„Świat stanął, nic nie było ważne”. Karolina Korwin-Piotrowska o rozwodzie „Brangeliny”

21.09.2016 | „Świat stanął, nic nie było ważne”. Karolina Korwin-Piotrowska o rozwodzie „Brangeliny”
21.09.2016 | „Świat stanął, nic nie było ważne”. Karolina Korwin-Piotrowska o rozwodzie „Brangeliny”
Piotr Kraśko | TVN24 BiS
21.09.2016 | „Świat stanął, nic nie było ważne”. Karolina Korwin-Piotrowska o rozwodzie „Brangeliny”Piotr Kraśko | TVN24 BiS

– Świat stanął, nic nie było ważne – powiedziała w „Faktach z Zagranicy” Karolina Korwin-Piotrowska na antenie TVN24 BiS w rozmowie z Piotrem Kraśko. Dziennikarka komentowała tak głośne rozstanie Brada Pitta i Angeliny Jolie, które zepchnęło na dalszy plan wszystkie istotne wydarzenia ze świata.

Zdaniem Korwin-Piotrowskiej przed nami kolejne dni napęczniałe kolejnymi rewelacjami w tej sprawie. – To jest to, co ludzi kręci – zauważyła Korwin-Piotrowska. Dziennikarka dodała, że takiego rodzaju zjawisko obserwujemy od lat 80., odkąd „budowany jest tzw. kościół celebrytów”. \

W USA zrodziła się kultura celebrycka i jest zgłębiana przez naukowców ukazujących, jak konsumenci „łapią się” na promowane przez nich trendy. Angelina Jolie była jedną z pierwszych działaczek charytatywnych, zanim taka aktywność stała się „modna”. Nie sposób nie wspomnieć o „gestach”, tj.: o podwójnej mastektomii i akcji na rzecz profilaktyki nowotworowej.

„Brangelina” była, zdaniem Korwin-Piotrowskiej, „fantastycznym wzorem” do naśladowania. Gość Piotra Kraśko zwrócił uwagę, że ta para „bardzo skutecznie sprzedawała nam mit”, którą była idea tzw. „power couple”. Gość programu zdecydowanie odmówił wróżenia, kto w batalii rozwodowej okaże się potężniejszy. – Nie będzie żadnych sal sądowych – stwierdziła Korwin-Piotrowskiej, dodając, że „nic nie wypłynie (…), bo wszystko jest załatwiane w kancelariach prawnych”.

Autor: Piotr Kraśko / Źródło: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Prezydent Andrzej Duda nie wyklucza, że był inwigilowany Pegasusem, ale jednocześnie przyznaje, że nie zastanawiał się nad tym. Z kolei sędzia Igor Tuleya nie wyklucza, że dał zgodę na użycie Pegasusa, nie wiedząc, że to Pegasus, bo służby prosiły sądy o zgody na działania operacyjne, nie informując, co potrafi to oprogramowanie. Pegasus to narzędzie, które może przejąć kontrolę nad całym urządzeniem i zdobyć wszystkie dane.

Andrzej Duda nie wie, czy był inwigilowany Pegasusem, ale też nie "szukał odpowiedzi"

Andrzej Duda nie wie, czy był inwigilowany Pegasusem, ale też nie "szukał odpowiedzi"

Źródło:
Fakty TVN

Kiedyś właściwie nie dochodziło do kradzieży masła czy nabiału. Dziś jest to coraz powszechniejsze. Liczba kradzieży w sklepach wzrosła o jedną czwartą w porównaniu z 2022 rokiem i aż o 60 procent w porównaniu z rokiem 2021.

W Polsce przybywa kradzieży sklepowych. "Kradną z powodów podstawowych, życiowych"

W Polsce przybywa kradzieży sklepowych. "Kradną z powodów podstawowych, życiowych"

Źródło:
Fakty TVN

Rosja rzeczywiście jest bardziej autorytarna niż za schyłkowego Związku Radzieckiego - ocenił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN. - Z tego, co słyszę, elity rosyjskie wiedzą, że to, co robi Putin, jest złe dla ich kraju, ale stworzyli sobie system, w którym nie mogą polityki swojego kraju zmienić - powiedział.

Radosław Sikorski: z tego, co słyszę, elity rosyjskie wiedzą, że to, co robi Putin, jest złe dla ich kraju

Radosław Sikorski: z tego, co słyszę, elity rosyjskie wiedzą, że to, co robi Putin, jest złe dla ich kraju

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją - chorobą, która staje się największym problemem zdrowotnym na świecie. Szacuje się, że w Polsce na depresję cierpi ponad 1,5 miliona osób, a nieleczona może doprowadzić do tragicznych skutków. O swoich trudnych doświadczeniach i o tym, jak wygląda życie z depresją, opowiedziały bohaterki materiału "Faktów po Południu" TVN24.

Depresji nie wolno lekceważyć, należy szukać pomocy. "Nie wiedziałam, że to jest choroba"

Depresji nie wolno lekceważyć, należy szukać pomocy. "Nie wiedziałam, że to jest choroba"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Każda ze stron musi dbać o swoją opinię publiczną i o swoich obywateli, tak że nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr - mówił w "Faktach po Faktach" Jan Truszczyński, dyplomata i były wiceszef MSZ, komentując wizytę ukraińskiego premiera na granicy i brak spotkania z przedstawicielami strony polskiej. - Nie myślę, żeby Ukraińcy liczyli tutaj na taką szybką i taką "w biegu" odpowiedź strony polskiej. Strona polska prawidłowo odpowiedziała - stwierdził profesor Artur Nowak-Far, były wiceminister spraw zagranicznych, wykładowca SGH.

"Nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr", "strona polska prawidłowo odpowiedziała"

"Nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr", "strona polska prawidłowo odpowiedziała"

Źródło:
TVN24

Mam niedosyt, bo ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo. Ten proces nie musiał trwać aż dziesięć lat. Ale, co bardziej skandaliczne, pięć lat temu własne państwo zdradziło mnie, bo postawiło mnie przed sądem - mówił były wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniak w "Faktach po Faktach".

"Ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo"

"Ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo"

Źródło:
TVN24

W ten weekend mijają dwa lata, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech stron. To dwa lata wojny i nie ma Ukraińców, których życie by się nie zmieniło. Wielu straciło najbliższych czy dom. Jak informują żołnierze, do których dotarła stacja CNN, postępy na froncie są niewielkie, bo brakuje amunicji i żołnierzy. To jednak nie zmienia tego, że nie zamierzają się poddać.

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Źródło:
CNN

Yarmak przed wojną był jednym z najpopularniejszych ukraińskich raperów. Dwa lata temu jednak zgłosił się do wojska i teraz jego głos częściej brzmi przez radiostację niż w klubach czy na koncertach. Obecnie dowodzi plutonem operatorów dronów bojowych i ma teraz apel do Zachodu.

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS