Podała mężowi śmiertelną dawkę fentanylu, potem napisała książkę dla dzieci o utracie bliskich

Źródło:
CNN

Zatruła męża, a potem napisała książkę dla dzieci o tym, jak radzić sobie z odejściem bliskiej osoby. Ta makabryczna historia z Utah wstrząsnęła Amerykanami. Śledczy wpadli na trop sprawczyni, kiedy okazało się, że kilka tygodni wcześniej kupiła od dilera śmiertelną dawkę fentanylu - niebezpiecznego leku przeciwbólowego. Materiał telewizji CNN.

Zaledwie przed tygodniem Kouri Richins promowała swoją książkę dla dzieci zatytułowaną "Czy jesteś ze mną?". Dedykowała ją "swemu wspaniałemu mężowi i cudownemu ojcu dzieci". Kobieta tłumaczyła, że śmierć męża przyczyniła się do napisania książki, która przyniesie ukojenie dzieciom po stracie bliskich.

Teraz Richins jest w areszcie oskarżona o uśmiercenie męża przy pomocy drinka zaprawionego fentanylem, silnym lekiem przeciwbólowym. 

- Eric miał trzech synów, których kochał nad życie, tak jak żonę. Lubili razem przebywać, razem wychodzić. Był szczerym facetem i świetnym przyjacielem - mówi kolega zmarłego.

Eric zmarł w swoim domu, w marcowy poranek 2022 roku w małym miasteczku w stanie Utah. Jego żona Kouri zeznała, że w dniu poprzedzającym śmierć męża podała mu do łóżka drinka. Tego wieczoru usypiała syna, którego miały przebudzić nocne koszmary. Około godziny trzeciej nad ranem przebudziła się i wróciła do małżeńskiej sypialni. Stwierdziła, że ciało męża jest bardzo chłodne i natychmiast wezwała pogotowie.

Śledczy dotarli do korespondencji z dilerem narkotyków

Patolog sądowy stwierdził w ciele Erica ponad 5-krotne przekroczenie śmiertelnej dawki fentanylu. Lek został podany doustnie. Po sprawdzeniu SMS-sów w telefonach małżonków śledczy odkryli, że para była skłócona. Następnie dotarli do korespondencji kobiety z dilerem narkotyków. Z raportu policji wynika, że pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku kobieta miał prosić go o zdobycie leków przeciwbólowych dla osoby, która cierpi na silny ból pleców. Dwa tygodnie później kobieta prosiła o silniejsze leki. Pisze z pytaniem o coś, co nazywa środkami, które przepisywano Michaelowi Jacksonowi. Kobieta pytała dokładnie o fentanyl. Odebrała go 11 lutego. 

W walentynkowy wieczór Eric miał się źle poczuć. Napisał koledze, że podejrzewa, iż żona chciała go otruć. Kilka dni później kobieta zamówiła większą dawkę leku. Sześć dni później jej mąż został znaleziony martwy po przedawkowaniu fentanylu. 

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości