„Świat stanął, nic nie było ważne”. Karolina Korwin-Piotrowska o rozwodzie „Brangeliny”

21.09.2016 | „Świat stanął, nic nie było ważne”. Karolina Korwin-Piotrowska o rozwodzie „Brangeliny”
21.09.2016 | „Świat stanął, nic nie było ważne”. Karolina Korwin-Piotrowska o rozwodzie „Brangeliny”
Piotr Kraśko | TVN24 BiS
21.09.2016 | „Świat stanął, nic nie było ważne”. Karolina Korwin-Piotrowska o rozwodzie „Brangeliny”Piotr Kraśko | TVN24 BiS

– Świat stanął, nic nie było ważne – powiedziała w „Faktach z Zagranicy” Karolina Korwin-Piotrowska na antenie TVN24 BiS w rozmowie z Piotrem Kraśko. Dziennikarka komentowała tak głośne rozstanie Brada Pitta i Angeliny Jolie, które zepchnęło na dalszy plan wszystkie istotne wydarzenia ze świata.

Zdaniem Korwin-Piotrowskiej przed nami kolejne dni napęczniałe kolejnymi rewelacjami w tej sprawie. – To jest to, co ludzi kręci – zauważyła Korwin-Piotrowska. Dziennikarka dodała, że takiego rodzaju zjawisko obserwujemy od lat 80., odkąd „budowany jest tzw. kościół celebrytów”. \

W USA zrodziła się kultura celebrycka i jest zgłębiana przez naukowców ukazujących, jak konsumenci „łapią się” na promowane przez nich trendy. Angelina Jolie była jedną z pierwszych działaczek charytatywnych, zanim taka aktywność stała się „modna”. Nie sposób nie wspomnieć o „gestach”, tj.: o podwójnej mastektomii i akcji na rzecz profilaktyki nowotworowej.

„Brangelina” była, zdaniem Korwin-Piotrowskiej, „fantastycznym wzorem” do naśladowania. Gość Piotra Kraśko zwrócił uwagę, że ta para „bardzo skutecznie sprzedawała nam mit”, którą była idea tzw. „power couple”. Gość programu zdecydowanie odmówił wróżenia, kto w batalii rozwodowej okaże się potężniejszy. – Nie będzie żadnych sal sądowych – stwierdziła Korwin-Piotrowskiej, dodając, że „nic nie wypłynie (…), bo wszystko jest załatwiane w kancelariach prawnych”.

Autor: Piotr Kraśko / Źródło: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Pracowali przy jednej z flagowych inwestycji Orlenu i zostali bez pieniędzy, ubezpieczenia, dokumentów i bez pozwolenia na pracę. Libin i Balu - dwaj pracownicy z Indii - opowiedzieli, jak wyglądało ich zatrudnienie przy budowie zakładu petrochemicznego za 25 miliardów złotych.

Pracownicy z Indii byli nieludzko traktowani na budowie kompleksu Orlenu. "Nie mieści się w głowie"

Pracownicy z Indii byli nieludzko traktowani na budowie kompleksu Orlenu. "Nie mieści się w głowie"

Źródło:
Fakty TVN

Polska Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się organizowaniem przerzutu ludzi z Syrii i Iraku do Białorusi, a potem do Polski. Szef gangu, Ahmad R., został właśnie zatrzymany w Niemczech. Jak wykazało śledztwo, ogromne środki były dzielone nie tylko pomiędzy członów grupy, ale wysyłane na konta dobrze znanych organizacji terrorystycznych.

Zatrzymano Syryjczyka, który kierował przerzutem imigrantów przez polsko-białoruską granicę

Zatrzymano Syryjczyka, który kierował przerzutem imigrantów przez polsko-białoruską granicę

Źródło:
Fakty TVN

Śmierć 8-letniego Kamilka wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Częstochowy, ale całą Polską. Rok po tej tragedii wracają pytania o rozliczenie odpowiedzialnych i o to, co zmieniło się w systemie opieki nad dziećmi. W środę pamięć skatowanego chłopca uczcili mieszkańcy Częstochowy, którzy przeszli ulicami miasta.

Pierwsza rocznica śmierci skatowanego Kamilka. W Częstochowie odbył się marsz, działa już ustawa

Pierwsza rocznica śmierci skatowanego Kamilka. W Częstochowie odbył się marsz, działa już ustawa

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Maj to miesiąc świadomości czerniaka. To najpoważniejszy rodzaj nowotworu złośliwego skóry. Blisko 60 tysięcy ludzi umiera rocznie z powodu tej choroby. Jeśli nowotwór zostanie wcześnie wykryty, można go wyleczyć. Warto zbadać się teraz, przed nadejściem lata. We Wrocławiu mieszkańcy mogli przebadać swoje znamiona na placu Solnym. Akcję profilaktyczną zorganizowali lekarze z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- To, że wyjazd Tomasza Szmydta był zorganizowany, możemy przyjąć za rzecz dosyć oczywistą - powiedział w "Faktach po Faktach" wiceminister obrony narodowej Paweł Zalewski (Polska 2050), odnosząc się do sprawy sędziego, który zwrócił się o azyl do białoruskich władz. Prezydencki minister Wojciech Kolarski zapewnił, że "wszyscy, którzy traktujemy bezpieczeństwo Polski jako sprawę poważną, mówimy jednym głosem".

Sprawa Tomasza Szmydta. "Dzisiaj ta zdrada państwa polskiego ma imię i nazwisko"

Sprawa Tomasza Szmydta. "Dzisiaj ta zdrada państwa polskiego ma imię i nazwisko"

Źródło:
TVN24

- Jest ogromną rolą państwa polskiego, by przygotować Polskę na to, że zacznie być płatnikiem netto do budżetu Unii Europejskiej, a nie tylko będzie korzystać z funduszy unijnych - mówiła w "Faktach po Faktach" profesor Katarzyna Pisarska. Jak dodała, "Unia Europejska to nie są tylko fundusze".

Profesor Pisarska: Unia Europejska to nie tylko fundusze

Profesor Pisarska: Unia Europejska to nie tylko fundusze

Źródło:
TVN24

To będzie wielka impreza, ale niestety tam, gdzie futbol jest na najwyższym poziomie, tam zbyt często też jest rasizm. Tym razem jednak piłkarze mogą liczyć na wsparcie policji.

"Zanim zrobisz coś tak głupiego, to wyobraź sobie, co może czekać cię za kilka miesięcy". Rasiści ostrzeżeni

"Zanim zrobisz coś tak głupiego, to wyobraź sobie, co może czekać cię za kilka miesięcy". Rasiści ostrzeżeni

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Polski sędzia zbiegł na Białoruś - tak brzmią nagłówki w czołowych światowych mediach o sprawie Tomasza Szmydta. Te zachodnie podkreślają, że to ucieczka do kraju autokratycznego, któremu blisko do Putina. Przekazują, że to zachowanie w Polsce jest odbierane jako zdrada. Wschodnie media z kolei skupiają się na słowach sędziego i sugerują, że w Polsce nie mógł swobodnie wypowiadać się o sytuacji w swoim kraju.

Ucieczka polskiego sędziego na Białoruś komentowana i na Zachodzie, i na Wschodzie. "Niecodzienna historia"

Ucieczka polskiego sędziego na Białoruś komentowana i na Zachodzie, i na Wschodzie. "Niecodzienna historia"

Źródło:
Fakty  o Świecie TVN24 BiS