Olivia miała być poważnie chora, jej matka zbierała pieniądze na leczenie. Po latach kobieta usłyszała zarzut zabójstwa córki


Kelly Turner mówiła wszystkim, że jej córeczka cierpi na rzadką chorobę i potrzebne są fundusze na leczenie. Organizowała zbiórki, bale charytatywne i akcje, które miały pomóc spełniać marzenia małej Olivii. Dziewczynka zmarła w 2017 roku. Po latach okazało się, że opowieści Turner o chorobie córki były kłamstwem. W piątek kobieta usłyszała zarzuty, w tym ten najpoważniejszy - morderstwa Olivii.

Oglądaj "Fakty o Świecie" od poniedziałku do piątku o 20:20 w TVN24 BiS.

Kelly Turner przez lata skutecznie oszukiwała lekarzy, wolontariuszy i przyjaciół. Wmawiała im, że jej córeczka -Olivia - jest śmiertelnie chora. Kobieta wmawiała ludziom, że dziewczyna cierpi, potrzebuje wsparcia i środków na leczenie.

W ubiegły piątek Kelly Turner została aresztowana. Usłyszała kilkanaście zarzutów, w tym zarzut zabójstwa siedmioletniej Olivii. Oprócz tego jest również oskarżona o znęcanie się nad swoimi dziećmi, o kradzież, defraudację funduszy charytatywnych i oszustwo.

Tylko na opiekę medyczną kobieta miała wyłudzić pół miliona dolarów.

"Jestem pod wielkim wrażeniem determinacji wszystkich służb zaangażowanych w rozwikłanie tej sprawy. Choć praca nad nią wiązała się z ogromnymi emocjami, wszyscy funkcjonariusze wykazali się wielką pracowitością i profesjonalizmem" - skomentował szeryf hrabstwa Douglas Tony G. Spurlock.

"Nie wiemy, ile czasu jej zostało"

Turner twierdziła, że jej córeczka cierpi na rzadką chorobę genetyczną, upośledzającą pracę układu nerwowego, żołądka i jelit. Poza tym, miała mieć padaczkę, niedorozwój mózgu oraz cierpieć na autyzm. - Nie wiemy, ile czasu jej zostało - mówiła.

Dziewczynka korzystała z pomocy organizacji dobroczynnych, między innymi bardzo znanej fundacji Make-A-Wish, która spełnia marzenia chorych dzieci. Olivia lubiła przebierać się za superbohaterki. Chciała być strażakiem i policjantką.

- Zobaczyliśmy pełną energii, troszkę nieśmiałą dziewczynkę o cichym głosie, która z wielką determinacją walczyła z czarnymi charakterami - opowiada o Oliwii reporter stacji KCNC'S Dillon Thomas.

Fundacja Make-A-Wish odpowiedziała na doniesienia związane ze sprawą Olivii. W opublikowanym oświadczeniu czytamy: "Bardzo zaniepokoiły nas te doniesienia i zamierzamy się z uwagą przyglądać rozwojowi wypadków. Chcemy się dowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Przyznajemy pomoc chorym dzieciom na podstawie zaświadczeń lekarskich".

Problem w tym, że lekarze mieli wielokrotnie tłumaczyć matce, że jej dziecko nie jest śmiertelnie chore i że kobieta nie powinna podawać Olivii silnych leków.

Przyszła do szpitala z drugą córką

W lipcu 2017 roku Olivia została przyjęta do szpitala z objawami niedożywienia. Była karmiona przez sondę żołądkową. Matka twierdziła, że jej córka umiera, i że zamierza skrócić jej cierpienie całkowicie rezygnując z leczenia. Podkreślała, że aby w przypadku zatrzymania krążenia, nie wykonywać reanimacji. Dziewczynka zmarła kilka tygodni później.

Znajoma rodziny twierdzi, że próbowała bezskutecznie zaalarmować policję, bo niepokoiło ją zachowanie Kelly Turner.

Lekarze zgłosili sprawę do prokuratury dopiero wtedy, gdy matka zmarłej Olivii przyszła do szpitala z kolejnym dzieckiem. Zapewniała, że druga córka cierpi na ciężkie bóle kręgosłupa.

Ciało Olivii zostało ekshumowane w 2018 roku. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych chorób, na które dziewczynka miała cierpieć.

Prawdziwa przyczyna śmierci Olivii na razie nie jest znana.

Autor: Joanna Stempień / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Czym jest Unia Europejska dla osób, które urodziły się w dzień przystąpienia Polski do europejskiej wspólnoty? Wiele z nich wskazuje, że dla nich to większe perspektywy, rozwój czy też współpraca pomiędzy uniwersytetami.

Nie znają Polski bez Unii Europejskiej. 20-latkowie o tym, jak im się żyło przez ostatnie 20 lat

Nie znają Polski bez Unii Europejskiej. 20-latkowie o tym, jak im się żyło przez ostatnie 20 lat

39-latka leżała w nienaturalnej pozycji na ławce w środku Lublina. Nikt z przechodniów się nią nie zainteresował, a ona umierała. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci, którzy patrolowali teren. Zaczęli reanimację i uratowali jej życie.

Leżała na ławce bez oznak życia. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci. "Pierwsze cztery minuty po utracie przytomności są kluczowe"

Leżała na ławce bez oznak życia. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci. "Pierwsze cztery minuty po utracie przytomności są kluczowe"

Źródło:
Fakty TVN

W 2020 roku rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców. Po czterech latach postępowania sądowego sprawa rusza od początku. Jednocześnie ośmiu poszkodowanych domaga się od tarnowskiej kurii łącznie 12 milionów złotych odszkodowania.

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

Źródło:
Fakty TVN

20 lat Polski w Unii Europejskiej to widoczne gołym okiem korzyści, dotacje, inwestycje i przemiany. Polska zyskała także na bezpieczeństwie. Choć nie wszystko wszystkim się podoba, zwłaszcza politykom sceptycznym wobec wielu unijnych idei, to zdecydowana większość Polaków cały czas popiera naszą obecność we Wspólnocie. 

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trzecia Droga zaprezentowała liderów na listach swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się 9 czerwca, kampania już trwa. W to wszystko wpisuje się środowa, 20. rocznica przyjęcia Polski do Unii Europejskiej.

PiS ogłasza kolejne listy, Trzecia Droga przedstawiła swoje "jedynki"

PiS ogłasza kolejne listy, Trzecia Droga przedstawiła swoje "jedynki"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Myśmy w 1981 roku oczywiście marzyli o wolnej Polsce, nic więcej. Chociaż było oczywiste, że dla środowiska "Solidarności" najważniejsze jest uczestniczenie, takie czynne, cywilizacyjne w strukturach Zachodu - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek, były premier, eurodeputowany PO, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego w 20. rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Źródło:
TVN24

Prezydent stara się skupić na sobie uwagę, zaistnieć w jakiś sposób w debacie - tak o postawie Andrzeja Dudy w stosunku do rządu mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Została też zapytana o to, czy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Lewica wystawi kobietę jako kandydatkę. Powiedziała też kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Źródło:
TVN24

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS