Wielkie gwiazdy, milionowe gaże i rozgłos na cały świat. Tak "ślub roku" organizuje najbogatsza rodzina w Azji

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS
Wielkie gwiazdy, milionowe gaże i rozgłos na cały świat. Tak "ślub roku" organizuje najbogatsza rodzina w Azji
Wielkie gwiazdy, milionowe gaże i rozgłos na cały świat. Tak "ślub roku" organizuje najbogatsza rodzina w Azji
Justyna Zuber/Fakty o Świecie TVN24 BiS
Wielkie gwiazdy, milionowe gaże i rozgłos na cały świat. Tak "ślub roku" organizuje najbogatsza rodzina w AzjiJustyna Zuber/Fakty o Świecie TVN24 BiS

Ślub przedstawicieli najbogatszych rodzin w Indiach może przejść do historii. Na imprezie przedweselnej wystąpił Justin Bieber, a samo wesele mają uświetnić między innymi Adele i Lana del Rey. Wśród gości nie zabraknie też innych miliarderów.

To dla nich w marcu śpiewała Rihanna, a teraz Justin Bieber. Kanadyjski piosenkarz przyleciał do Mumbaju w piątek na prywatną imprezę. Według niektórych mediów za występ dla Ananta Ambaniego i Radhiki Merchant miał otrzymać 10 milionów dolarów.

- Taki koncert jest dla niego opcją bardzo przyjemną, bo występuje w mniejszym gronie osób, jest traktowany jak prawdziwa gwiazda, ma tak zwany royal treatment. Gdybym miał taki budżet, to zrobiłbym wszystko, żeby zaprosić swoją idolkę na koncert - mówi Daniel Matejczyk, dziennikarz, ekspert popkultury.

Budżet - właściwie nieskończony - posiada Mukesh Ambani. Według "Forbesa" aktualnie 11. na liście najbogatszych ludzi świata. A żeni się jego najmłodszy syn.

Rodzina Ambanich, w przeciwieństwie do innych rodzin z miliardami na koncie, jest nie tylko bogata, ale też chce być znana i to pod każdą szerokością geograficzną. Jest na dobrej drodze, bo od kilu miesięcy pisze o niej cały świat. "Najbogatszy człowiek w Azji ma zamiar urządzić ślub roku swojemu synowi" - donosi brytyjski "The Independent". Impreza, o której mowa, jeszcze się nie zaczęła, bo 3-dniowe wesele ma wystartować 12 lipca. Wokół uroczystości od lutego organizowane są jednak inne imprezy okołozaręczonowe, okołoweselne czy coś, co w europejskich warunkach można porównać do wieczoru kawalerskiego i panieńskiego.

Na liście gwiazd, które ściągnęli do siebie narzeczeni, była już Katy Perry, a są jeszcze Adele, Drake i Lana Del Rey. Takie występy to już powoli tradycja, bo kilka lat wcześniej ślub brała córka Mukesha Ambaniego i jego najstarszy syn.

- Do tej pory na przyjęciach organizowanych przez indyjskich miliarderów wystąpiły Rihanna, Beyonce, Katy Perry, zespół Backstreet Boys, raper Pitbull czy włoski tenor Andrea Bocelli - informuje Patryk "Patryczon" Wasowski, ekspert popkultury, influencer.

ZOBACZ TEŻ: Wielkie wesele w najbogatszej rodzinie w Indiach

Atrakcje w postaci prywatnych koncertów to jednak tylko element obchodów, których celem jest celebrowanie miłości młodych. "Pod koniec maja para wraz z 1200 przyjaciół, członków rodzin i współpracowników, weszła na pokład statku wycieczkowego w Palermo we Włoszech, by udać się w czterodniowy rejs po Morzu Śródziemnym" - informuje "Vanity Fair".

Majątek szacowany na 120 miliardów dolarów

Rodzina posiada majątek szacowany na 120 miliardów dolarów. Mieszka w 27-kondygnacyjnej rezydencji uznawanej za najdroższy prywatny wieżowiec świata. Antilia Tower potrafi wytrzymać atak terrorystyczny, a także trzęsienie ziemi o sile 8 stopni w skali Richtera. Od lat wielu ekspertów uważało budynek za symbol coraz większych społecznych dysproporcji.

- W kraju, gdzie tak duża liczba ludzi żyje w biedzie, ludzie tracą ziemię i środki do życia, ta przepaść między bogatymi i biednymi stanowi duży problem. Nie chodzi konkretnie o pana Ambaniego, ale o naturę wzrostu gospodarczego - zwraca uwagę S. Parasuraman, socjolog.

Mukesh Ambani odziedziczył majątek po ojcu i zaczął go mnożyć. Inwestuje w odnawialne źródła energii, posiada też jedną z największych firm telekomunikacyjnych w kraju i sieć supermarketów. - To, co robi największe wrażenie, to chyba przemysł ciężki. Na tym przemyśle ciężkim się chyba też najbardziej wzbogacili. Są właścicielami jednej z największych na świecie prywatnych rafinerii ropy - informuje doktor Weronika Rokicka z Wydziału Orientalistycznego UW, autorka książki "Indie, kraj miliarda marzeń".

Na liście gości zaproszonych na wcześniejsze przedweselne wydarzenia byli - według indyjskich mediów - inni miliarderzy. Między innymi Bill Gates, a także milionerka i córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ivanka Trump.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Instagram.com/Justin Bieber

Pozostałe wiadomości

Aktywiści z Akcji Ratunkowej dla Krakowa sprawdzili, co w mieście nagrzewa się najbardziej w upalny dzień. To nowoczesne, niezacienione place zabaw. Niektóre ich elementy rozgrzewają się do 70 stopni. Dlatego tak ważne jest, by drzew było jak najwięcej - mówią eksperci.

Sprawdzili, jak nagrzewa się Kraków. Najgorzej jest na nowoczesnych, niezacienionych placach zabaw

Sprawdzili, jak nagrzewa się Kraków. Najgorzej jest na nowoczesnych, niezacienionych placach zabaw

Źródło:
Fakty TVN

Mundurowi chroniący polsko-białoruską granicę mają zakaz wstępu do gminnego Centrum Sportu i Edukacji w Narewce. Powód? Jak wyjaśnia wójt gminy, sprzęt, który tam się znajduje, jest przystosowany do mieszkańców, a nie do funkcjonariuszy policji.

Policjanci mają zakaz wstępu na gminną siłownię w Narewce, bo sprzęt tam nie jest na ich "potencjał"

Policjanci mają zakaz wstępu na gminną siłownię w Narewce, bo sprzęt tam nie jest na ich "potencjał"

Źródło:
Fakty TVN

Letnie igrzyska olimpijskie rozpoczną się 26 lipca. W Paryżu są pierwsi sportowcy, a wśród nich olimpijscy debiutanci. To zawodnicy uprawiający breaking, znany też jako breakdance. 

Breaking zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Breaking zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Nawet 30 zwierząt dziennie trafia do schroniska w Krakowie. Część z nich jest porzucana przez właścicieli, bo są wakacje, jest urlop, a pies czy kot zaczął przeszkadzać. Lekarstwem na brak serca u jednych mogą być wielkie serca drugich, stąd apele o pomoc.

W wakacje jest więcej porzuconych zwierząt. Do schroniska w Krakowie dziennie trafia ich nawet 30

W wakacje jest więcej porzuconych zwierząt. Do schroniska w Krakowie dziennie trafia ich nawet 30

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Immunitet obowiązuje jako instytucja, która ma chronić członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, ale chodzi o granicę tego immunitetu - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. Odniósł się do sprawy Marcina Romanowskiego. Ocenił też, że Adam Bodnar "nie powinien się w nią włączać".

Profesor Zoll: nie widzę, by prokuratura popełniła błąd

Profesor Zoll: nie widzę, by prokuratura popełniła błąd

Źródło:
TVN24

- Jestem wściekły, kiedy widzę Romanowskiego, który chodzi po korytarzach Sejmu i grozi premierowi. Prokuratura postawiła zarzuty i doprowadziła do tego, że sąd nie jest w stanie ich rozpatrzeć, bo zawalono drobną sprawę, którą można było rozwiązać jednym faksem bądź telefonem - stwierdził w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (PSL-Trzecia Droga). Gabriela Morawska-Stanecka, senatorka Koalicji Obywatelskiej, uważa, że minister sprawiedliwości Adam Bodnar postępuje sprawiedliwie. Wierzy, że "doprowadzi on do skazania wszystkich, którzy brali udział w przestępstwie przy Funduszu Sprawiedliwości".

Kamiński o "głupim błędzie prokuratury"

Kamiński o "głupim błędzie prokuratury"

Źródło:
TVN24

Zapewne nikt nie wyobraża sobie, że jego pobyt na urlopie lub wakacjach może być rejestrowany przez gospodarza zainstalowanymi w pokoju kamerami. Dochodzenie dziennikarzy śledczych CNN wykazało, że takie właśnie praktyki stosowano w wielu obiektach udostępnianych za pośrednictwem firmy Airbnb. Przez 10 lat były tysiące skarg. Ludzie z przerażaniem orientowali się, że nagrywano ich w sytuacjach intymnych.

Wynajmujesz lokal z Airbnb, a właściciel nagrywa cię ukrytą kamerą. Takich sytuacji były tysiące

Wynajmujesz lokal z Airbnb, a właściciel nagrywa cię ukrytą kamerą. Takich sytuacji były tysiące

Źródło:
CNN/Fakty o Świecie TVN24 BiS

Kamala Harris to amerykańska wiceprezydentka. Gdyby Joe Biden wycofał się z wyścigu, mogłaby zająć jego miejsce i powalczyć o prezydenturę. Czy Ameryka byłaby gotowa na pierwszą kobietę na urzędzie prezydenta, i to pochodzącą z mniejszości? Kamala Harris ma doświadczenie w przełamywaniu barier i przecieraniu szlaków.

Kamala Harris zastąpi Joe Bidena w wyścigu o Biały Dom? Sondaże nie dają jej większych szans

Kamala Harris zastąpi Joe Bidena w wyścigu o Biały Dom? Sondaże nie dają jej większych szans

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Światowa awaria systemów informatycznych to w piątek była wiadomość numer jeden. Problem mają setki firm i instytucji korzystających z usług Microsoftu. Odwołano wiele lotów w Ameryce i Europie, w Polsce utrudnione było funkcjonowanie portu towarowego w Gdańsku, w Niemczech odwoływano operacje w szpitalach, nie nadawała przez jakiś czas brytyjska stacja Sky News.

Odwołane loty, paraliż w bankach i szpitalach. Wszystko przez awarię systemów informatycznych

Odwołane loty, paraliż w bankach i szpitalach. Wszystko przez awarię systemów informatycznych

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

"Miałem Boga po swojej stronie" - tak Donald Trump wspominał chwilę zamachu w przemówieniu na zakończenie konwencji republikanów, która już oficjalnie wskazała go jako kandydata w wyborach prezydenckich. Zapowiedział, że przeprowadzi ogromną akcje deportacyjną nielegalnych migrantów, zwiększy wydobycie paliw kopalnych, surowiej potraktuje sojuszników, którzy jego zdaniem wykorzystują Amerykę.

Donald Trump przemawiał na konwencji republikanów. Oto, co powiedział

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS