Miała ochraniać burmistrza, twierdzi, że padła jego ofiarą. "To było miażdżące"


Mówił, że wygląda tak, że trudno się skupić, innym razem pytał czy nie myślała o tym, żeby tańczyć na rurze - w taki sposób burmistrz Denver zwracał się do chroniącej go policjantki. Teraz przeprasza i jednocześnie dodaje, że "szkoda, że nie powiedziała mu wcześniej". Nie brak głosów, że w ten sposób - może nieświadomie - obarcza winą swoją ofiarę, która ze strachu nie rozmawiała z nikim o sprawie.

Oglądaj "Fakty z Zagranicy" od poniedziałku do piątku o 19:55 w TVN24 BiS

- Chcę tylko powiedzieć, że jestem kobietą i matką. Jestem też ofiarą molestowania seksualnego - mówi Leslie Branch-Wise, policjantka z Denver z dwudziestoletnim doświadczeniem. Kilka lat temu dbała o bezpieczeństwo burmistrza Denver. W tym okresie, jak twierdzi, padła jego ofiarą.

Burmistrz między innymi pisał do niej niewybredne SMS-y.

"Wyglądasz seksownie w tej czerni" - pisał burmistrz do policjantki. W innej wiadomości pytał, czy rozważała kiedyś, by zapisać się na kurs tańczenia na rurze.

"Przecież on jest na samym szczycie"

Dziś Leslie Branch-Wise opowiada o tym ze łzami w oczach. Twierdzi, że "w pewnym sensie" czuje ulgę. - Od kiedy ta sprawa ujrzała światło dzienne, nie mogę być uciszana przez miasto - mówi.

A sprawa ujrzała światło dzienne za sprawą anonimu, który trafił do kilku lokalnych redakcji. Sama Branch-Wise - choć na co dzień silna - wolała nie ryzykować i nie prosić nikogo pomoc. Zresztą, nawet nie miała kogo.

- To było miażdżące. Jeżeli jesteś na dole hierarchii, a twój szef jest na samej górze i zalewa cię niewłaściwymi wiadomościami, sprawia, że czujesz się źle, to komu to zgłaszasz? Przecież on jest na samym szczycie - tłumaczy.

Szef często zwracał uwagę na jej wygląd. Odbierała to jako brak szacunku i upokorzenie. - Czasami mówił, że wyglądam seksownie, że mój wygląd sprawia, że ciężko mu się skupić - wspomina. - Jestem pewna, że doszło do molestowania seksualnego przez burmistrza - dodaje. Jej zdaniem burmistrz przekroczył granice.

Skrucha burmistrza

A co na to burmistrz Denver Michael Hancock? Wprawdzie bije się w piersi, ale też postanowił się bronić. Bo choć dziś rozumie, że jego zachowanie kosztowało byłą podwładną wiele stresu, to zdaje się ją też obwiniać, że nie protestowała wcześniej.

- Żałuje, że nie powiedziała mi wcześniej, że ją to rani i że czuje się z tym źle. Mam nadzieję, że moja żona i dzieci przyjmą moje przeprosiny. Nie powtórzę już takich błędów w przyszłości - oświadczył Hancock.

Przeprosiny z ratusza płyną w stronę rodziny, byłej pracownicy, ale także wyborców. - Jestem osobą, która potrafi przyznać się do błędu, potrafi wziąć za coś odpowiedzialność i wyciągnąć z tego wnioski. To był błąd, a ja jestem tylko człowiekiem. Zbytnio się spoufalałem i byłem zbyt swobodny w kontakcie. Te wiadomości były nieodpowiednie i nieprofesjonalne - zapewnia burmistrz.

- Nie robię tego, by podał się do dymisji. Czy powinien to zrobić? Uważam, że nie powinien tak traktować ludzi. Nie powinien sprawiać, że ktoś kompletnie pozbawiony władzy, kto robi, co do niego należy, po prostu się bał - mówi Branch-Wise.

Polityk może mieć ogromny kłopot z przekonaniem Leslie Branch-Wise i opinii publicznej o swojej niewinności. Tym bardziej, że nie pierwszy raz zamieszany jest w skandal na tle seksualnym. Jeszcze zanim został burmistrzem, tłumaczył się z domniemanego korzystania z usług prostytutek.

Autor: Justyna Zuber / Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Sto punktów za kolekcję zapałek Jana Pawła II. Te punkty są prawdziwe, ale ta kolekcja to bzdura. Jeden z naukowców postanowił pokazać, jak działa system oceny naukowców, który zostawił po sobie minister Czarnek. Efekty są i śmieszne, i straszne.

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Źródło:
Fakty TVN

Polacy są zmęczeni wyborami - to przyznają nawet politycy, ale sami też dodają, że chodzi o nasz wybór: czy chcemy w Europie dobrobytu czy autorytaryzmu. Nadchodzi czas decyzji i to my, Polacy, mamy głos. To przywilej i warto z niego skorzystać.

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Źródło:
Fakty TVN

Daniel Obajtek zostanie ukarany finansowo za niestawienie się przed sejmową komisja śledczą do spraw afery wizowej. Kara to trzy tysiące złotych. O terminie przesłuchania Obajtek wiedział, bo się do niego odniósł w swoim piśmie, ale wezwania nie odebrał, dlatego zapewnia, że formalnie dalej nic nie wie. Były prezes Orlenu dodał też, że przed komisją nie stawi się podczas kampanii wyborczej. Obajtek kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Andrzej Duda wspiera w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego swojego człowieka, Wojciecha Kolarskiego, który sam prezentuje siebie w mediach jako człowiek prezydenta. Wojciech Kolarski kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbędą się 9 czerwca. W mediach na temat numer jeden wybija się afera wokół Funduszu Sprawiedliwości i nagrania ziobrystów. Koalicja 15 października walczy o frekwencję.

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Głosowanie nad uchyleniem immunitetu posła Michała Wosia może się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu w czerwcu - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - Myślę, że w czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną - dodał.

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Źródło:
TVN24, PAP

- Zachowanie byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który do tej pory nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą, jest bulwersujące. Zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim - powiedział w "Faktach po Faktach" Krzysztof Brejza (Koalicja Obywatelska). - Unika tej komisji jak ognia, bo najwyraźniej boi się, że ta komisja i pytania tam zadane, zwyczajnie go pogrążą - dodał Krzysztof Hetman (Trzecia Droga).

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Źródło:
TVN24

Benjamin Netanjahu zapowiada, że będzie kontynuował wojnę z Hamasem, dopóki "nie zostaną osiągnięte wszystkie cele". Premier Izraela uważa, że nalot na Rafah, w wyniku którego wybuchł pożar w obozie dla przesiedleńców, był "tragicznym błędem". Zginęło co najmniej 45 osób. To głównie kobiety i dzieci. Atak potępiły między innymi Niemcy, Francja i Turcja. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych po raz kolejny przypomniał, że w Strefie Gazy nigdzie nie jest bezpiecznie.

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To pierwsza od 24 lat oficjalna wizyta prezydenta Francji w Niemczech. Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Emmanuel Macron przybył do Berlina, żeby przypomnieć, że o demokrację trzeba walczyć. W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego dużą reprezentację może zdobyć skrajna prawica. Ursula von der Leyen, która chce zostać ponownie wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej, nie wykluczyła współpracy z EKR, frakcją w PE, do której należy też Prawo i Sprawiedliwość.

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Źródło:
Fakty o świecie TVN24 BiS