Seksafera na Wyspach. Polityk Partii Konserwatywnej wysłał nieznajomemu mężczyźnie swoje nagie zdjęcia

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Szantaż, kompromaty i polityczny skandal. Polityk Partii Konserwatywnej William Wragg wysłał swoje intymne zdjęcia mężczyźnie poznanemu w aplikacji randkowej. Potem pod groźbą, że zostaną upublicznione, udostępnił listę kontaktów do prominentnych polityków i dziennikarzy. Oni też byli szantażowani, ale zgłosili to na policję.

Szefostwo Partii Konserwatywnej na razie nie zamierza usuwać Wiliama Wragga z klubu, ale głosów, by zrezygnował z mandatu, przybywa i w partii rządzącej, i w opozycji.

Seria wiadomości do polityków, a w nich prośba o intymne zdjęcia

Torys, który znalazł się w centrum najnowszego seksskandalu, przeprosił za swoje niedyskrecje, które narazić mogły też co najmniej tuzin mężczyzn z politycznych kręgów w Westminsterze. Tło tej historii jest nie tylko obyczajowe, bo mnożą się podejrzenia o to, że pułapkę na prominentnego polityka Partii Konserwatywnej zastawić mógł obcy wywiad.

36-letni poseł, jak sam wyjaśnił, w czasie ekscytującego flirtu w jednej z aplikacji randkowych wysłał nieznajomemu mężczyźnie swoje nagie, wyuzdane zdjęcia. Gdy tylko to zrobił, kontaktująca się z nim osoba nie chciała już dłużej umawiać się na spotkanie. Zaczęła szantażować torysa ujawnieniem przesłanych fotografii i zażądała numerów telefonów do kilku innych posłów, kilku pracowników parlamentu i jednego z dziennikarzy politycznych.

Gdy Wragg przekazał żądane numery telefonów, do ich posiadaczy odezwali się ludzie przedstawiający się jako Charlie lub Abi. W przysłanych późnym wieczorem SMS-ach nieznany nadawca powoływał się na spotkanie w barze przed kilku laty, do wiadomości dołączone było nagie zdjęcie i prośba o przysłanie swojego w odpowiedzi. Większość adresatów tych wiadomości zablokowało nadawców, ale przynajmniej dwóch parlamentarzystów odpowiedziało i byli później proszeni o kompromitujące informacje albo materiały na temat innych posłów. Pierwszą ofiarę szantażystów wziął w obronę minister finansów.

ZOBACZ TEŻ: Hakerzy obrali za cel brytyjskich polityków. Spear phishing skupia się na pokusach seksualnych

- Moim zdaniem wydarzenia ostatnich kilku dni są wielkim powodem do niepokoju. Poseł, który jest w ich centrum, złożył odważne i pełne przeprosiny, ale nauczkę z tego wyciągnąć powinni wszyscy parlamentarzyści. Trzeba bardzo uważać w kwestiach cyberbezpieczeństwa i dotyczy to też wszystkich obywateli, bo z takimi zagrożeniami mierzymy się w codziennym życiu - skomentował Jeremy Hunt, brytyjski minister finansów.

Czy w sprawę zamieszany jest obcy wywiad?

Posłowie opozycji z oburzeniem i zdziwieniem pytają, kto i po co wysyła nieznajomym swoje nagie zdjęcia i przekazuje numery telefonów innych parlamentarzystów. Policja wszczęła śledztwo w sprawie wiadomości. Eksperci od cyberbezpieczeństwa i część konserwatystów przekonują, że cała sprawa to może być operacja obcych służb, takich jak chińskie czy rosyjskie.

W marcu, kiedy te wiadomości były przesyłane, Wielka Brytania nałożyła sankcje na Pekin. Chiny miały mieć związek z hakerami, którzy przeprowadzili ataki na Wyspach. We wrześniu zeszłego roku pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin aresztowano pracownika Izby Gmin, który współpracował między innymi z ministrem do spraw bezpieczeństwa i szefową parlamentarnej komisji spraw zagranicznych.

Autorka/Autor:Maciej Woroch

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Sto punktów za kolekcję zapałek Jana Pawła II. Te punkty są prawdziwe, ale ta kolekcja to bzdura. Jeden z naukowców postanowił pokazać, jak działa system oceny naukowców, który zostawił po sobie minister Czarnek. Efekty są i śmieszne, i straszne.

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Źródło:
Fakty TVN

Polacy są zmęczeni wyborami - to przyznają nawet politycy, ale sami też dodają, że chodzi o nasz wybór: czy chcemy w Europie dobrobytu czy autorytaryzmu. Nadchodzi czas decyzji i to my, Polacy, mamy głos. To przywilej i warto z niego skorzystać.

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Źródło:
Fakty TVN

Daniel Obajtek zostanie ukarany finansowo za niestawienie się przed sejmową komisja śledczą do spraw afery wizowej. Kara to trzy tysiące złotych. O terminie przesłuchania Obajtek wiedział, bo się do niego odniósł w swoim piśmie, ale wezwania nie odebrał, dlatego zapewnia, że formalnie dalej nic nie wie. Były prezes Orlenu dodał też, że przed komisją nie stawi się podczas kampanii wyborczej. Obajtek kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Andrzej Duda wspiera w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego swojego człowieka, Wojciecha Kolarskiego, który sam prezentuje siebie w mediach jako człowiek prezydenta. Wojciech Kolarski kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbędą się 9 czerwca. W mediach na temat numer jeden wybija się afera wokół Funduszu Sprawiedliwości i nagrania ziobrystów. Koalicja 15 października walczy o frekwencję.

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Głosowanie nad uchyleniem immunitetu posła Michała Wosia może się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu w czerwcu - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - Myślę, że w czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną - dodał.

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Źródło:
TVN24, PAP

- Zachowanie byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który do tej pory nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą, jest bulwersujące. Zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim - powiedział w "Faktach po Faktach" Krzysztof Brejza (Koalicja Obywatelska). - Unika tej komisji jak ognia, bo najwyraźniej boi się, że ta komisja i pytania tam zadane, zwyczajnie go pogrążą - dodał Krzysztof Hetman (Trzecia Droga).

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Źródło:
TVN24

Benjamin Netanjahu zapowiada, że będzie kontynuował wojnę z Hamasem, dopóki "nie zostaną osiągnięte wszystkie cele". Premier Izraela uważa, że nalot na Rafah, w wyniku którego wybuchł pożar w obozie dla przesiedleńców, był "tragicznym błędem". Zginęło co najmniej 45 osób. To głównie kobiety i dzieci. Atak potępiły między innymi Niemcy, Francja i Turcja. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych po raz kolejny przypomniał, że w Strefie Gazy nigdzie nie jest bezpiecznie.

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To pierwsza od 24 lat oficjalna wizyta prezydenta Francji w Niemczech. Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Emmanuel Macron przybył do Berlina, żeby przypomnieć, że o demokrację trzeba walczyć. W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego dużą reprezentację może zdobyć skrajna prawica. Ursula von der Leyen, która chce zostać ponownie wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej, nie wykluczyła współpracy z EKR, frakcją w PE, do której należy też Prawo i Sprawiedliwość.

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Źródło:
Fakty o świecie TVN24 BiS