Fakty po Faktach

Goście: Joannna Senyszyn i Piotr Apel

"Trzeba wreszcie położyć tamę tym bandyckim wyczynom"

To, co się stało, to wynik skandalicznego hołubienia przez całe lata przez PiS skrajnych nacjonalistycznych odłamów - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Senyszyn z SLD, odnosząc się do zamieszek na sobotnim Marszu Równości w Lublinie, sprowokowanych przez kontrmanifestantów. Drugi gość programu, Piotr Apel z Kukiz'15, wskazał, iż "policja pokazała, że nie ma akceptacji dla bandytów, dla przestępców, dla tych, którzy łamią zasady". Gośćmi drugiej części "Faktów po Faktach" byli Marek Migalski i Paweł Kowal.

Senyszyn, odnosząc się w niedzielnych "Faktach po Faktach" do działań policji na marszu, oceniła, że minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński "poczuł się wreszcie prawdziwym ministrem i stanął na wysokości zadania".

- Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. PiS popierał chuligańskie wybryki, kiboli, nazioli i w końcu oni się rozbestwili. Miejmy nadzieję, że taka silna reakcja w końcu ukróci takie skandaliczne zachowania. Zwłaszcza że przed nami 11 listopada - mówiła.

"Wynik hołubienia skrajnie nacjonalistycznych odłamów"

Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina. "Agresywne próby zablokowania"

Przez centrum Lublina przeszedł w sobotę pierwszy Marsz Równości. Pochód był otoczony kordonem...

Spekulowała, że mogło to być "ostrzeżenie przed Marszem Niepodległości". - Jeżeli tak, to bardzo dobrze, bo trzeba wreszcie położyć tamę tym bandyckim wyczynom - podkreśliła była posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- To, co się stało podczas marszu, to wynik skandalicznego hołubienia przez całe lata przez PiS skrajnych nacjonalistycznych odłamów - wskazywała.

Odnosząc się do decyzji prezydenta Lublina o zakazie Marszu Równości i kontrmanifestacji, Senyszyn stwierdziła, że popełnił on "ogromny błąd i sprzeciwił się prawu, zakazując Marszu Równości".

Policji "należy się podziękowanie"

Jak podkreślał Piotr Apel, drugi gość programu, "policja pokazała, że nie ma akceptacji dla bandytów, dla przestępców, dla tych, którzy łamią zasady".

- Cieszę się, że policja mimo wielu prób nie jest utożsamiana politycznie, tylko dobrze wykonuje swoją pracę, potrafi stanąć ponad bieżącymi podziałami. Tutaj należy się podziękowanie - wskazywał poseł Kukiz'15. Podkreślił jednocześnie, że "jeżeli ktoś łamie prawo, trzeba go zamykać".

- Jeśli jesteśmy zwolennikami wolności, to dajmy wszystkim wyrażać poglądy, pod warunkiem że one nie wchodzą w wolność innego człowieka - argumentował Apel.

Senyszyn i Apel o działaniach policji na Marszu Równości
Wideo: tvn24 Senyszyn i Apel o działaniach policji na Marszu Równości

Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina

Pierwszy w Lublinie Marsz Równości odbył się w sobotę. Jego przebieg usiłowali blokować przeciwnicy. Wielu z nich zachowywało się agresywnie. Policja użyła pałek, a także gazu łzawiącego i armatki wodnej, aby przerwać blokowanie marszu i ochronić jego uczestników. W stronę policjantów leciały kamienie, petardy, butelki. Policja zatrzymała 21 chuliganów.

Ośmiu funkcjonariuszy rannych, 21 osób zatrzymanych. Bilans Marszu Równości

Ośmiu policjantów zostało niegroźnie rannych podczas zabezpieczenia Marszu Równości w sobotę w...

Rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek powiedziała w niedzielę, że ośmiu policjantów po zabezpieczaniu Marszu Równości trafiło do szpitala na badania.

Uchylony zakaz prezydenta

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zdecydował w zeszłym tygodniu o zakazaniu zarówno Marszu Równości, jak i kontrmanifestacji narodowców. Sąd Apelacyjny w Lublinie w piątek uchylił jego decyzję.

Sędzia w uzasadnieniu wyroku wskazywała, że wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie i jej ograniczanie powinno być traktowane jako wyjątek. Podkreśliła też, że to "na władzach państwowych ciąży obowiązek zapewnienia pokojowego charakteru zgromadzenia i zagwarantowania ochrony jego uczestnikom".

14.10.2018 | Lublin liczy straty. Minister bronił zachowania policji - naraził się tym wpisem?
Wideo: Paweł Płuska / Fakty TVN 14.10.2018 | Lublin liczy straty. Minister bronił zachowania policji - naraził się tym wpisem?

Źródło: Fakty po Faktach

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Erykfkfp
Erykfkfp

Gratulacje zdobycia tak dużej ilości głosów w wyborach!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Antoni437b
   Antoni437b

   Powodzenia w wyborach Pani Asiu!

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Marta8cre
     Marta8cre

     Pani Joanno, powodzenia w wyborach!

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Natalia_9050
       Natalia_9050

       Pani Joanno jestem po Pani stronie! Ma Pani rację!

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Zasady forum
         Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

         Pozostałe informacje

         • "Straciliśmy poczucie wspólnoty narodowej"

          "Straciliśmy poczucie wspólnoty narodowej"

          Odczuwam bardzo gorzki żal, zastanawiając się, co się z nami stało jako narodem - podkreślał w czwartek w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. - Mam wrażenie, że żaden wróg zewnętrzny nie byłby w stanie osiągnąć takiego efektu. Wobec wroga zewnętrznego byśmy się zjednoczyli, tymczasem pojawiła się wśród nas choroba, która jest naprawdę ogromnym zagrożeniem dla nas wszystkich - dodał.

          czytaj więcej »
         • "Robił rzeczy, które szły pod prąd". Biedroń wspomina Adamowicza

          "Robił rzeczy, które szły pod prąd". Biedroń wspomina Adamowicza

          Paweł inspirował, był odważny, robił rzeczy, które szły pod prąd - tak w "Faktach po Faktach" w TVN24 były prezydent Słupska Robert Biedroń wspominał prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Ten Paweł, którego przyjdzie nam żegnać w sobotę to był prawdziwy Europejczyk, mało jest takich polityków, dlatego ta strata jest tym bardziej bolesna dla nas wszystkich - dodał. Gościem programu był również Marek Belka.

          czytaj więcej »
         • "Jurku, nie teraz. Nie jesteś sam"

          "Jurku, nie teraz. Nie jesteś sam"

          - Chcę, żebyś wiedział Jurku, że nie jesteś sam, że wspierają cię miliony ludzi - zwróciła się w "Faktach po Faktach" do Jerzego Owsiaka założycielka Wspólnoty Chleb Życia siostra Małgorzata Chmielewska. W poniedziałek Owsiak poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej.

          czytaj więcej »
         • Balcerowicz: Glapiński niezwykle agresywnie odwraca kota ogonem

          Balcerowicz: Glapiński niezwykle agresywnie odwraca kota ogonem

          Przypomnijmy o tych nagrodach, które "się wszystkim należały", o Misiewiczach czy asystentkach prezesa Adama Glapińskiego, które osiągały niezwykłe, niespotykane dochody. Przecież to do ludzi dociera - mówił Leszek Balcerowicz w "Faktach po Faktach". W drugiej części programu gośćmi byli kardiochirurg Marian Zembala, psycholog Jacek Santorski i trenerka w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej Tatiana Mindewicz-Puacz.

          czytaj więcej »
         • "Chodzi o skrócenie kolejek i danie większych szans dzieciom"

          "Chodzi o skrócenie kolejek i danie większych szans dzieciom"

          Aby zrealizować wszystkie potrzeby zgłaszane przez specjalistyczne szpitale pediatryczne, potrzebna jest kwota przekraczająca ponad 200 milionów złotych. To scenariusz marzeń - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Bohdan Maruszewski, współtwórca WOŚP i kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka. Gośćmi drugiej części programu byli Tomasz Nałęcz, historyk, były doradca Bronisława Komorowskiego oraz profesor Radosław Markowski, politolog, Uniwersytet SWPS.

          czytaj więcej »
         • Szczyt w Warszawie. "Wszyscy wiedzą, że to są kolorowe szkiełka"

          Szczyt w Warszawie. "Wszyscy wiedzą, że to są kolorowe szkiełka"

          W lutym w Warszawie odbędzie się zorganizowany przez Stany Zjednoczone szczyt na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. - Amerykanie dali nam błyskotkę po to, żeby kopnąć Francję - ocenił w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn, były minister spraw wewnętrznych i były marszałek Sejmu. Zdaniem Barbary Labudy, działaczki opozycji w czasach PRL, potem między innymi posłanki i dyplomatki, szczyt będzie miał wyłącznie "efekt PR-owy". W pozostałych częściach programu gośćmi byli Julia Pitera, Marian Piłka, Andrzej Wielowieyski i prof. Andrzej Friszke.

          czytaj więcej »
         • Minister środowiska: nie chcę wybić wszystkich dzików w Polsce

          Minister środowiska: nie chcę wybić wszystkich dzików w Polsce

          - Na ten sezon łowczy 2018/2019 zaplanowane jest pozyskanie (czyli zabicie - red.) 185 tysięcy dzików - mówił w "Faktach po Faktach" minister środowiska Henryk Kowalczyk, tłumacząc rządowe plany odstrzału dzików w ramach walki z afrykańskim pomorem świń. - Do tej pory zastrzelono 168 tysięcy dzików - dodał minister i zapewnił, że "nie chce wybić wszystkich dzików w Polsce".

          czytaj więcej »
         • "Pensje w prywatnym sektorze bankowym są nawet większe"

          "Pensje w prywatnym sektorze bankowym są nawet większe"

          Gdyby informacje o zarobkach pracowników NBP się potwierdziły, to tak: ta kwota jest moim zdaniem zbyt wysoka - ocenił w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Odniósł się w ten sposób do doniesień o zarobkach bliskiej współpracowniczki prezesa NBP Adama Glapińskiego. Podkreślił, że "pensje w prywatnym sektorze bankowym są nawet większe". Gośćmi drugiej części programu byli prof. Andrzej Elżanowski, zoolog, i Marek Pudełko z zarządu głównego Polskiego Związku Łowieckiego.

          czytaj więcej »
         • "PiS obiecywało nową jakość. A tutaj kolejna odsłona programu koryto plus"

          "PiS obiecywało nową jakość. A tutaj kolejna odsłona programu koryto plus"

          Wielu polityków PiS-u nie ma siły bronić rzeczy, których nie da się bronić - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Nawiązał do pytań o zarobki w Narodowym Banku Polskim, skierowanych przez senatora Prawa i Sprawiedliwości Jana Marię Jackowskiego do prezesa NBP Adama Glapińskiego. "Kolejną odsłoną programu koryto plus" nazwał drugi gość programu, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) opisywane przez media wysokie zarobki asystentek Glapińskiego. Gościem drugiej części programu był Sławomir Rybicki.

          czytaj więcej »
         • "Nie ma powodu, dla którego powinniśmy płacić za lekcje wiary"

          "Nie ma powodu, dla którego powinniśmy płacić za lekcje wiary"

          - Nie ma żadnego uzasadnienia, żeby publiczne pieniądze były inwestowane w wynagrodzenia dla księży. Tym bardziej, że Kościół katolicki jest instytucją wyjątkowo bogatą - powiedziała w "Faktach po Faktach" Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polska. Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15 stwierdziła, że poruszanie takiego tematu "w obecnym pogłębionym konflikcie społecznym jeszcze bardziej doleje oliwy do ognia" i są w tej chwili ważniejsze tematy, którymi trzeba się zająć. Gościem drugiej części programu był Ryszard Bugaj.

          czytaj więcej »
         • "Często się zastanawiam, czy jest granica". Owsiak o hejcie w internecie

          "Często się zastanawiam, czy jest granica". Owsiak o hejcie w internecie

          Kiedy się w Polsce coś dzieje, zobacz, jaki jest ruch w internecie. Są głosy za, są głosy przeciw. Jest to nieokiełznane, treści są często szalone, dyskredytujące nas. Często sam się zastanawiam, czy jest jakaś granica - podkreślał w "Faktach po Faktach" TVN24 Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówił o przygotowaniach do 27. Finału WOŚP, w tym także o pracy pod presją internetowego hejtu. Gośćmi drugiej części programu byli: doc. Ewa Pietrzyk- Zieniewicz (politolog, Uniwersytet Warszawski) i dr Tomasz Płudowski (politolog, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Collegium Civitas).

          czytaj więcej »
         • Miller: PiS nie chce, żeby na prawo od niego wyrastały jakieś siły polityczne

          Miller: PiS nie chce, żeby na prawo od niego wyrastały jakieś siły polityczne

          Być może jest to sygnał dla środowisk prawicowych pokazujący: lepiej idźcie z nami, to będziecie mieli określone profity i nie budujcie niczego na prawo od nas, bo jesteśmy w stanie to przerwać - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. Skomentował w ten sposób nominację posła Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. Gośćmi kolejnych części programu byli: Władysław Kosiniak-Kamysz oraz prof. Monika Płatek i Paula Sawicka.

          czytaj więcej »
         • "Rząd flirtował z narodowcami na ulicach Warszawy. Dzisiaj zawarli formalny związek"

          "Rząd flirtował z narodowcami na ulicach Warszawy. Dzisiaj zawarli formalny związek"

          Adam Andruszkiewicz jest emanacją tego rządu - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bartosz Arłukowicz (PO). Grzegorz Długi (Kukiz'15) ocenił z kolei, że nominacja dla Andruszkiewicza pokazuje, że "decyzje polityczne w naszym kraju nie są podejmowane na podstawie jakiegoś wielkiego zamysłu tylko na podstawie krótkoterminowej walki politycznej". Gościem drugiej części programu był Paweł Śpiewak.

          czytaj więcej »
         tvnpix