Podała mężowi śmiertelną dawkę fentanylu, potem napisała książkę dla dzieci o utracie bliskich

Źródło:
CNN

Zatruła męża, a potem napisała książkę dla dzieci o tym, jak radzić sobie z odejściem bliskiej osoby. Ta makabryczna historia z Utah wstrząsnęła Amerykanami. Śledczy wpadli na trop sprawczyni, kiedy okazało się, że kilka tygodni wcześniej kupiła od dilera śmiertelną dawkę fentanylu - niebezpiecznego leku przeciwbólowego. Materiał telewizji CNN.

Zaledwie przed tygodniem Kouri Richins promowała swoją książkę dla dzieci zatytułowaną "Czy jesteś ze mną?". Dedykowała ją "swemu wspaniałemu mężowi i cudownemu ojcu dzieci". Kobieta tłumaczyła, że śmierć męża przyczyniła się do napisania książki, która przyniesie ukojenie dzieciom po stracie bliskich.

Teraz Richins jest w areszcie oskarżona o uśmiercenie męża przy pomocy drinka zaprawionego fentanylem, silnym lekiem przeciwbólowym. 

- Eric miał trzech synów, których kochał nad życie, tak jak żonę. Lubili razem przebywać, razem wychodzić. Był szczerym facetem i świetnym przyjacielem - mówi kolega zmarłego.

Eric zmarł w swoim domu, w marcowy poranek 2022 roku w małym miasteczku w stanie Utah. Jego żona Kouri zeznała, że w dniu poprzedzającym śmierć męża podała mu do łóżka drinka. Tego wieczoru usypiała syna, którego miały przebudzić nocne koszmary. Około godziny trzeciej nad ranem przebudziła się i wróciła do małżeńskiej sypialni. Stwierdziła, że ciało męża jest bardzo chłodne i natychmiast wezwała pogotowie.

Śledczy dotarli do korespondencji z dilerem narkotyków

Patolog sądowy stwierdził w ciele Erica ponad 5-krotne przekroczenie śmiertelnej dawki fentanylu. Lek został podany doustnie. Po sprawdzeniu SMS-sów w telefonach małżonków śledczy odkryli, że para była skłócona. Następnie dotarli do korespondencji kobiety z dilerem narkotyków. Z raportu policji wynika, że pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku kobieta miał prosić go o zdobycie leków przeciwbólowych dla osoby, która cierpi na silny ból pleców. Dwa tygodnie później kobieta prosiła o silniejsze leki. Pisze z pytaniem o coś, co nazywa środkami, które przepisywano Michaelowi Jacksonowi. Kobieta pytała dokładnie o fentanyl. Odebrała go 11 lutego. 

W walentynkowy wieczór Eric miał się źle poczuć. Napisał koledze, że podejrzewa, iż żona chciała go otruć. Kilka dni później kobieta zamówiła większą dawkę leku. Sześć dni później jej mąż został znaleziony martwy po przedawkowaniu fentanylu. 

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości

Ten tydzień to ostatnia prosta przed drugą turą wyborów samorządowych. Tam, gdzie w niedzielę będzie głosowanie, trwa walka o każdy głos z pomocą tych, którzy rozstrzygnięcie mają już za sobą, albo tych, którzy polityczną moc przywożą z samej Warszawy.

W wielu miastach trwa kampania wyborcza. Politycy jeżdżą po Polsce i wspierają swoich kandydatów

W wielu miastach trwa kampania wyborcza. Politycy jeżdżą po Polsce i wspierają swoich kandydatów

Źródło:
Fakty TVN

Wydawało się, że medycyna mu już nie pomoże, a jednak pacjent z marskością wątroby i zakrzepicą żyły wrotnej został uratowany przez warszawski szpital przy ulicy Banacha. Sam przeszczep wątroby na nic by się nie zdał, ale lekarze zrobili coś więcej: sprawili, że nowa wątroba dostaje krew z nerki.

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Źródło:
Fakty TVN

Po aferze "willa plus" i ogłoszeniu przez nowy rząd, że odzyskuje miliony złotych rozdane przez ministra Przemysława Czarnka, wydawało się, że ci, którzy naprawdę ich potrzebują, mają znowu szansę. Nic z tych rzeczy. Ministerstwo Edukacji mówi, że tymi pieniędzmi nie dysponuje, więc nie ma środków na nowy konkurs.

Zostali pokrzywdzeni w programie ministra Czarnka. "Nie ma możliwości naprawienia niesprawiedliwości"

Zostali pokrzywdzeni w programie ministra Czarnka. "Nie ma możliwości naprawienia niesprawiedliwości"

Źródło:
Fakty TVN

60 procent uczniów jest nieszczęśliwych, a 80 procent mówi, że są przemęczeni i brakuje im energii. To wnioski z badań Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska przeprowadzonych wśród uczniów. Młodzież mierzy się z wieloma problemami, często nie wiedząc, do kogo zgłosić się po pomoc.

W Gdańsku 60 procent badanych uczniów mówi, że są nieszczęśliwi. "Problem jest ogólnopolski"

W Gdańsku 60 procent badanych uczniów mówi, że są nieszczęśliwi. "Problem jest ogólnopolski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

To przełomowe na skalę świata wyniki badań międzynarodowej grupy naukowców, w tym specjalistów Zamku Królewskiego na Wawelu, Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni Państwowej Akademii Nauk, a także Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wyjaśnili oni przyczyny powstawania charakterystycznych spękań na bezcennych obrazach. Badania dają nowe narzędzia do zwiększenia ochrony zbiorów w muzeach, ale i też do oceny oryginalności obrazów.

Przełomowe badania nad siatkami spękań obrazów. Wielki sukces międzynarodowego zespołu naukowców

Przełomowe badania nad siatkami spękań obrazów. Wielki sukces międzynarodowego zespołu naukowców

Źródło:
Fakty TVN

Wymiana źródeł ogrzewania w ramach programu Czyste Powietrze, likwidacja białych plam i rozwój szerokopasmowego internetu w całej Polsce oraz dodatkowe 100 tysięcy miejsc w żłobkach - tak mają być wydane środki z Krajowego Plany Odbudowy. Mówiła o tym w "Faktach po Faktach" w TVN24 ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Gigantyczny przelew i "niesamowity projekt rozwojowy"

Gigantyczny przelew i "niesamowity projekt rozwojowy"

Źródło:
tvn24.pl

Sytuacja jest na krawędzi i wydaje się, że z każdą godziną przesuwa się coraz dalej - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, odnosząc się do napięcia na Bliskim Wschodzie po ataku Iranu na Izrael.

Iran zaatakował Izrael. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego: sytuacja jest na krawędzi

Iran zaatakował Izrael. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego: sytuacja jest na krawędzi

Źródło:
TVN24, PAP

Pięć lat temu świat z bezsilnym przerażeniem patrzył, jak jeden z najcenniejszych i najbardziej charakterystycznych światowych zabytków płonie jak pochodnia. Z paryskiej katedry Notre Dame, która przetrwała kilkaset lat i liczne wojenne zawieruchy, po kilku godzinach zostały w większości wypalone mury. Uroczyste otwarcie po rekonstrukcji zaplanowane jest na 8 grudnia, a celebracja ma potrwać ponad tydzień.

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W naszym interesie jest wspieranie Ukrainy, ponieważ chcemy stabilności, chcemy dobrobytu, dla nas i dla naszych dzieci. Naszą jedyną opcją jest wspieranie Ukrainy tak długo, jak to będzie konieczne - powiedział w rozmowie z reporterem "Faktów o Świecie" TVN24 BiS Jakubem Loską Charles Michel. Przewodniczący Rady Europejskiej mówił także o tym, jak ocenia zmiany w Polsce mające przywrócić praworządność oraz o zbliżających się eurowyborach.

Charles Michel dla "Faktów o Świecie" TVN24 BiS: naszą jedyną opcją jest wspieranie Ukrainy tak długo, jak to będzie konieczne

Charles Michel dla "Faktów o Świecie" TVN24 BiS: naszą jedyną opcją jest wspieranie Ukrainy tak długo, jak to będzie konieczne

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS