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Kamilarkbo
Kamilarkbo

do wypowiedzi Muchy - po pierwsze, jak w PL był Tramp, PIS odłożył ustawy dot. sądów, żeby nie było dymów, na "po jego wyjeździe" - i chyba Pan zapomina, jakie oświadczenie w sprawie polskiej sytuacji wydały amerykańskie władze po tym wydarzeniu (Panie Kajdanowicz liczę, że w przyszłości nie będzie Pan pozwalał rozmówcom wypaczać rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Darth2vids
   Darth2vids

   O boze, Polacy chca zmiany konstytucji!
   PIS bedzie dyktowal co tam bedzie wiec nie liczcie na nic. To WY na koncu bedziecie plakac ze sejm tak pozmienial ze bedzie dno.
   W Polsce jest tyle ogromnych zmian ze ostatnie co nam potrzeba to zmiana konstytucji.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • "Miałem poczucie absurdu, ale po prostu poszedłem do pracy"

      "Miałem poczucie absurdu, ale po prostu poszedłem do pracy"

      - Bezsensowne wydarzenie - tak obchody 550-lecia polskiego parlamentaryzmu na dziedzińcu Zamku Królewskiego określił w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Krytycznie o uroczystości wypowiadał się także poseł Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, który stwierdził, że "nie wiadomo, po co się odbyła". W drugiej części programu gościem był profesor Radosław Markowski.

      czytaj więcej »
     • "Nie będziemy się pogrążać w masochizmie politycznym"

      "Nie będziemy się pogrążać w masochizmie politycznym"

      Nie może być tak, że łamie się demokrację, knebluje się usta opozycji i mówi się, że teraz będziemy razem świętować - podkreślił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna, komentując zwołane na piątek Zgromadzenie Narodowe, na którym członkowie Platformy Obywatelskiej nie zamierzają się pojawić. W drugiej części programu gośćmi byli Adam Szłapka (Nowoczesna) i wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

      czytaj więcej »
     • Dworczyk: kłamstwem jest, że w pisaniu polskiego prawa uczestniczą obcokrajowcy

      Dworczyk: kłamstwem jest, że w pisaniu polskiego prawa uczestniczą obcokrajowcy

      Nikt z nikim na temat nowelizacji polskiego prawa w tej kadencji nie rozmawiał. Mam na myśli zagraniczne podmioty i obcokrajowców - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, manipulacją i kłamstwem jest sugerowanie, że w pisaniu nowelizacji ustawy o IPN uczestniczyli obcokrajowcy albo służby innych państw. Gościem drugiej części programu był Radosław Sikorski.

      czytaj więcej »
     • "Chłopcy mają nieprawdopodobne szczęście"

      "Chłopcy mają nieprawdopodobne szczęście"

      To sytuacja bez precedensu. Żadne służby na świecie nigdy nie przygotowywały się do ewakuacji dzieci, które nie potrafią pływać, poprzez wyprowadzenie ich pod wodą - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krzysztof Starnawski, ratownik TOPR i nurek jaskiniowy o przebiegu ewakuacji w Tajlandii. Z kolei Piotr van der Coghen, twórca grupy jurajskiej GOPR zauważył, że po pierwszym dniu akcji "nurkowie coraz lepiej orientują się w tym miejscu" i w związku z tym "każdy kolejny etap będzie przebiegał lepiej". Gościem w studiu w Warszawie był psycholog Tomasz Kozłowski.

      czytaj więcej »
     • Bodnar: pan prezydent nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności

      Bodnar: pan prezydent nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności

      - Prezydent nie podjął żadnej formalnej decyzji, która by się odnosiła do pani pierwszej prezes Sądu Najwyższego - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Skomentował w ten sposób spór o przejście w stan spoczynku I prezes SN, profesor Małgorzaty Gersdorf. W pierwszej części programu, gośćmi byli Cezary Abramowski - ratownik i instruktor nurkowania jaskiniowego oraz Jacek Santorski, psycholog społeczny.

      czytaj więcej »
     • Przymusiński: świat nie ma wątpliwości, kto jest prezesem Sądu Najwyższego

      Przymusiński: świat nie ma wątpliwości, kto jest prezesem Sądu Najwyższego

      Jeśli (prezes Małgorzata Gersdorf - red.) jest na urlopie, to znaczy, że jest pracownikiem - powiedział w "Faktach po Faktach" Bartłomiej Przymusiński ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. - Nie mam co do tego wątpliwości. Co więcej, nie ma co do tego wątpliwości cały świat - dodał. Michał Wawrykiewicz (Stowarzyszenie Wolne Sądy) dodał, że "profesor Gersdorf bezpośrednio na podstawie ustawy zasadniczej jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego".

      czytaj więcej »
     • "Tworzenie z systemu prawnego w Polsce bagna"

      "Tworzenie z systemu prawnego w Polsce bagna"

      - Pan prezydent tak dziwnie się zachowuje w ostatnich dniach - komentowała w "Faktach po Faktach" działania prezydenta w sprawie I prezes Sądu Najwyższego dziennikarka Ewa Siedlecka. Z kolei według członka Trybunału Stanu Jacka Dubois ostatnie działania prezydenta w sprawie Sądu Najwyższego są "chaosem". Gośćmi "Faktów po Faktach" byli także Adam Szłapka i Jan Kanthak.

      czytaj więcej »
     • Giertych: prezydent się przestraszył i nie wydał postanowienia o wygaszeniu kadencji

      Giertych: prezydent się przestraszył i nie wydał postanowienia o wygaszeniu kadencji

      Prezydent nie wydał zapowiadanego postanowienia o tym, że wygasza kadencję prezes Gersdorf. To oznacza w praktyce, że pierwsza prezes Sądu Najwyższego będzie pełniła dalej swoją funkcję do końca kadencji - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 mecenas Roman Giertych. Jego zdaniem, "prezydent się przestraszył", bo "podpisanie takiego postanowienia oznaczałoby w przyszłości od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności".

      czytaj więcej »
     • "Szkoda, że Polska skapitulowała tak późno"

      "Szkoda, że Polska skapitulowała tak późno"

      Pan premier mówi, że cała ta operacja jest jego wielkim sukcesem i jest warta dziesięciu najlepszych produkcji hollywoodzkich. Premier nie dodał, że chyba ma na myśli kategorię Złotych Malin - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN24 były szef rządu Leszek Miller. To jego komentarz do zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej.

      czytaj więcej »
     • "Przepis był martwy, nie był stosowany, więc go wykreśliliśmy"

      "Przepis był martwy, nie był stosowany, więc go wykreśliliśmy"

      My w żaden sposób nie wycofujemy się z tej nowelizacji styczniowej. My odchodzimy od przepisów karnych - mówił w "Faktach po Faktach" Sylwester Tułajew z PiS. - Przepis był martwy, nie był stosowany, więc go wykreśliliśmy - dodał. Z kolei eurodeputowany PO Michał Boni ocenił, że szkody wyrządzone przez ustawę o IPN "odłożyły się w pamięci". - Trzeba będzie się nieźle napracować, żeby ludzie w świecie o tym zapomnieli - ocenił. Gościem drugiej części programu była profesor Monika Płatek.

      czytaj więcej »
     tvnpix