Policja bada nowy trop w sprawie śmierci Tupaca. Raper został zastrzelony 27 lat temu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Muzyka Tupaca nadal żyje, mimo że od jego śmierci minęły prawie trzy dekady. Pozostają też pytania o to, co wydarzyło się tego dnia, kiedy zginął i kto mógł do niego strzelać. Śledczy badają nowe tropy. Przeszukali dom na przedmieściach Las Vegas.

Został zamordowany 27 lat temu, a sprawa jego śmierci jest nierozwiązana do dziś, ale być może policja jest coraz bliżej prawdy i odpowiedzi na pytanie, kto zabił Tupaca.

"To sprawa, która pozostała nierozwiązana i mam nadzieję, że pewnego dnia to zmienimy" - oświadczył porucznik policji w Las Vegas Jason Johansson.

Po prawie trzech dekadach od śmierci jednego z najbardziej wpływowych raperów w dziejach, śledczy dokonali przeszukania domu w mieście Henderson w Nevadzie. Jak relacjonują świadkowie, na miejscu w poniedziałek około godziny 22 pojawiło się kilkanaście samochodów metropolitalnej policji z Las Vegas.

- Jestem zaskoczony. To dobrzy sąsiedzi. Nie znam ich osobiście, ale nie miałem z nimi też większych problemów - mówi Zachary Perez, mieszkaniec Henderson.

Dom ma należeć do Duane'a Keitha Davisa, członka kalifornijskiego gangu Wschodnie Wybrzeże. To właśnie spór z gangiem miał być powodem, przez który doszło do zabójstwa artysty. - Ta teoria o związku Davisa ze śmiercią Tupaca pojawia się od lat, a nikt się jej nie przyglądał. Gdzie były służby przez te lata? To jedna z zagadek. Minęło prawie 30 lat - zwraca uwagę Mopreme Shakur, przyrodni brat Tupaca Shakura.

Zobacz też: Zmarł, bo pił za dużo wody? Zaskakująca teoria o przyczynie śmierci Bruce'a Lee w wieku 32 lat

Zabójstwo rapera

Nieruchomość znajduje się 25 kilometrów od Las Vegas. To tam 7 września 1996 roku zginął pochodzący z Nowego Jorku Tupac Shakur. Przyjechał do jednego z hoteli, by zobaczyć walkę bokserską swojego przyjaciela Mike'a Tysona. Gdy opuszczał imprezę samochodem, w jego stronę padło 12 strzałów. Pięć kul raniło rapera. W sprawie nikt nigdy nie usłyszał zarzutów.

- Moja rodzina jest straumatyzowana, moja siostra, córka. Wszyscy jesteśmy straumatyzowani. Członkowie rodziny umierają, czekając na to, aż coś się w tej sprawie wydarzy, aż ktoś podejmie jakieś działanie - mówi przyrodni brat Tupaca.

Tupac ShakurMichael Ochs Archives

Tupac Shakur podczas zaledwie 5-letniej kariery sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 86. miejscu wśród 100 największych artystów wszech czasów. W czerwcu tego roku w Hollywood Walk of Fame odsłonięto gwiazdę z jego nazwiskiem.

- Tupac od zawsze był stworzony do czegoś wspaniałego i jako jego młodsza siostra miałam wielki zaszczyt oglądać go z bliska, w pełnej okazałości. Jego gwiazda w niebie zaświeci dziś nieco jaśniej, bo znów sprawił, że wszyscy jesteśmy z niego bardzo dumni - mówiła na uroczystości Sekyiwa "Set" Shakur, siostra zamordowanego rapera.

Czytaj również: Ukradł samochód, był uzbrojony. Pościg przebiegał przez cztery hrabstwa

Tupac studiował aktorstwo, poezję, jazz i balet. Chociaż urodził się w Nowym Jorku, to całe dzieciństwo spędził w Kalifornii. Muzyk miał problemy z prawem. Był skazany między innymi za wykorzystanie seksualne, za co odsiedział karę 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Autorka/Autor:Justyna Zuber

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Michael Ochs Archives

Pozostałe wiadomości

Możliwe, że 500 lat temu na miastenię cierpiała Mona Lisa. Może podstawowy kłopot to ten, że choroba jest bardzo trudna do zdiagnozowania. Czasem mijają lata, zanim zacznie się właściwe leczenie. Miastenia to bardzo rzadka choroba, której oblicze w jakiś sposób znają miliardy ludzi na świecie.

Na początku wydaje się, że to zwykłe zmęczenie. Potem jest coraz gorzej. Czym jest miastenia?

Na początku wydaje się, że to zwykłe zmęczenie. Potem jest coraz gorzej. Czym jest miastenia?

Źródło:
Fakty TVN

Jeśli mówimy o tym, co dzieje się na granicy, to raczej są to dramatyczne historie. Tym razem po raz pierwszy jest to historia miłosna, o ile główny bohater tej opowieści mówił pogranicznikom prawdę. Sprawa wygląda tak - pewien Anglik pokochał w internecie pewną Rosjankę mieszkającą w Petersburgu. Niestety, nie jest to łatwy czas na takie uczucie.

Na piechotę chciał dostać się do swojej ukochanej w Rosji. Wpadł w ręce pograniczników

Na piechotę chciał dostać się do swojej ukochanej w Rosji. Wpadł w ręce pograniczników

Źródło:
Fakty TVN

Dyktator Alaksandr Łukaszenka zakomunikował, że chce pozostać u władzy. Na Białorusi właśnie się zakończyły pseudowybory do parlamentu i lokalnych władz. Reżim, oczywiście, zatriumfował. Nie było ani kandydatów opozycyjnych, ani niezależnych obserwatorów.

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Ruch prokuratury w sprawie Ryszarda Czarneckiego. Śledczy chcą uchylenia immunitetu, a potem rozliczenia afery dotyczącej tzw. kilometrówki. Według ich ustaleń w latach 2009-2013 eurodeputowany PiS miał przyczynić się do nieprawidłowego dysponowania majątkiem Parlamentu Europejskiego na kwotę ponad dwustu tysięcy euro.

Prokuratura wraca do sprawy "kilometrówki" Ryszarda Czarneckiego. Polityk mówi, że chce oczyścić swoje imię

Prokuratura wraca do sprawy "kilometrówki" Ryszarda Czarneckiego. Polityk mówi, że chce oczyścić swoje imię

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozumiem, że pan Edgar chce się teraz wybielić. Dobrze, niech mówi. (...) Kodeks postępowania karnego przewiduje w takich sytuacjach złagodzenie kary - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szłapka, minister do spraw Unii Europejskiej, o zeznaniach Edgara Kobosa przed komisją śledczą do spraw afery wizowej.

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Źródło:
TVN24

Wszelkie podejrzenia i zarzuty w sprawie afery wizowej dotyczą kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. Były wiceszef MSZ w rządzie PiS Arkadiusz Mularczyk wyraził przekonanie, że całe ówczesne kierownictwo resortu z chwilą podjęcia informacji, że są jakieś nieprawidłowości, zawiadomiło właściwe organy ścigania.

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Źródło:
TVN24

Prezydent Zełenski udał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Cel rozmów to między innymi kolejne pośrednictwo Saudów w wymianie jeńców i osób deportowanych. Kilka takich wymian udało się wcześniej. Na powrót swoich bliskich czekają wciąż między innymi rodziny obrońców Azowstalu. Żony żołnierzy systematycznie zbierają się w centrum Kijowa i apelują do władz o starania w celu sprowadzenia ich mężów do domów.

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niewykluczone, że o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zdecydują kobiety. Sąd Najwyższy stanu Alabama zdecydował, że zamrożone zarodki, wykorzystywane do zapłodnienia in vitro, są w świetle prawa dziećmi. Tamtejsze przychodnie natychmiast wstrzymały możliwość korzystania z tej procedury. Pacjenci przenoszą się do stanów, w których rządzą demokraci, licząc, że tam dotychczasowe prawo zostanie utrzymane. Republikanie w swoich stanach zmieniają prawo po decyzji Sądu Najwyższego, który dwa lata temu orzekł, że aborcja nie jest jednak konstytucyjnym prawem Amerykanek.

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W ten weekend mijają dwa lata, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech stron. To dwa lata wojny i nie ma Ukraińców, których życie by się nie zmieniło. Wielu straciło najbliższych czy dom. Jak informują żołnierze, do których dotarła stacja CNN, postępy na froncie są niewielkie, bo brakuje amunicji i żołnierzy. To jednak nie zmienia tego, że nie zamierzają się poddać.

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Źródło:
CNN