Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy. „Chcą się rozstać za porozumieniem stron, bez brudnych batalii sądowych”

Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy. „Chcą się rozstać za porozumieniem stron, bez brudnych batalii sądowych”
Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy. „Chcą się rozstać za porozumieniem stron, bez brudnych batalii sądowych”
TVN24 BiS
Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy. „Chcą się rozstać za porozumieniem stron, bez brudnych batalii sądowych”TVN24 BiS

Rozwód hollywoodzkiej pary za 400 mln dolarów? Najbliższe miesiące mogą być istną rozwodową sagą w Stanach Zjednoczonych. Wszystko oczywiście z powodu dokumentów rozwodowych, jakie złożyła Angelina Jolie przeciwko mężowi Bradowi Pittowi. Gościem „Faktów z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS była reporterka „Faktów” TVN Monika Krajewska, zdaniem której od dawna spekulowano o zakończeniu małżeństwa słynnych aktorów. – To miały być zdrady, to miały problemy zdrowotne Angeliny, problemy z alkoholem Brada Pitta – wymienia Krajewska, ale tabloidowe media amerykańskie mówią też o romansach, które mogły poróżnić parę. Teraz wiadomo, że – oficjalnie – powodem są różnice w wychowywaniu i sposobu podejścia do dzieci.

Reporterka przypomniała, że para jest ze sobą od 2004 roku, ale małżeństwem zaledwie od dwóch. – Powodem, dla którego wzięli ślub było to, że prosiły ich o to ich dzieci – mówiła Monika Krajewska. Dodała także, że ów ślub "mógł być ostatnią próbą ratowania związku", ale ewidentnie to się nie udało. Powołując się na przedstawicieli obu stron Krajewska podaje, że oboje "starają się, by ten rozwód przebiegał jak najbardziej pokojowo", ponieważ "chcą się rozstać za porozumieniem stron, bez brudnych batalii sądowych, (…) by dzieci wyszły z tego cało". Zdaniem reporterki "Faktów" to może nie być jedyny głośny i jednocześnie drogi rozwód hollywoodzkiego show-biznesu, ponieważ coraz więcej mówi się o rozstaniu Kim Kardashian z Kanye Westem oraz Beyonce i Jay-Z, na które "media od bardzo dawna polują".

Źródło: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

W Światowym Dniu Wody naukowcy alarmują, że w wielu krajach jej brakuje. W Polsce widać to choćby nad Biebrzą czy Narwią. Od trzech dekad mamy suszę. Nawalne deszcze wywołują powodzie, ale sytuacji hydrologicznej nie zmieniają. 

Polska ma problem z suszą. Słynne rozlewiska zaczynają przypominać step

Polska ma problem z suszą. Słynne rozlewiska zaczynają przypominać step

Źródło:
Fakty TVN

Środowisko PiS coraz dalej posuwa się w politycznym wykorzystywaniu śmierci współpracowniczki prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Teraz wiąże ją ze Smoleńskiem. Coraz dalej też posuwa się w atakach na prokurator Ewę Wrzosek. 

PiS atakuje nienawiścią Ewę Wrzosek. "To metoda tego środowiska politycznego, która polega na dehumanizacji"

PiS atakuje nienawiścią Ewę Wrzosek. "To metoda tego środowiska politycznego, która polega na dehumanizacji"

Źródło:
Fakty TVN

Lodowce na całym świecie topnieją szybciej niż kiedykolwiek, a to może mieć katastrofalne skutki. Może zmniejszyć dostępność wody dla dwóch miliardów ludzi. W Europie najbardziej stopniały lodowce w Alpach i Pirenejach, tracąc około 40 procent pokrywy. Jedno z niedawnych badań przewiduje, że do końca XXI wieku utracimy połowę globalnej masy lodowcowej.

Topnienie lodowców przyspiesza. Do 2100 roku Szwajcaria może stracić je wszystkie

Topnienie lodowców przyspiesza. Do 2100 roku Szwajcaria może stracić je wszystkie

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

To był jeden z największych ataków dronów, jakie Rosjanie przeprowadzili na Ukrainę od początku wojny. Minionej nocy wystrzelili 214 bezzałgowców. Wybuchy nastąpiły między innymi w Odessie i Kramatorsku. W tym samym niemal czasie prezydent Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone niebawem podpiszą umowę surowcową z Ukrainą.

Rosyjskie drony znowu zaatakowały Ukrainę. "Okupanci zastosowali nową taktykę uderzeniową"

Rosyjskie drony znowu zaatakowały Ukrainę. "Okupanci zastosowali nową taktykę uderzeniową"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Sprawa dotycząca ujawnienia dokumentów, jak i oświadczenie Mariusza Błaszczaka w tej sprawie, są dewastujące dla państwa polskiego - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Odniósł się w ten sposób do postawienia zarzutu byłemu szefowi MON dotyczącego ujawnienia części planu obrony państwa. Dodał, że polityk PiS-u, ujawniając to, kierował się interesem politycznym.

"To dewastujące dla państwa polskiego". Bodnar o sprawie Błaszczaka

"To dewastujące dla państwa polskiego". Bodnar o sprawie Błaszczaka

Źródło:
TVN24

- Są rzeczy, w których fundamentalnie działamy razem, idziemy do przodu, ale są rzeczy, w których podejmujemy spór, tak żeby ukuć najlepszą politykę - powiedziała w "Faktach po Faktach" ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, odnosząc się do tarć w koalicji rządzącej. Odniosła się między innymi do różnicy zdań pomiędzy koalicjantami w kwestii obniżenia składki zdrowotnej czy ustawy o budownictwie społecznym.

Tarcia w koalicji? "Najważniejsze, co ludzie z tego mają"

Tarcia w koalicji? "Najważniejsze, co ludzie z tego mają"

Źródło:
TVN24

- Kanada to najbardziej europejski z pozaeuropejskich krajów - powiedział nowy premier Kanady, który w pierwszym tygodniu urzędowania odwiedził Londyn i Paryż. W "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były wicepremier prowincji Alberta Thomas Lukaszuk był pytany o relacje Kanady z USA i Europą. Jego zdaniem Kanada będzie rozwijać współpracę z Europą, jednocześnie starając się normalizować relacje z USA. Donald Trump nakłada cła na kanadyjskie towary i głośno mówi o tym, że chciałby, aby Kanada stała się częścią USA.

"W Kanadzie jest odczucie zdrady, zawiedzenia". Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia o efekcie polityki Trumpa

"W Kanadzie jest odczucie zdrady, zawiedzenia". Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia o efekcie polityki Trumpa

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Odkąd Donald Trump wrócił do władzy, dużo się zmieniło w relacjach USA z Europą. Komentarze Amerykanina na temat Ukrainy, relacji handlowych z Unią czy na temat zbrojeń sprawiają, że liderzy państw europejskich odczuwają coraz większy niepokój i konieczność pilnych działań w trosce o bezpieczeństwo kontynentu. Po drugiej stronie są europejscy populiści. Orban, Salvini, Le Pen - oni są zachwyceni Trumpem i okazją do realizacji własnej agendy.

"Na szczęście mamy lidera". Europejscy populiści chwalą decyzje Trumpa i mówią jednym głosem

"Na szczęście mamy lidera". Europejscy populiści chwalą decyzje Trumpa i mówią jednym głosem

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS