Olivia miała być poważnie chora, jej matka zbierała pieniądze na leczenie. Po latach kobieta usłyszała zarzut zabójstwa córki


Kelly Turner mówiła wszystkim, że jej córeczka cierpi na rzadką chorobę i potrzebne są fundusze na leczenie. Organizowała zbiórki, bale charytatywne i akcje, które miały pomóc spełniać marzenia małej Olivii. Dziewczynka zmarła w 2017 roku. Po latach okazało się, że opowieści Turner o chorobie córki były kłamstwem. W piątek kobieta usłyszała zarzuty, w tym ten najpoważniejszy - morderstwa Olivii.

Oglądaj "Fakty o Świecie" od poniedziałku do piątku o 20:20 w TVN24 BiS.

Kelly Turner przez lata skutecznie oszukiwała lekarzy, wolontariuszy i przyjaciół. Wmawiała im, że jej córeczka -Olivia - jest śmiertelnie chora. Kobieta wmawiała ludziom, że dziewczyna cierpi, potrzebuje wsparcia i środków na leczenie.

W ubiegły piątek Kelly Turner została aresztowana. Usłyszała kilkanaście zarzutów, w tym zarzut zabójstwa siedmioletniej Olivii. Oprócz tego jest również oskarżona o znęcanie się nad swoimi dziećmi, o kradzież, defraudację funduszy charytatywnych i oszustwo.

Tylko na opiekę medyczną kobieta miała wyłudzić pół miliona dolarów.

"Jestem pod wielkim wrażeniem determinacji wszystkich służb zaangażowanych w rozwikłanie tej sprawy. Choć praca nad nią wiązała się z ogromnymi emocjami, wszyscy funkcjonariusze wykazali się wielką pracowitością i profesjonalizmem" - skomentował szeryf hrabstwa Douglas Tony G. Spurlock.

"Nie wiemy, ile czasu jej zostało"

Turner twierdziła, że jej córeczka cierpi na rzadką chorobę genetyczną, upośledzającą pracę układu nerwowego, żołądka i jelit. Poza tym, miała mieć padaczkę, niedorozwój mózgu oraz cierpieć na autyzm. - Nie wiemy, ile czasu jej zostało - mówiła.

Dziewczynka korzystała z pomocy organizacji dobroczynnych, między innymi bardzo znanej fundacji Make-A-Wish, która spełnia marzenia chorych dzieci. Olivia lubiła przebierać się za superbohaterki. Chciała być strażakiem i policjantką.

- Zobaczyliśmy pełną energii, troszkę nieśmiałą dziewczynkę o cichym głosie, która z wielką determinacją walczyła z czarnymi charakterami - opowiada o Oliwii reporter stacji KCNC'S Dillon Thomas.

Fundacja Make-A-Wish odpowiedziała na doniesienia związane ze sprawą Olivii. W opublikowanym oświadczeniu czytamy: "Bardzo zaniepokoiły nas te doniesienia i zamierzamy się z uwagą przyglądać rozwojowi wypadków. Chcemy się dowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Przyznajemy pomoc chorym dzieciom na podstawie zaświadczeń lekarskich".

Problem w tym, że lekarze mieli wielokrotnie tłumaczyć matce, że jej dziecko nie jest śmiertelnie chore i że kobieta nie powinna podawać Olivii silnych leków.

Przyszła do szpitala z drugą córką

W lipcu 2017 roku Olivia została przyjęta do szpitala z objawami niedożywienia. Była karmiona przez sondę żołądkową. Matka twierdziła, że jej córka umiera, i że zamierza skrócić jej cierpienie całkowicie rezygnując z leczenia. Podkreślała, że aby w przypadku zatrzymania krążenia, nie wykonywać reanimacji. Dziewczynka zmarła kilka tygodni później.

Znajoma rodziny twierdzi, że próbowała bezskutecznie zaalarmować policję, bo niepokoiło ją zachowanie Kelly Turner.

Lekarze zgłosili sprawę do prokuratury dopiero wtedy, gdy matka zmarłej Olivii przyszła do szpitala z kolejnym dzieckiem. Zapewniała, że druga córka cierpi na ciężkie bóle kręgosłupa.

Ciało Olivii zostało ekshumowane w 2018 roku. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych chorób, na które dziewczynka miała cierpieć.

Prawdziwa przyczyna śmierci Olivii na razie nie jest znana.

Autor: Joanna Stempień / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Prezydent Andrzej Duda nie wyklucza, że był inwigilowany Pegasusem, ale jednocześnie przyznaje, że nie zastanawiał się nad tym. Z kolei sędzia Igor Tuleya nie wyklucza, że dał zgodę na użycie Pegasusa, nie wiedząc, że to Pegasus, bo służby prosiły sądy o zgody na działania operacyjne, nie informując, co potrafi to oprogramowanie. Pegasus to narzędzie, które może przejąć kontrolę nad całym urządzeniem i zdobyć wszystkie dane.

Andrzej Duda nie wie, czy był inwigilowany Pegasusem, ale też nie "szukał odpowiedzi"

Andrzej Duda nie wie, czy był inwigilowany Pegasusem, ale też nie "szukał odpowiedzi"

Źródło:
Fakty TVN

Kiedyś właściwie nie dochodziło do kradzieży masła czy nabiału. Dziś jest to coraz powszechniejsze. Liczba kradzieży w sklepach wzrosła o jedną czwartą w porównaniu z 2022 rokiem i aż o 60 procent w porównaniu z rokiem 2021.

W Polsce przybywa kradzieży sklepowych. "Kradną z powodów podstawowych, życiowych"

W Polsce przybywa kradzieży sklepowych. "Kradną z powodów podstawowych, życiowych"

Źródło:
Fakty TVN

Rosja rzeczywiście jest bardziej autorytarna niż za schyłkowego Związku Radzieckiego - ocenił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN. - Z tego, co słyszę, elity rosyjskie wiedzą, że to, co robi Putin, jest złe dla ich kraju, ale stworzyli sobie system, w którym nie mogą polityki swojego kraju zmienić - powiedział.

Radosław Sikorski: z tego, co słyszę, elity rosyjskie wiedzą, że to, co robi Putin, jest złe dla ich kraju

Radosław Sikorski: z tego, co słyszę, elity rosyjskie wiedzą, że to, co robi Putin, jest złe dla ich kraju

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją - chorobą, która staje się największym problemem zdrowotnym na świecie. Szacuje się, że w Polsce na depresję cierpi ponad 1,5 miliona osób, a nieleczona może doprowadzić do tragicznych skutków. O swoich trudnych doświadczeniach i o tym, jak wygląda życie z depresją, opowiedziały bohaterki materiału "Faktów po Południu" TVN24.

Depresji nie wolno lekceważyć, należy szukać pomocy. "Nie wiedziałam, że to jest choroba"

Depresji nie wolno lekceważyć, należy szukać pomocy. "Nie wiedziałam, że to jest choroba"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Każda ze stron musi dbać o swoją opinię publiczną i o swoich obywateli, tak że nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr - mówił w "Faktach po Faktach" Jan Truszczyński, dyplomata i były wiceszef MSZ, komentując wizytę ukraińskiego premiera na granicy i brak spotkania z przedstawicielami strony polskiej. - Nie myślę, żeby Ukraińcy liczyli tutaj na taką szybką i taką "w biegu" odpowiedź strony polskiej. Strona polska prawidłowo odpowiedziała - stwierdził profesor Artur Nowak-Far, były wiceminister spraw zagranicznych, wykładowca SGH.

"Nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr", "strona polska prawidłowo odpowiedziała"

"Nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr", "strona polska prawidłowo odpowiedziała"

Źródło:
TVN24

Mam niedosyt, bo ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo. Ten proces nie musiał trwać aż dziesięć lat. Ale, co bardziej skandaliczne, pięć lat temu własne państwo zdradziło mnie, bo postawiło mnie przed sądem - mówił były wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniak w "Faktach po Faktach".

"Ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo"

"Ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo"

Źródło:
TVN24

W ten weekend mijają dwa lata, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech stron. To dwa lata wojny i nie ma Ukraińców, których życie by się nie zmieniło. Wielu straciło najbliższych czy dom. Jak informują żołnierze, do których dotarła stacja CNN, postępy na froncie są niewielkie, bo brakuje amunicji i żołnierzy. To jednak nie zmienia tego, że nie zamierzają się poddać.

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Źródło:
CNN

Yarmak przed wojną był jednym z najpopularniejszych ukraińskich raperów. Dwa lata temu jednak zgłosił się do wojska i teraz jego głos częściej brzmi przez radiostację niż w klubach czy na koncertach. Obecnie dowodzi plutonem operatorów dronów bojowych i ma teraz apel do Zachodu.

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS