Fakty po Faktach

10.02 | "Mama powiedziała: jutro wyprowadzimy żydowską dziewczynkę z getta"

W "Faktach po Faktach" usłyszeliśmy dwie opowieści o Holokauście. Jedna to historia dziewczyny z polsko-żydowskich rodziców, która przeżyła II wojnę światową dzięki pomocy innych. Druga to historia Polki, która razem z matką wyprowadziła z getta warszawskiego żydowskie dziecko.

Źródło: Fakty po Faktach

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
leth2227

Bardzo przykre sluchac histori i jednak wstyd, ze to powraca w taki sposob.
to sa w wiekszosci dzieci, ktore przeszly wojne .
Polacy mieszkaja na calym swiecie nie ma takiego kraju, ktory by ich dyskriminowal mimo tego , ze zadnej wojny nie przezyli.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   skryty41
   skryty41

   Słuchając tych historii łza w oku się kręci .

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • "Twierdząc, że wygra w wyborach samorządowych, PiS zaklina rzeczywistość"

      "Twierdząc, że wygra w wyborach samorządowych, PiS zaklina rzeczywistość"

      - Dzisiaj wybory samorządowe to jest walka o to, ile niezależności, ile samodzielności będziemy mieli w swoich własnych małych ojczyznach - powiedziała w "Faktach po Faktach" była premier Ewa Kopacz. Jej zdaniem, nagrania z udziałem premiera Morawieckiego "uświadomiły tym, którzy 21 października pójdą na wybory, że znakiem rozpoznawczym tej władzy są dwie cechy: kłamstwo i brak szacunku dla obywateli". W drugiej części programu gośćmi byli Marek Sowa (PO) i Waldemar Buda (PiS).

      czytaj więcej »
     • "Trzeba wreszcie położyć tamę tym bandyckim wyczynom"

      "Trzeba wreszcie położyć tamę tym bandyckim wyczynom"

      To, co się stało, to wynik skandalicznego hołubienia przez całe lata przez PiS skrajnych nacjonalistycznych odłamów - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Senyszyn z SLD, odnosząc się do zamieszek na sobotnim Marszu Równości w Lublinie, sprowokowanych przez kontrmanifestantów. Drugi gość programu, Piotr Apel z Kukiz'15, wskazał, iż "policja pokazała, że nie ma akceptacji dla bandytów, dla przestępców, dla tych, którzy łamią zasady". Gośćmi drugiej części "Faktów po Faktach" byli Marek Migalski i Paweł Kowal.

      czytaj więcej »
     • "W wielu demokratycznych krajach to byłby wystarczający powód, żeby polityk zniknął ze sceny"

      "W wielu demokratycznych krajach to byłby wystarczający powód, żeby polityk zniknął ze sceny"

      - To w moich uszach brzmiało absolutnie skandalicznie, żeby człowiek kierujący poważną instytucją finansową mógł oferować prezent rzędu, jak sam mówił, 50, 70 albo 100 tysięcy złotych - powiedział w "Faktach po Faktach były premier i szef polskiej dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz. Odniósł się do nagrania z afery taśmowej, z której wynika, że Mateusz Morawiecki jako prezes banku BZ WBK miał oferować kilkadziesiąt tysięcy złotych "cichego" wsparcia dla Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z rządu PO-PSL. Gośćmi drugiej części programu byli: Andrzej Halicki (PO) i wiceminister kultury Jarosław Sellin (PiS).

      czytaj więcej »
     • "Bycie prezydentem to ciężka praca. Życzę następcy dużo siły"

      "Bycie prezydentem to ciężka praca. Życzę następcy dużo siły"

      - Trzymam kciuki za Rafała Trzaskowskiego - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana o swojego faworyta w "Debacie warszawskiej". Zaznaczyła jednak, że nie zna dokładnie programu wyborczego kandydata Koalicji Obywatelskiej, bo nie konsultowali się w tej sprawie. Gośćmi programu byli także Barbara Dolniak, Karol Karski, dr Zbigniew Girzyński, dr Anna Materska-Sosnowska i dr Karolina Wigura.

      czytaj więcej »
     • Biedroń: jeżeli Nowacka poczuła się urażona, przepraszam ją

      Biedroń: jeżeli Nowacka poczuła się urażona, przepraszam ją

      Dzisiaj próbuje się powiedzieć: stań w jednym szeregu z Romanem Giertychem, z Grzegorzem Schetyną. To jest dla mnie niekomfortowe. Barbara Nowacka stanęła i jest to dla niej trudne - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Słupska Robert Biedroń. Jednocześnie przeprosił ją za swoje słowa o "tresowaniu" jej, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej.

      czytaj więcej »
     • Rostowski: Morawiecki nie podjął decyzji patriotycznej, żeby wstąpić do naszego rządu

      Rostowski: Morawiecki nie podjął decyzji patriotycznej, żeby wstąpić do naszego rządu

      - We wrześniu 2013 roku zapytałem Mateusza Morawieckiego, czy chciałby zostać ministrem finansów - przyznał w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były wicepremier i szef resortu finansów Jacek Rostowski. Według jego relacji Morawiecki odmówił. - Nie podjął patriotycznej decyzji, żeby wstąpić do tego rządu, zostać ministrem i walczyć z oszustami, skoro twierdzi, że tak dobrze potrafi to robić - dodał Rostowski. Gośćmi drugiej części programu byli Paweł Rabiej i Jacek Ozdoba.

      czytaj więcej »
     • "Jedynym poważnym krajem na świecie, któremu zależy na Polsce w sensie pozytywnym, są Niemcy"

      "Jedynym poważnym krajem na świecie, któremu zależy na Polsce w sensie pozytywnym, są Niemcy"

      Polska jest krajem, który sobie sam nie poradzi. Trzeba spojrzeć na mapę, na potencjał gospodarczy, militarny i wszystko jest jasne - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier i były szef Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. Jego zdaniem, "jedynym krajem poważnym na świecie, któremu na Polsce zależy w sensie pozytywnym są Niemcy". - A my to niszczymy, zachowując się jak dziecko w składzie porcelany - dodał.

      czytaj więcej »
     • "Okazuje się, że przy ośmiorniczkach siedzi premier Morawiecki"

      "Okazuje się, że przy ośmiorniczkach siedzi premier Morawiecki"

      - Jest zasadnicza różnica. Z taśm Platformy dowiedzieliśmy się, że "państwo istnieje tylko teoretycznie". Z tych, że premier myślał w kategoriach racji stanu - komentował w "Faktach po Faktach" ujawnione nagranie z udziałem Mateusza Morawieckiego Łukasz Schreiber (PiS). - To są taśmy hipokryzji - stwierdził z kolei Adam Szłapka (Nowoczesna). W drugiej części programu gościli Michał Kamiński (PSL-UED) i Jerzy Wenderlich (SLD).

      czytaj więcej »
     • Labuda: Tusk mówi o pojednaniu, a nie o jedności

      Labuda: Tusk mówi o pojednaniu, a nie o jedności

      Donald Tusk wyraźnie chce związać to, co zostało rozprute, czyli Polskę i nasze społeczeństwo – powiedziała w programie "Fakty po Faktach" Barbara Labuda, była posłanka i ambasador w Luksemburgu. Wraz z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus komentowały sobotnią wypowiedź przewodniczącego Rady Europejskiej.

      czytaj więcej »
     • "Kaczyński kreuje Morawieckiego na Wallenroda, kiedy mleko się rozlało"

      "Kaczyński kreuje Morawieckiego na Wallenroda, kiedy mleko się rozlało"

      PiS kreował Morawickiego na niebudzącego wątpliwości, krystalicznego, nieuwikłanego w układy. W tej chwili ten obraz się trochę załamuje - mówił w "Faktach po Faktach" Ryszard Bugaj, były doradca ekonomiczny prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odniósł się do ujawnionych nagrań z afery taśmowej, na których pojawia się Mateusz Morawiecki. Drugi gość programu, Ludwik Dorn, były szef MSWiA stwierdził, że kluczowe w tej sprawie są zeznania kelnerów, którzy mówią o "przestępczym procederze" z udziałem Morawieckiego. Gośćmi dalszych części programu byli Zbigniew Nosowski, ks. Alfred Wierzbicki i Justyna Kopińska.

      czytaj więcej »
     • Gersdorf: wszystko, co robimy, robimy w obronie naszego państwa

      Gersdorf: wszystko, co robimy, robimy w obronie naszego państwa

      - Sędziowie tego, co robią, nie robią dla siebie. To nie jest żadna kasta. Każdy z nich mógłby być wspaniałym adwokatem i żyć sobie spokojnie - mówiła w czwartek w "Faktach po Faktach" I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Profesor odniosła się do słów lidera PiS, który powiedział podczas jednej z konwencji samorządowych, że sędziów dotknęła ojkofobia, czyli nienawiść do własnej ojczyzny. Gościem drugiej części programu był Bartosz Arłukowicz i Andrzej Stanisławek.

      czytaj więcej »
     • "Atak na premiera jest dęty. To mi przypomina historię Eliota Nessa"

      "Atak na premiera jest dęty. To mi przypomina historię Eliota Nessa"

      Jest potężny interes po drugiej stronie, żeby uderzyć w premiera - ocenił w "Faktach po Faktach" Marcin Horała (PiS). - Na taśmach słyszymy premiera, który jest liberałem, teraz mamy premiera, który stał się populistą, który walczy z Europą - przekonywał Cezary Tomczyk (PO). Gośćmi drugiej części programu byli Karolina Wigura i Paweł Śpiewak.

      czytaj więcej »
     • "Dochodzi do niebezpiecznego momentu, kiedy premier może być szantażowany"

      "Dochodzi do niebezpiecznego momentu, kiedy premier może być szantażowany"

      Dziwnym trafem taśmy pojawiają się w momencie, kiedy mówi się o brutalnej walce między premierem a niektórymi ministrami - stwierdził w "Faktach po Faktach" poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka, odnosząc się do ujawnionej części taśm z udziałem Mateusza Morawieckiego. Dodał, że "dochodzi do bardzo niebezpiecznego momentu, kiedy premier może być szantażowany tymi materiałami". - To nic nowego. Ten stenogram, te fragmenty, były znane już kilka lat temu - odpowiedział mu wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (Solidarna Polska). Gośćmi drugiej części programu byli: były prezes Giełdy Papierów Wartościowych Wiesław Rozłucki i prof. Witold Orłoś.

      czytaj więcej »
     • "Może Unia Europejska nie jest przygotowana na barbarzyńców"

      "Może Unia Europejska nie jest przygotowana na barbarzyńców"

      PiS chce doprowadzić do sytuacji, w której Polacy przestaną widzieć korzyści z tego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej - powiedziała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, w "Faktach po Faktach". Gośćmi drugiej części programu byli: Wanda Nowicka, była wicemarszałek Sejmu, i dr Sławomir Sowiński z Instytutu Politologii UKSW.

      czytaj więcej »
     tvnpix