Policja bada nowy trop w sprawie śmierci Tupaca. Raper został zastrzelony 27 lat temu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Muzyka Tupaca nadal żyje, mimo że od jego śmierci minęły prawie trzy dekady. Pozostają też pytania o to, co wydarzyło się tego dnia, kiedy zginął i kto mógł do niego strzelać. Śledczy badają nowe tropy. Przeszukali dom na przedmieściach Las Vegas.

Został zamordowany 27 lat temu, a sprawa jego śmierci jest nierozwiązana do dziś, ale być może policja jest coraz bliżej prawdy i odpowiedzi na pytanie, kto zabił Tupaca.

"To sprawa, która pozostała nierozwiązana i mam nadzieję, że pewnego dnia to zmienimy" - oświadczył porucznik policji w Las Vegas Jason Johansson.

Po prawie trzech dekadach od śmierci jednego z najbardziej wpływowych raperów w dziejach, śledczy dokonali przeszukania domu w mieście Henderson w Nevadzie. Jak relacjonują świadkowie, na miejscu w poniedziałek około godziny 22 pojawiło się kilkanaście samochodów metropolitalnej policji z Las Vegas.

- Jestem zaskoczony. To dobrzy sąsiedzi. Nie znam ich osobiście, ale nie miałem z nimi też większych problemów - mówi Zachary Perez, mieszkaniec Henderson.

Dom ma należeć do Duane'a Keitha Davisa, członka kalifornijskiego gangu Wschodnie Wybrzeże. To właśnie spór z gangiem miał być powodem, przez który doszło do zabójstwa artysty. - Ta teoria o związku Davisa ze śmiercią Tupaca pojawia się od lat, a nikt się jej nie przyglądał. Gdzie były służby przez te lata? To jedna z zagadek. Minęło prawie 30 lat - zwraca uwagę Mopreme Shakur, przyrodni brat Tupaca Shakura.

Zobacz też: Zmarł, bo pił za dużo wody? Zaskakująca teoria o przyczynie śmierci Bruce'a Lee w wieku 32 lat

Zabójstwo rapera

Nieruchomość znajduje się 25 kilometrów od Las Vegas. To tam 7 września 1996 roku zginął pochodzący z Nowego Jorku Tupac Shakur. Przyjechał do jednego z hoteli, by zobaczyć walkę bokserską swojego przyjaciela Mike'a Tysona. Gdy opuszczał imprezę samochodem, w jego stronę padło 12 strzałów. Pięć kul raniło rapera. W sprawie nikt nigdy nie usłyszał zarzutów.

- Moja rodzina jest straumatyzowana, moja siostra, córka. Wszyscy jesteśmy straumatyzowani. Członkowie rodziny umierają, czekając na to, aż coś się w tej sprawie wydarzy, aż ktoś podejmie jakieś działanie - mówi przyrodni brat Tupaca.

Tupac ShakurMichael Ochs Archives

Tupac Shakur podczas zaledwie 5-letniej kariery sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 86. miejscu wśród 100 największych artystów wszech czasów. W czerwcu tego roku w Hollywood Walk of Fame odsłonięto gwiazdę z jego nazwiskiem.

- Tupac od zawsze był stworzony do czegoś wspaniałego i jako jego młodsza siostra miałam wielki zaszczyt oglądać go z bliska, w pełnej okazałości. Jego gwiazda w niebie zaświeci dziś nieco jaśniej, bo znów sprawił, że wszyscy jesteśmy z niego bardzo dumni - mówiła na uroczystości Sekyiwa "Set" Shakur, siostra zamordowanego rapera.

Czytaj również: Ukradł samochód, był uzbrojony. Pościg przebiegał przez cztery hrabstwa

Tupac studiował aktorstwo, poezję, jazz i balet. Chociaż urodził się w Nowym Jorku, to całe dzieciństwo spędził w Kalifornii. Muzyk miał problemy z prawem. Był skazany między innymi za wykorzystanie seksualne, za co odsiedział karę 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Autorka/Autor:Justyna Zuber

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Michael Ochs Archives

Pozostałe wiadomości

Popełniliśmy błędy, nie ma co płakać, trzeba iść do przodu - mówił w niedzielę na spotkaniu z wyborcami Jarosław Kaczyński. Na horyzoncie są już kolejne wybory i kampania nawet na chwilę nie zwolniła. Emocje też nie opadły, co akurat na spotkaniu prezesa PiS było widać.

Politycy mobilizują elektorat przed wyborami samorządowymi. "Zdarzył się wypadek, ale nie trzeba płakać"

Politycy mobilizują elektorat przed wyborami samorządowymi. "Zdarzył się wypadek, ale nie trzeba płakać"

Źródło:
Fakty TVN

Gabriela Olszowska, pełniąca obowiązki małopolskiej kurator oświaty, wygrała konkurs na to stanowisko. Po Barbarze Nowak to symboliczna zmiana, ale nie tylko w Małopolsce widać nowe porządki. Konkursy rozpisano we wszystkich kuratoriach i za półtora miesiąca, jak zapowiada ministra edukacji, cały proces powinien się zakończyć. Jak mają zmienić się dzięki temu polskie szkoły?

Będzie nowa małopolska kurator oświaty. "Miała świetne recenzje"

Będzie nowa małopolska kurator oświaty. "Miała świetne recenzje"

Źródło:
Fakty TVN

Już w poniedziałek w Brukseli ministrowie rolnictwa państw Unii Europejskiej będą rozmawiać o tym, jak zakończyć kryzys, który rozlał się praktycznie w całej wspólnocie. Czesław Siekierski zapowiada, że będzie domagał się ograniczenia Zielonego Ładu, którego nie chcą nie tylko polscy rolnicy. Ci wciąż protestują. Narzekają na silosy pełne zboża i niskie ceny, jakie mogą za nie uzyskać.

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy od samego początku wojny pomagają Ukraińcom. Otworzyliśmy dla nich swoje serca, domy, pomogliśmy normalnie żyć. Jednak tam, w Ukrainie, na naszą pomoc ciągle czeka kilkanaście milionów ludzi. Organizacje humanitarne każdego dnia przekazują im pomoc.

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski. Los Ukrainy pokonanej w tej wojnie będzie zwiastunem bardzo złego losu Polski - powiedział w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (Trzecia Droga). Senator Bogdan Klich (KO) - który był w Kijowie na obchodach rocznicowych - mówił, że politycy zastanawiali się tam, "w jaki sposób należy dalej pomagać Ukrainie z zewnątrz".

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

Źródło:
TVN24

Polska naprawdę pojawiła się jako nasz największy przyjaciel. I dziękujemy bardzo za to Polsce i każdemu Polakowi - mówił w "Faktach po Faktach" w drugą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę Mykoła Kniażycki, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy. - Prawda na temat bezpieczeństwa dzisiaj jest taka: albo robimy wszystko, żeby Ukraińcy dali radę w tym roku, (...) albo za kilka lat płacimy znacznie większą stawkę - stwierdził Paweł Kowal (KO), szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Źródło:
TVN24

W ten weekend mijają dwa lata, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech stron. To dwa lata wojny i nie ma Ukraińców, których życie by się nie zmieniło. Wielu straciło najbliższych czy dom. Jak informują żołnierze, do których dotarła stacja CNN, postępy na froncie są niewielkie, bo brakuje amunicji i żołnierzy. To jednak nie zmienia tego, że nie zamierzają się poddać.

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Źródło:
CNN

Yarmak przed wojną był jednym z najpopularniejszych ukraińskich raperów. Dwa lata temu jednak zgłosił się do wojska i teraz jego głos częściej brzmi przez radiostację niż w klubach czy na koncertach. Obecnie dowodzi plutonem operatorów dronów bojowych i ma teraz apel do Zachodu.

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS