Policja bada nowy trop w sprawie śmierci Tupaca. Raper został zastrzelony 27 lat temu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Muzyka Tupaca nadal żyje, mimo że od jego śmierci minęły prawie trzy dekady. Pozostają też pytania o to, co wydarzyło się tego dnia, kiedy zginął i kto mógł do niego strzelać. Śledczy badają nowe tropy. Przeszukali dom na przedmieściach Las Vegas.

Został zamordowany 27 lat temu, a sprawa jego śmierci jest nierozwiązana do dziś, ale być może policja jest coraz bliżej prawdy i odpowiedzi na pytanie, kto zabił Tupaca.

"To sprawa, która pozostała nierozwiązana i mam nadzieję, że pewnego dnia to zmienimy" - oświadczył porucznik policji w Las Vegas Jason Johansson.

Po prawie trzech dekadach od śmierci jednego z najbardziej wpływowych raperów w dziejach, śledczy dokonali przeszukania domu w mieście Henderson w Nevadzie. Jak relacjonują świadkowie, na miejscu w poniedziałek około godziny 22 pojawiło się kilkanaście samochodów metropolitalnej policji z Las Vegas.

- Jestem zaskoczony. To dobrzy sąsiedzi. Nie znam ich osobiście, ale nie miałem z nimi też większych problemów - mówi Zachary Perez, mieszkaniec Henderson.

Dom ma należeć do Duane'a Keitha Davisa, członka kalifornijskiego gangu Wschodnie Wybrzeże. To właśnie spór z gangiem miał być powodem, przez który doszło do zabójstwa artysty. - Ta teoria o związku Davisa ze śmiercią Tupaca pojawia się od lat, a nikt się jej nie przyglądał. Gdzie były służby przez te lata? To jedna z zagadek. Minęło prawie 30 lat - zwraca uwagę Mopreme Shakur, przyrodni brat Tupaca Shakura.

Zobacz też: Zmarł, bo pił za dużo wody? Zaskakująca teoria o przyczynie śmierci Bruce'a Lee w wieku 32 lat

Zabójstwo rapera

Nieruchomość znajduje się 25 kilometrów od Las Vegas. To tam 7 września 1996 roku zginął pochodzący z Nowego Jorku Tupac Shakur. Przyjechał do jednego z hoteli, by zobaczyć walkę bokserską swojego przyjaciela Mike'a Tysona. Gdy opuszczał imprezę samochodem, w jego stronę padło 12 strzałów. Pięć kul raniło rapera. W sprawie nikt nigdy nie usłyszał zarzutów.

- Moja rodzina jest straumatyzowana, moja siostra, córka. Wszyscy jesteśmy straumatyzowani. Członkowie rodziny umierają, czekając na to, aż coś się w tej sprawie wydarzy, aż ktoś podejmie jakieś działanie - mówi przyrodni brat Tupaca.

Tupac ShakurMichael Ochs Archives

Tupac Shakur podczas zaledwie 5-letniej kariery sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 86. miejscu wśród 100 największych artystów wszech czasów. W czerwcu tego roku w Hollywood Walk of Fame odsłonięto gwiazdę z jego nazwiskiem.

- Tupac od zawsze był stworzony do czegoś wspaniałego i jako jego młodsza siostra miałam wielki zaszczyt oglądać go z bliska, w pełnej okazałości. Jego gwiazda w niebie zaświeci dziś nieco jaśniej, bo znów sprawił, że wszyscy jesteśmy z niego bardzo dumni - mówiła na uroczystości Sekyiwa "Set" Shakur, siostra zamordowanego rapera.

Czytaj również: Ukradł samochód, był uzbrojony. Pościg przebiegał przez cztery hrabstwa

Tupac studiował aktorstwo, poezję, jazz i balet. Chociaż urodził się w Nowym Jorku, to całe dzieciństwo spędził w Kalifornii. Muzyk miał problemy z prawem. Był skazany między innymi za wykorzystanie seksualne, za co odsiedział karę 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Michael Ochs Archives

Pozostałe wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość znów uderza w rząd. Tym razem chodzi o powódź na południu Polski. Politycy PiS krytykują premiera Donalda Tuska, sugerując, że nie ostrzegał wystarczająco przed nadchodzącym żywiołem. Ponadto Mariusz Błaszczak krytykuje to, że nie powstało więcej zbiorników retencyjnych. Tymczasem to Marek Gróbarczyk, ówczesny minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, uznał w 2019 roku, że są "psu na budę".

PiS krytykuje rząd za brak zbiorników retencyjnych, ale to minister w ich rządzie uznał, że są "psu na budę"

PiS krytykuje rząd za brak zbiorników retencyjnych, ale to minister w ich rządzie uznał, że są "psu na budę"

Źródło:
Fakty TVN

Przerażone, bezradne, czasem zdane wyłącznie na siebie i instynkt przetrwania. Zwierzęta domowe, gospodarskie i te ze schronisk pilnie potrzebują pomocy. W całym kraju organizowane są domy tymczasowe, transport w bezpieczne miejsce, zbiórki karmy i leków. 

Organizują domy tymczasowe, zbiórki karmy i leków. Polacy nie zapominają o zwierzętach w obliczu powodzi

Organizują domy tymczasowe, zbiórki karmy i leków. Polacy nie zapominają o zwierzętach w obliczu powodzi

Źródło:
Fakty TVN

Mieszkańcy robią, co mogą, żeby uratować przed wielką wodą kolejne zagrożone tereny. W Nysie udało się opanować sytuację i wzmocnić uszkodzony wał. Burmistrz we wtorek w mediach społecznościowych napisał, że miasto jest uratowane, i podziękował mieszkańcom za pomoc. Teraz trwają akcje w kolejnych miastach - między innymi w Brzegu.

Mieszkańcy miejscowości zagrożonych powodzią ruszyli budować zapory. W Nysie się udało

Mieszkańcy miejscowości zagrożonych powodzią ruszyli budować zapory. W Nysie się udało

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Czechach woda w niektórych miejscach zaczyna opadać. Kłopoty ma wciąż Ostrawa. Pęknięte wały udało się naprawić, woda już się nie wlewa do miasta, ale służby musiały naprędce ewakuować setki osób, które były uwięzione we własnych domach. Tam najgorsze już minęło, choć południe Czech dalej jest objęte alertami powodziowymi.

Dramat mieszkańców Ostrawy. "Mogliśmy tylko czekać, aż dotrą do nas ratownicy"

Dramat mieszkańców Ostrawy. "Mogliśmy tylko czekać, aż dotrą do nas ratownicy"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Wśród miast, które najbardziej ucierpiały podczas powodzi, są Kłodzko oraz Głuchołazy. - Jeżeli będzie pomoc z Unii lub od rządu, to w ciągu pięciu, sześciu lat będziemy w stanie zniwelować to, co w ciągu pięciu, sześciu godzin zniszczyła woda - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. Burmistrz Głuchołaz Paweł Szymkowicz opowiadał, że w niedzielę miasto zostało podzielone na dwie części.

"Pięć, sześć lat na zniwelowanie tego, co w ciągu pięciu, sześciu godzin zniszczyła woda"

"Pięć, sześć lat na zniwelowanie tego, co w ciągu pięciu, sześciu godzin zniszczyła woda"

Źródło:
TVN24

Powódź w Polsce doprowadziła do uruchomienia w niedzielę nad ranem suchego zbiornika Racibórz Dolny, który jest w stanie przyjąć do 185 milionów metrów sześciennych wód wezbraniowych Odry. Zbiornik ma chronić przed powodzią Wrocław, Opole, Kędzierzyn-Koźle oraz mniejsze miejscowości. O bezpieczeństwie miast tego regionu mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 starszy brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik Komendanta Głównego PSP.

Ten zbiornik ma ochronić przed powodzią Wrocław, Opole i Kędzierzyn-Koźle. Zaczął przejmować wodę z Odry

Ten zbiornik ma ochronić przed powodzią Wrocław, Opole i Kędzierzyn-Koźle. Zaczął przejmować wodę z Odry

Źródło:
TVN24

Rząd w Berlinie wprowadził kontrole na wszystkich swoich granicach, żeby pokazać, że coś robi w kwestii migracji. Jednak sens tego ruchu kwestionują sąsiedzi Niemiec, którzy, tak jak choćby Francja, sami mają olbrzymi problem z nielegalną migracją. Ruch Berlina wywołuje pytania, czy narodowe egoizmy są w zjednoczonej Europie właściwą odpowiedzią na wspólne wyzwania.

Sąsiedzi Niemiec kwestionują decyzję o kontrolach na granicy. "Nie mają sensu", "przestarzała metoda"

Sąsiedzi Niemiec kwestionują decyzję o kontrolach na granicy. "Nie mają sensu", "przestarzała metoda"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Potężne tajfuny przetoczyły się przez Chiny, Wietnam i Nigerię. Są liczne ofiary śmiertelne i zniszczenia. Jest zagrożenie katastrofą humanitarną.

Gwałtowne ulewy i powodzie nie tylko w Europie. Ucierpiały Chiny, Birma i Nigeria

Gwałtowne ulewy i powodzie nie tylko w Europie. Ucierpiały Chiny, Birma i Nigeria

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS